کار پست پروداکشن

hamidmax

Member
دوستان عزیز هرچه سرچ کردم نتونستم مفهوم پست پروداکشن را بفهم اگر زحمتی نیست دوستان تو این زمینه یه راهنمایی بکنن که اصلا هدف اون چیه و چه کارایی باید از پست پروداکشن استفاده کرد و اگر هم مثالی برای نمونه هست معرفی نمایند پیشاپیش از اساتید خبره صاحب فن تشکر میکنم

ALI_TAKHTI

Active Member
من خودم آماتورم. اما قد سوادم برات میگم
ببین دوست عزیز هدف از 3d کردن یک کار نزدیک کردن به واقعیت هست
اما همیشه تو خود مکس یا هر 3 بعدی ساز دیگه ای با تمام دقتی که میشه نمیتونی به اون رنگ بندی و نور پردازی که میخوای برسی.
پست پروداکشن به این شکل که ما انجام میدیم بیشتر جنبه تصحیح نو پردازی و بافت دهی به تصویر هست.
خیلی وقتها نور کار اون شکل که میخوای نمیشه .یا افکتی که میخوای رو عکس در بیاری تو مکس در نمیاد این میشه که بعد از رندر گرفتن عکست رو با نرم افزارهای موجود باز میکنی و تغیراتی توش میدی که از قبیل اضافه کرن افکت های خاص مثل فوکوس کردن روی بخش خاصی از عکس یا نور دهی کار (فرض کن تو رندر کارت کمی تاریک شه) اینا همه میشن پست پروداکشن .
نرم افزارهای این کار هم فوتوشاپ و افتر افکت معروفترین ها هستند که من فوتوشاپ رو پیشنهاد میکنم و استفاده از پلاگین هایی که معروف هستند برای پست پروداکشن که نصب میشن رو فوتوشاپ مثلا PhotoLooks LooksBuilder یا PhotoFiltre Studio X یا Color Efex Pro.
امیدوارم بردت خورده باشه. با عجله تایپ کردم اگه ایراد نوشتاری داشتم شرمنده

آخرین ویرایش:

hamidmax

Member
علی اقا ممنون از پاسخگویی کاملتان ایا شما یا دیگر دوستان اموزشی در این زمینه چه تصویری چه ویدیویی البته مربوط به معماری میتونه معرفی کند

ALI_TAKHTI

Active Member
مدرسه اینترنتی امیرالمومنین هم تو مجید آنلاین آمزشهای خوبی داره

2w324np.jpg

دانلود نمونه فایل پست پروداکشن از آقای Pedro Fernandes با فایل های PSD- حجم 380 MB

http://www.4shared.com/rar/tLJo5vvbrxvuXw/Getting_Started.html

آموزش پست پروداکشن فارسی

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا