کمک فوری : مشکل عجیب در رندر VRay

korosh rad

New Member
سلام دوستان من یه مشکل عجیب غریب پیدا کردم با مکس دیزاین 2015 و ویری 3.0007
حتی ویندوز عوض کردم و مکس 2012 و ویری 2 ریختم باز همونطوری بود
یه صحنه داخلی دارم که قسمتهایی که روی سقف و دیوار برش واسه نور مخفی داره خودبخود نورانی میشه دقیقا مثل حالتی که خودت عمدا بهش نورمخفی میدی
در حالی که من هیچ نوری اعمال نکردم جز یه ویری سان و نور ویری پلن بصورت پرتال که پشت پنجره گزاشتم واسه انتقال نور خورشید به داخل همین
البته خودم به نحوه مدلینگ شک دارم چون با عجله و با استفاده از بولین و شیپ و هرچی دستم رسید مدلینگ کردم
جالب اینجاست که با کانورت سقف و دیوار به ادیت مش و پاک کردن پلیگان های پشتی 90درصد رندرم حالت طبیعی گرفت و ممکنه با بقیه هم سروکله بزنم درست بشه
ولی باید سریع کارو تحویل بدم عجله دارم ممنون بخاطر کمکتون
11.png

ali7848

Member
معمولا این مشکل موقعی به وجود میاد که ضخامت سقف خیلی کم هست و نور خورشید مستقیما روی سقف هست . ضخامت سقف رو زیاد کنید مثلا از باکس استفاده کنید مشکل حل میشه

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
عزیز میگن اصولی شروع کنید و بررسی کنید برای همین هست دیگه شما باید پارامتر های سمپلینگ جدید ویری رو بررسی کنید و دوباره یاد بگیرید یا از همون ویری 2.4 استفاده کنید .

و قوانین سایت هم رعایت کنید :

• B2 - در عنوان مبحث از بکارگیری عبارات اضافی همانند کمک فوری، تو رو خدا کمک کنید و ... خودداری کنید.

نمونه ای از عنوان های مناسب :
    • درخواست راهنمایی در بکارگیری نرم افزار FlashGet
    • درخواست معرفی نرم افزاری که حجم تصاویر را کاهش دهد
    • چطوری این شکل منحنی رو در فتوشاپ رسم کنم
    • درخواست کد برنامه معدل دانش آموزان در ویژوال بیسیک
    • مشکل در نمایش هدر صفحه در وبلاگم
    • بروز خطا هنگام روشن کردن کامپیوترم
    • درخواست مشاوره برای انتخاب کردن کارت گرافیکی

korosh rad

New Member
ali7848 سپاسگزارم چندتا ورتکس ولد نشده داشتم و همین نکته ای که جنابعالی فرمودید ،مشکل برطرف شد

LinkinForEver ممنون در مورد تذکر حق با شماست ، در مورد پارامتر های سمپلینگ جدید ویری اگه کمکی به مشکل جاری میکنه ممنون میشم یه لینک از منظورتون بدید امشب برم دوباره یاد بگیرم

جدیدترین ارسال ها

بالا