کمک درمورد فرم بندی!

izone

Active Member
درود.

یکی از دوستان من یک کتاب کوچک در فرمت A6 میخواهد چاپ کند که صفحه های آن نزدیک به 150 هست. این کتاب را در Word نوشته و حالا که میخواهد به چاپخانه بده (یک چاپخانه خیلی ارزان و ناوارد) طرف میگه که باید از هر صفحه 4 کپی در یک صفحه A4 بگذاری چون میتونه فقط صفحه A4 چاپ کنه. حالا زمانیکه اینکار را میکنه شماره صفحه ها بهم میخورند و نمیتونه زیر هر صفحه A6 شماره صفحه را هم بگذاره. ورد فقط زیر صفحه A4 شماره گذاری میکنه.

راهی هست ساده (چون با ایندیزاین نه من و نه خودش کار نکردیم) که بشه این مشکل را حل کرد؟

یعنی یک صفحه کوچک را که چهار بار تو یک صفحه A4 کپی میکنه بشه 4 بار هم زیرشان شماره صفحه را گذاشت؟

سپاس از راهنمایی و کمک شما.

crycafe

Active Member
دوست من این چاپخانه ای که میگی با این روشی که گفته یحتمل میخواد ریسو واستون چاپ بزنه
شما میتونی PDF کنی کارتو
بعد توی Photoshop اونا رو کنار هم توی یه صفحه A4 کنار هم بچینی
تیراژت چند تاست؟

izone

Active Member
ممنون از پاسخ شما.

این کتاب 222 صفحه است. تیراژش زیاد نیست و دقیقا نمیدونم چندتا است. گمان کنم زیر 200 تا باشه. اگر بخواهم اینجوری که شما گفتید انجام بدم باید 222 بار هر صفحه را درست کنم. راه دیگری نیست؟

crycafe

Active Member
پس با این تیراژ قراره ریسو چاپ بشه
بنظر یکم سخته ولی همش کاره 1 ساعته
راهش هم همینه
توی فوتوشاپ باز میکنی
هر 4 تاشو توی یه آ4 میچینی و پرینت میگیری
همین
من اینقده از این کارا کردم آبدیده شدم:)

P.A.Y.T.O.N

Active Member
شما بايد از كار يه خروجي Pdf بگيري .. تو خود ليتوگرافي با برنامه فرم بندي مي كنن .. اگه قفلشو نداره بده يه جا ديگه... چيزي كه زياده اين كاره!‌

جدیدترین ارسال ها

بالا