کمک درباره سربرگ و فولدر و ...

aidin

Member
ببخشید می خواستم بدونم برای یک شرکت کوچک باید تو پکیج تبلیغاتیش چه چیزایی باشه. دقیقا اقلامش چیه و هر کدوم سایز و جزئیات طراحیش که باید رعایت کنم. دستش تنگه بنده خدا نمی تونه پول به گرافیست و اینا بده به من گفته یه چیزی براش دربیارم منم نمی دونم چیا باید بزنم و تو چه سایزی.

galagoola

Active Member
سایزه سربرگ هم میتونه آ4 و هم آ 5 باشه
فولدر رو هم بسته به نوع برشش ابعادش رو تنظیم میکنن
در مورد سایر اقلام هم مثله کاغذ یادداشت که معمولن ته فرم میچینن

P.A.Y.T.O.N

Active Member
سربرگ، پاكت نامه ، فاكتور ، كارت ويزيت ، مهر و ...
منظور galagoola اينه كه تمام طراحي هايي كه شما انجام دادي آخرش رو يه كار 50*70 چاپ ميشه ... شما خودت تو فتوشاپ يه سند به همين اندازه ايجاد كن و فايلهاتو توش بچين ... قسمت هايي كه سفيد اومد يعني پرتي كار! مي توني توش هر چي خواستي بزاري تا چاپ بشه .. مثه كارت ويزيت... آخرش هم همش برش مي خوره و به تعداد مثلا 1000 تا براتون ميفرستن....

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
اگر يه پك اداري كامل ميخواي بايد تمام موارد رو رعايت كني.

مثلا پك اداري بايد حتما هم سربرگ A5 داشته باشه و هم A4.

پاكت نامه، كارت ويزيت، مهر، فولدر (فقط سايز A4)، فاكتور و هر چيزي كه خودشون نياز دارن.

مثلا ممكنه يه جا بگن ما دفترچه يادداشت هم لازم داريم.

SPD

Member
مبحث خيلي جالبي ... يه سوالي هم من داشتم ....
از من خواستن كه براي يه جايي يك سربرگ به اندازه آ4 بزنم و پاكت و فاكتور ...
راستش اگه خنده دار نباشه اصلا من نميدونم سر برگ چي هستش و چطور بايد درستش كرد با چه برنامه اي و به چه صورت براي چاپ بايد آماده كردش...
اگر ممكنه از شما دوستان حرفه اي يه آموزش كاملي در اين رابطه براي من و امثال من بزارن ...
ممنون.

galagoola

Active Member
تائبی جان
سربرگ که دیگه آموزش نداره
اطلاعاته مندرج در سربرگ می تونه اینا باشه
لوگو
آدرس
تلفن
فکس
ایمیل
وب سایت
کاراکتر
و ...

چیزی که خیلی اهمیت داره و خیلی سختش میکنه اینه که یه ست اداری حرفه باید دارای المانهایی باشه که وقتی یه یوزر و بیننده هر کدومه ببینه براحتی متوجه یکی بودنه ست بشه
علته سختیش هم اینه که چند تا آبجکت مختلف بایستی یه چیزو تداعی کنن

حالا فقط یه راهنمایی در مورد سربرگ بکنم که می خوای طراحی کنی
شما باید از یه ترکیب رنگی استفاده بکنی که بشه روش چیزی نوشت
چون مهمترین کاربرد سربرگ اینه که نامه های اداری رو تو اون می نویسن
حالا اگه سواله خاصی برای موردهای خاص دیگه پیش اومد بگو برادر
در حد بضاعتم هرچی از دستم بر بیاد دریغ نمی کنم
فلن

ADV

Member
1-
ست اداری به ترتیب اولویت و اهمیت به این شرحه: ( به عیر از کارت ویزیت که داشتانش جداس و نمی شه با این کارها چاپ بشه)
سربرگ A4، سربرگA5 , پاکت نامه ، پاکت A4 و چیزهایی مثل یادداشت و فاکتور برگه مرخصی و ...
2-
از بابت نوع چاپ و از گرون به ارزون به این شرحه : تک رنگ ( بهتره grayscale طراحی بشه) / 2 رنگ / 4رنگ
3-
کاغذ: 70 گرم تحریر یا 80 گرم تحریر یا کاغذ فانتزی ( که بسیار زیبا و لی گرون در می یاد)
4-ابعاد:
سربرگ A4 سایز دقیق297*210 میلی متر
سربرگ A5 سایز دقیق210*148 میلی متر
پاکت نامه: بسته شده115*230 میلی متر
...
اما پکیج ها بهتره روی دستگاه یک ورقی( 35*50 سانت ) بسته بشه اما ابعاد فایل نباید از 490*338 میلی متر بیشتر بشه / کوچیکتر اشکالی نداره
برای یک کار ارزون من یکی از دو ست زیر رو پیشنهاد می کنم

الف)
یک سربرگ A4 + یک سربرگ A5 + یادداشت ( یا یک سربرگ A4 + دو سربرگ A5 ) با ابعاد واقعی

ب)
یک سربرگ 200*280 میلی + یک سربرگ 135*200 میلی+ یادداشت + پاکت نامه بسته شده 90*220 میلی ( این ست کامل و خوش هزینه است ولی سربرگ ها و پاکتش از سایز استاندارد کوچیکتر هست و برای مکاتبات مهم توصیه نمی شه

امیدوارم این اطلاعات به کارت بیاد

ADV

Member
پست قبلی بدین شکل اصلاح میشه
2-
از بابت نوع چاپ و از ارزون به گرون به این شرحه : تک رنگ ( بهتره grayscale طراحی بشه) / 2 رنگ / 4رنگ

ضمنا کاغذ اغلب سربرگ ها 70 گرمی تحریر استفاده می شه

برای مونتاژ هم میشه از همون فتوشاپ یا کرول استفاده کرد

SPD

Member
نحوه ساخت پاكت ميخواستم بدونم البته با شكل باشه ممنون ميشم....
مي خوام يه چيزي باشه ... آ4 و آ5
ممنون

P.A.Y.T.O.N

Active Member
معمولا طرح پاكت رو تو ابعاد مستطيل ميزنن بعد رو پاكت هاي آماده چاپ ميكنن(بسته به اندازه پاكت)... بعضي مدل ها هم هست كه كلا از اول طراحي ميشه... كه تقريبا همه از مدل آماده استفاده ميكنن تا اينكه پول چسب و تيغ و اين چيزا رو بدن...

ADV

Member
اگر تا به حال پاکت کار نکردی یه مقدار برات سخته ولی پروسش اینه:
1- طراحی خود پاکت
2- طراحی تیغ قالب یا همان گسترده کار - طراحی برش و تا ( در این مرحله هر شکلی خواستی می توانی بکشی)
3- چاپ پاکت روی کاغذ یا مقوا
4- ساخت قالب طبق فایل طراحی شده یا طبق نمونه چاپ شده
5- لتر پرس کار چاپ شده توسط قالب
6- صحافی

* البته حتما حتما بعد از طراحی با لیتوگراف، چاپخانه ، قالب ساز و صحاف مشورت کن

ADV

Member
راستی اگر خواستی می تونی فایل طراحی شده خودتو برام بفرستی
تا اگر فرصت کردم اشکالاتش رو بگم و درستش کنیم

aidin

Member
یه سوالم من داشتم این که گفتی 2 رنگ یا 4 رنگ یعنی فقط از دو رنگ باید استفاده بشه یا 2 طیف رنگی یا چی ؟

ADV

Member
2 رنگ طیفی
مثلا سایان و طیف هاش و مجنتا و طیف هاش ، با هم هم می تونی ترکیبشون کنی.
اگه هم 4رنگ کار کنی که همه رنگ ها رو می تونی درست کنی

aidin

Member
1 - مطمئنا طیف ارائه قیمت برای این کارها متفاوته ولی می تونید یه قیمتی برای این کارها ارائه بدین به صورت موردی ؟ از پایین ترین قیمت تا بالاترین
2 - آیا نکاتی موقع طراحی وجود داره که باید رعایت بشه مثلا از نظر فرم استاندارد برای هر مورد. (محل قرار گرفتن هر المان)
3 - کجا می تونیم نمونه هایی در این زمینه ببینیم ؟ نمونه های حرفه ای ؟

parsinet

Member
لطفا اگه نمونه آماده دارید اینجا بزارید تا این مبحث کامل تر بشه

aminaee

Member
میدونم بحث قدیمیه ولی باید جواب بدم چون بحث مهمیه.
ظاهرا کسی مایل نیست نمونه کارهاشو در اختیار بقیه بذاره!!

من یک مجموعه آماده ست اداری(سربرگ ، پاک نامه ، کارت ویزیت و....) امروز از سایت www.artp30.com خریدم.به همه تازه کارها توصیه میکنم بخرید چون تا ما بخواهیم یه طرح خوب خودمون تولید کنیم صدو پنجاه سال طول میکشه.بهترین کار استفاده از طرح آماده و حداقل دیدن و الگو گرفتنه.اگه ایمیل بزنید براتون چندتا نمونه میفرستم.(البته هنوز دستم نرسیده!)

آخرین ویرایش:

upload_Section

New Member
سلام
من یک سربرگ a4 طراحی کردم , میخوام یک پاکت هم طراحی کنم .
لطفا بگید که بعد از طراحی چطور باید اونها رو برای چاپ آماده کنم ؟ باید هر دو رو در یک بوم قرار بدم بره برای چاپ ؟
لطفا برای طراحی پاکت یه کم بیشتر توضیح بدید , اگر بخوام پاکت توی درش هم طرح داشته باشه لازمه که بصورت پشت و رو طراحی بشه یا خوده چاپ خونه این کارو میکنه ؟
مرسی

جدیدترین ارسال ها

بالا