یه مشکل کوچولو در دریم ویور...خواهشا کمک کنید.

ellisa

Member
سلام

من توی دریم ویور مشکل فارسی نویسی دارم البته از نرم افزار مریمم استفاده کردم اما بازم توی حروفی مثل ن ...مشکل دارم.باید چی کار کنم؟؟؟وقتی میخوام در دکمه ها فارسی بنویسم و واسه حرکت جمله ها تموم نوشته هام این چوری میشه:؟؟؟؟؟؟؟؟.... چی کار کنم؟؟؟.
ممنون

aminir

Member
عزیز جان
سلام
باید Code page صفحه ات رو تنظیم کنی روی UTF-8 یا Arabic Window همین
نیازی به نرم افزار فارسی نویس نداری

ellisa : شما اول Encoding صفحه را به (Arabic(windowsتغيير بده . اگر درست نشد در قسمت attributes ودر
شاخه attributes گزينه Language ودر زير مجموعه Language
dir به rtl و Lang را به fa تبديل كن وحتما درست ميشود :::::::::: از مريم هم استفاده نكن اگر ويندوزت XP حتما امكانات فارسي خود ويندوزت نصب كن . وداخل دريم ويور يا word تايپ كن . اگر مشكلي بود ميل بزن.
[email protected]

ellisa

Member
سلام

من توی فارسی نوشتن جمله ها مشکلم حل شد اما درفارسی نوشتن روی باتنهای پیش فرض دریم ویور مشکل دارم.

کمک لطفا خواهشا

ممنون

hamneshin

Member
شما براي اينكه مشكلي در تايپ فارسي نداشته باشي بهتر از ورژن ام ايكس 2004 اين برنامه استفاده كني و براي اينكه مشكل بهم ريختن كلمات در صفحه رو نداشته باشي بايد patch جديد dreamweaver mx2004 رو از سايت www.macromedia.com دانلود كني كه آدرس و پسورد نصبش هم در همين انجمن هست.
در ضمن بعد از نصب برنامه هنگام ساختن صفحات درون برنامه، شما بايد حتما به قسمت page properties بعد در قسمت title/encoding بريد و قسمت encoding رو به unicode (UTF-8) تغيير بديد.قسمت پاييني رو روي none و عبارت include unicode signature (bom) رو فعال كنيد.حالا ميتونيد با خيال راحت فارسي تايپ كنيد.
اگر احيانآ هنگام باز كردن صفحه تون باز به شكل ناقص باز شد،روي صفحه كليك راست كنيد و در قسمت encoding عبارت unicode (UTF-8) رو انتخاب كنيد.

موفق باشيد.

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا