کامپوتر هی restart میکنه

mhdotcom

New Member
سلام
چند ماه پیش بدلیل shock وارده توسط هویه MB sound سوخت و بعد از تعویض MB (گارانتی تعویض)
حین کار دائما" restart میکنه. اتفاقا" وقتی داشتم همین مطلب رو توforum مینوشتمrestart کرد.
مدلش که دقیقا" همون قبلیه ولی شاید چون version بالاتره رنگ و شکل جعبش و driver cd فرق میکنه.

Main Board:MSI K8N Neo4
CPU: AMD Athlon 3000
HDD: Western Digital 160GB

Errors:
Windows has encountred a sirious problem…
Memory could not be read. Memory dump complete گاهی اوقات
Incorrect System Data وتازگیها

Hardware

New Member
سلام
چند ماه پیش بدلیل shock وارده توسط هویه MB sound سوخت و بعد از تعویض MB (گارانتی تعویض)
حین کار دائما" restart میکنه. اتفاقا" وقتی داشتم همین مطلب رو توforum مینوشتمrestart کرد.
مدلش که دقیقا" همون قبلیه ولی شاید چون version بالاتره رنگ و شکل جعبش و driver cd فرق میکنه.

Main Board:MSI K8N Neo4
CPU: AMD Athlon 3000
HDD: Western Digital 160GB

Errors:
Windows has encountred a sirious problem…
Memory could not be read. Memory dump complete گاهی اوقات
Incorrect System Data وتازگیها
پاورت چند وات هست؟! احتمالا پاورت کم میاره...

mhdotcom

New Member
Power :Green 400w max
خیلی ها میگن virus داره ولی من بارها windows جدید ریختم و حتی یکبار هم hard رو کلا" format کردم.

Hardware

New Member
Power :Green 400w max
خیلی ها میگن virus داره ولی من بارها windows جدید ریختم و حتی یکبار هم hard رو کلا" format کردم.
پاورت که کافیه. فقط میمونه یه مشکل ببین سیستمت رو چک کن ببین سیم پاورت اتصالی چیزی نداره؟! اگر اتصالی از داخل پاور بود از گارانتیش استفاده کن.
با آنتی ویروس قوی ای هم مثل Bitdefender 10 یه بار سیستمت رو چک کن.

mhdotcom

New Member
[FONT='Arial','sans-serif']اخیرا" بشدت به پاور مشکوک شدم باید ببرمش خیابون سمیه.:neutral:[/FONT]

belderchin

Member
اين مشكل يك ماه پيش من بود !

ويندوزم عوض كردم ولي باز 10 - 11 بار ريست ميكرد !

مشكلم از مادربرد بود

با عوض كردن مادربرد مشكلم حل شد و ديگه اين مشكلو پيدا نكردم

موفق باشي

• Like
Reactions: !!!

mhdotcom

New Member
مرسی ولی من درست وقتی مادر بوردمو توسط گارانتی تعویض با یدونه نو مثل خودش عوض کردم اینجوری شده.:neutral:

Shouli

Active Member
سلام :
ماله رم میتونه باشه شاید نیمسوز شده ... ماله منم اینجوری بود رمو عوض کردم درست شد .

موفق باشی

oliver

Member
به هر چیزی می تونه بستگی داشته باشه !
حتی اگه یکی از کارت ها ( مودم ) یکمی از جاش بیرون اومده باشه این مشکل رو پیش میاره ! پس اول قطعات رو یکمی محکم کن !
این ارور که می گی 99 % یا از هارد هست یا رم !!
البته یه احتما قوی تر هست که می تونه مشکل از بایوس مادربورد باشه !!!! اگه این باشه با یه آپدیت بایوس باید حل شده ! اگه نشد که دیگه ...
در کل باید تست کنی ببینی از کدوم مورد هست ! ندیده که نمی شه گفت !!!!

Taksetareh2007

New Member
ای بابا گلاب به روتون ییهو بگین کل سیستمو عوض کنم دیگه!

سلام دوست عزیز :
همه مواردی را که دوستان لطف کرده و گفته بودند را مطالعه کردم ولی مشکله شما بر می گرده به Ram اگر چنانچه دو تا Ram دارین بطور جداگانه هر کدام را یک بار در آورده و امتحان کنید . اگر مشکل حل شد که هیچ در غیر آن صورت با اینکه Ram شما سالم است ولی با توجه به اینکه ورژن مادربدتان نسبت به قبلی بالا است احتمالا Ram با مادربرد سازگار نیست که نشان دهنده این است که Ram سیستم شما اورجینال نیست می توانید به کمک دوستانتان بطور امانی Ram آنها را گرفته و در سیستم خود امتحان کنید .

دومین احتمال شما این است که Cpu شما بیش از حد گرم می شود که آن هم بر می گردد به درست عمل نکردن Fan CPU
آن را هم امتحان کنید احتمالا دورش کم شده و نیاز به تمیز کردن دارد
در این دو حالت مشکلی همچون مشکل شما بوجود می آید و لی احتمال اولی یعنی مشکل Ram بیشتر است .

موفق باشید...

gilanema

New Member
سلام

اگه رم باشه ري استارت تو زمان خاصي صورت نمي گيره اگه فن سي پي يو باشه كه يا اولش روشن نمي شه كه اين احتمال كمه يا بعد مدتي خاموش ميشه و مدتي روشن نمي شه اگه دوستان ميگن گرماست براي امتحان در كيسو باز بزار و پنكه براي امتحان فن بزار

جدیدترین ارسال ها

بالا