گزارش آب و هوا و اعلام اوقات شرعی

niloofar_man

New Member
سلام دوستان من خیلی دنبال 2 اسکریپت آب و هوا و اعلام اوقات شرعی بودم اما واقعا هیچ چیزی به جز یکسری بانک اطلاعاتی که نمی شود از ش سر درآورد(اعلام اوقات شرعی) پیدا نکردم خیلی از سایتها ازشون استفاده می کنند آیا کسی سراغ داره یه همچین چیزی سراغ داره(کد کامل) و نه گرفتن سرویس از سایتهای دیگر برای نمایش ممنون
البته به زبان asp کلاسیک

آخرین ویرایش:

YTERROR

Active Member
:) ین کار خیی ساده ولی امکان نداره شما اطاعات رو از یک سایت نگیرید جز این که برای یک سایت هواشناسی مستقل بخواین استفاده کنید

چون به طور معمول سایتهای بزرگی مثل گوگل و خود یاهو از سایتهای بزرگ آب و هوای مثل http://www.wunderground.com و استفاده می کنند که اطلاعات روزانه رو دریافت و نمایش می دهند

بیشتر پرتالها و سایتهای هم که می بینید با داشتن یکسری عکس ابر و خورشید و ... که بروی هاست خود آپلوئ می کنند و با دریافت اب و هوای روزانه نمایش می دهند

MDP

Well-Known Member
سلام!

درسته شما به تنهایی نمی تونین این چیز ها رو به دست بیارید!

به قول آقا عادل شما باید از سایت های کمکی استفاده کنید!

برای این کار باید به همون سایت ها مراجعه کنید و کد این کار رو دریافت کنید!

آخرین ویرایش:

YTERROR

Active Member
اوغت شرعی هم از نرم افزارهای نگار یا .... که این اوغات شرعی توشون هست رو میشه برداشت و با تنظیم ساعت سرور میشه اعلام کرد

+ البته یک راه خیلی ساده هم هست اونم حتما تویی وبلاگها و ... دیدن که با یک کد ساده جاوا اسکریپت که مثلا اگه ساعت 8 Pm بشه می گه شب بخیر و سایت 12 می گه ظهر بخیر شما میتونید با همین کد ساده و تنیم ساعات شرعی اعلام کنید

براتون کد جاوا اسکریپتش پیدا می کنم می زارم هر چند این قدر زیاده تویی اینترنت سرچ کنید راحت پیدا می کنید

موفق و پیروز باشید

اینم کد البته اسم هم می پرسه که می تونید اسمشو حذف کنید و ساعتها هم تنظیم کنید و متنتونم تغییر بدین یا یک چور سفارشیش کنید که راحته :
PHP:
<center>
<script language="JavaScript">
<!--
var name=prompt("لطفا اسم خود را وارد كنيد","نام شما");
var today = new Date ()
var hrs = today.getHours();
document.writeln("<font size=2 color=0066ff face='Tahoma' dir=rtl>");
document.writeln("<font size=2 face='Tahoma' dir=rtl>");
if (hrs <= 12)
        document.write("صبح بخير "+name+' جان');
else if (hrs <= 15)
        document.write("ظهر بخیر "+name+' جان');
else if (hrs <= 18)
        document.write("عصر بخير "+name+' جان');
else
     document.write("شب بخیر "+name+' جان'); document.writeln("<br>");
// -->
</script>
</center></body>
</html>

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: MDP

niloofar_man

New Member
البته منظورم من از اسکریپت کامل این بود که تنها به گرفتن یک کد جاوا اسکریپت اکتفا نکنم برای نمایش اوقات شرعی و یا اعلام آب و هوا (به خاطر درج نام سرویس دهنده) اوقات شرعی اون طور که من دنبالش رفتم داداری یک پایگاه داده عظیم هست و کد ی که اونها رو استخراج می کنه حقیقا من هیچ چیز پیدا نکردم کسی کد کامل و قابل اعتمادی البته asp و ترجیحا بانک access سراغ نداره
بعد در مورد آب و هوا من نگاه کردم اون با گرافیگ مخصوص همون سایت که ارائه میشه نمایش داده میشه و نمیشه مطابق سایت خودمون تغییرش داد میشه کمکم کنید
من از ی شرکتی سوال کردم و اونها در قبال 50 هزار تومان قبول کردند (البته قیمت همکار) که این دو اسکریپت رو در اختیارم بگذارند (ما هم که ...) ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

(من سایت http://www.wunderground.com رو دیدم اما چطور میشه این سرویس رو از اون گرفت (بدون اینکه کاربر متوجه بشه (لینک ، لوگو))
و گرافیگش رو منطبق کرد) مثل خیلی از سا یت ها و مثلا پرتال آریا نیک)
و مثلا یک منویی باشه فقط شامل اسامی شهرهای بزرگ ایران که وقتی کاربر اونو انتخاب میکنه آب و هوا نمایش داده بشه

آخرین ویرایش:

YTERROR

Active Member
:D با 50 تومان فقط

اگه خودتون واقعا بدونید ی می خواین و شرکت انجام بده با 50 تومان خیلی خوبه

چون واقعا 50 تومان مقل این می مونه آدم بخواد خروس قندی بخره:)

کار شما واسه اوغات شرعی هر چقدرم بزرگ باشه با یکم درایت می بینید با همین کد ساده جاوا اسکریپت و تغییرات تویی همین کارتون به راحتی راه میافته

اون که بانک اطلاعاتی خیلی بزرگ بخواین دشاته باشید یک قضیه داره اگه نه بخواین سرویس رایگان اوغات شرعی مثل سایت وبگذر و ..... بدین یک قضیه که باز هم با همین کد و یکسری تغییرات می تونید انجام بدین

واسه آب و هوا من به زبان پی اچ پی برای یک سایت نوشتم که + نمایش آب و هوایی 1 هفته بعد همه کشورها و شهرهای دنیا از طریق نقشه پوپل مکان جغرافیای اون هم نمایش می ده + سرچ و .....

بهتون یک سایت نمونه نشون دادم که از این سایتها زیاده و لزومی هم نداره از گرافیک اون سایت استفاده کنید چون من واسه اون کارم فقط دیتا رو گرفتم نه گرافیک + اگه هم خواستین یک پک کمل از عکسهای آب و هوا و ابر و ... واسه کار گلچین کردن در صورت نیاز براتون آپلود می کنم من واسه خدمات اسگریپت از سایت که ز این لینک می تونید خدمات رو بگیرید : http://www.weather.com/services/xmloap.html

موفق و پیروز باشید

niloofar_man

New Member
خیلی ممنون اما نمی دونم شاید من وارد نیستم http://www.weather.com/services/xmloap.html
میشه step,setp بگید من رفتم توی اون سایت اما...
من خیلی با روال کار آشنا نیستم در این موارد شاید خیلی تازه واردم !... واقعا شرمنده میشه بیشتر توضیح بدید

YTERROR

Active Member
خوب مشخصه اطاعات رو وارد می کنید براتون یک ایمیل میاد از طرف سایت که یک لینک شامل آیکونها و عسها مورد نیاز + 3 تا فایل pdf براتون ارسال میشه و کد لایسنس و AIP سایت

سپس شما وارد سایت می شوید و از تویی پر.فای امکانات خودتون و اینستال می کنید که مثا می خواین کد حاوا بگیرید یا ...... که از تویی پروفایل سریع م یتونید نصب کنید

ولی با همون لایسنس و AIP سایت می تونید اطلاعات رو دریافت کنید

یک نمونه این لینک مال اب و هوا و ... مشهد که من از پروفایلم تنظیم کردم : http://www.weather.com/weather/local/IRXX0008

niloofar_man

New Member
:neutral: بزرگوار فقط اون گزارش اب و هوای تهران رو میده
بعد شما گفتید که میشه فقط دیتا رو گرفت و گرافیگش رو مطابق میلمون تغییر داد میشه بیشتر توضیح بدید
:)eek: YTERROR پیش خودش میگه : عجب خنگول خانیه این niloofar_man )
(یه درد دل عشقم نیلوفر گفت منو نمیخواد دیگه )

YTERROR

Active Member
:) نمی دونم والا یکم فکر کنید چرا براتون یک فایل زپ که حاوی عکسها و .. هست می فرسته اگه بخواد فقط از عکسهای ودش استفاده کنه

معنی Aip اینه که مجوز دسترسی و استافده از اطلاعات سایت رو دارید شما با نوشتن یک اسگریپن کوچک و تنظیم لینکی که بهتون میده و وارد کردن لایسنس و Aip سایت می تونید اطاعات رو بگیرید + اگه فقط تهران رو یده را من مال مشهد رو ساختم تمام شهرهای دنیا رو نمایش میده

amirlol

Well-Known Member
ببین اوقات شرعی با یه الگوریتم ساده حله !! که کافیه تقویم فارسی رو نگاه کنی !!!!!

برای آب و هوا هم که دوست خوبم توضیحشو داد

niloofar_man

New Member
هیچکی این اسکریپت اوقات شرعی رو نداشت به ما بده خواهش میکنم من خیلی نیاز دارم بهش

amirlol

Well-Known Member
نیلوفر جان اون دیتابیس اوقات شرعی ای که داری رو بفرست ببینم چطوریاست ! شاید بشه کاریش کرد!

جدیدترین ارسال ها

بالا