گنجاندن فونت در یک صفحه

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
درورد بر دوستان گرامی
تاکنون من این آموزش رو در هیچ سایتی ندیدم، امیدوارم با این خرده آموزش، به اطلاعات بیکران شما افزوده شود.
نویسنده: elizabeth Castro
پیادهسازی و اجرا: خودم echessdesign

هنگام طراحی صفحات وب از هر فونتی که مایلید می توانید استفاده کنید، ولی اگر این فونت بر روی کامپیوتر کاربر نصب نشده باشد، صفحات مزبور مطابق انتظار شما ظاهر نخواهد شد. یکی از راه حل ها این است که فونت را درون یک صفحه بگنجانید.

برای گنجاندن فونتها در یک صفحه:
1- تایپ کنید:
HTML:
 @font-face{

2- تایپ کنید:
HTML:
 font-family:"name";
name نام کامل فونتی است که قصد دارید آن را داخل سند بگنجانید.

3- سپس باید آدرس لازم برای دسترسی به این فونت را مشخص کنید. تایپ کنید:
HTML:
 src:url(font.eot)
font.eot محل زخیره فونت بر روی سرویس دهنده را نشان میدهد.

4- برای کامل کردن قانون
HTML:
 @font-face
تایپ کنید: {

5- حالا بر حسب نیاز کار خود ، نام فونت انتخابی مرحله 2 را در قوانین دیگر بگنجانید.

توجه:
به یاد داشته باسید که برای گنجاندن یک فونت در صفحه، از هر نوع فایلی نمی توانید استفاده کنید.
فایل فونت شما باید فرمت خاصی داشته باشد. به عنوان مثال، اگر Internet Explorer را در نظر بگیریم، باید فایل فونترا با فرمت eot. زخیره کنیم. برای اینکه فونت های خود را به این نوع فونت تبدیل کنید، می توانید از برنامه WEFT استفاده کنید.
متاسفانه فقط IE از فونت های eot. پشتیبانی میکند.
به طور خلاصه، هنوز هیچ روشی برای گنجاندن فونت ها در صفحات وب وجود ندارد که به سیستم و برنامه مرورگر وابسته نباشد.

مثال:
HTML:
  @font-face {font-family:"echessdesign"; src:url(echessDesign.eot)}  
h1 {font-family:"echessdesign"}

mehdi0016

Member
البته یه راه بهترش هم استفاده از sIFR هست .
http://www.mikeindustries.com/sifr/
http://wiki.novemberborn.net/sifr/
که به نظر من یه روش جالب و در حال توسعه است که اگه یکم شرکت ادوبی همکاری کنه دیگه مشکل فونت هم برطرف میشه ...
تو این روش شما هم استایل معمولی رو داری با همون فونت های همیشگی tahoma,arial ,... و هم در صورت وجود پلاگین فلش و ساپورت بروزر میتونی از هر فونتی که میخوای استفاده کنی .
با این روش هم متن قابل مارک شدن هست و هم از نظر رتبه و قابل جستجو بودن کلمات در موتورهای جستجو مشکلی نداری (مثل متن معمولی باهاش رفتار میشه) ، فقط مشکلی که داره منوی کلیک راست بروزر رو از دست میدی که اینم مشکل فلش هست نه این تکنولوژی...

جدیدترین ارسال ها

بالا