چگونگی بدست آوردن مختصات یک تصویر

hamid_pi

New Member
سلام.
من این مشکل برام پیش اومده که میخوام وقتی که ماوس روی یک تصویر حرکت کرد و یا کلیک کرد یک پیغام حاوی مختصات اون قسمت نمایش داده بشود.البته با اضافه کردن ismap به تگ هم میشه این کار رو کرد ولی من میخوام که مثلاٌ با یک alert یا tooltip نمایش داده شود.
ممنون

mazoolagh

Active Member
خوب اگر برای اون عکس یک ایونت onmousedown تعریف کنی توی روتین مربوط به اون میتونی با offsetX/Y مختصات نسبی کلیک نسبت به عکس رو پیدا کنی.

hoom

Active Member
سلام

میتونی از خاصیت Title استفاده کنی.

ارادتمند

hamid_pi

New Member
اینجا رو یه سری بزنید:http://www.pixels.ir

میبینید که هر وقت ماوس روی بلوک های سفید میارید یه تولتیپ مثل x=42,y=31 نمایش داده میشه.من هم میخوام همین کار رو بکنم.
فقط لطف کنید اگه این اسکریپت رو دارید برام بصورت ساده بزارید چون من اصلاٌ جاوااسکریپت کار نکردم.
اگه ممکنه طرز استفاده اش رو هم بگید.
ممنون.

MJ Rayaneh

Well-Known Member
فکر کنم اگر این اسکریپت رو گیر بیاری و در قسمت alt تصویر قرار بدی درست کار کنه.
اسکریپتش رو دارم اما دم دست نیست! پیداش کردم همینجا میگذارم.

NabiKAZ

Well-Known Member
سلام ،
یکی دو روز روی سایت pixels.ir کار کردم تا تونستم اون چیزی که میخواستم از توش در بیارم ، البته تغییرت بسیار اساسی توش دادم و امکاناتی هم بهش اضافه کردم که شرح میدم.
همش از ذره بین ویندوز استفاده کردم و در حالت بزرگنمایی پیکسل ها امتحان کردم تا حتی خطای پیکسلی هم نداشته باشه. تا اونجا که تست کردم حتی یک پیکسل هم در دادن مختصات ها خطا نداره، فقط تو NetScape تستش نکردم.
فکر کنم منظور شما هم همین باشه .
سورس رو ضمیمه کردم.
توضیح اینکه :
با این کد جاوا میتونید با حرکت موس بر روی table خاص مختصات اون رو به صورت toltip در کنارش مشاهده کنید. همچنین با زدن کلیک مختصات ها در text box ذخیره میشه.
شما باید ابتدا فایل pixels.js رو ویرایش کنید و متغییر های ابتدایی رو تغییر بدید.
به دلیل اینکه در این سورس از مختصات موس نسبت به مرورگر استفاده شده ، باید یه جوری این مختصات به مختصات table مورد نظر تبدیل بشه. برای این کار نیاز است یه سری متغییر به این صورت تعریف بشه:
formWidth : عرض table که میخوای موس توش عمل کنه، دقیقا مقداری که در کد html وارد کردید رو برای این متغییر قرار بدید.
formHeight : ارتفاع table مشابه قبلی.
formTop : این متغییر مختصات بالای table رو در بر میگیره، یعنی فاصله سقف table تا بالای کادر مرورگر، در واقع همون top است.
formLeft : این متغییر left تیبل رو نشون میده، ولی از اونجایی که این مقدار ممکنه در رزولیشن های مختلف متفاوت باشه، میتونید فرض رو بر این بزارید که همیشه table در حالت center است. اون وقت با یه محاسبه ساده left رو حساب کنید، یعنی اینجوری:
var formLeft = (document.body.offsetWidth - formWidth)/2 -10;
که البته اگر از این روش استفاده کردید باید در فانکشن mtrack استفاده بشه...
sTitle : هر چی که دوست دارید بنویسید.
در کل فکر میکنم چیز تمیزی شده.

پیوست ها

• pixelsxy.zip
    23.8 کیلوبایت · بازدیدها: 10
آخرین ویرایش:

hamid_pi

New Member
ممنون.فقط این اسکریپت تو ی فایرفاکس مشکل داره. اگه برام اصلاحش کنید خیلی ممنون میشم.

NabiKAZ

Well-Known Member
شما خودتون هم کمی سعی کنید میتونید. فقط کافیه معادل دستورات برای فایرفکس رو پیدا کنید که با یه جستجو در گوگل نتیجه میگیرید.

با این حال هر وقت فرصت کنم و البته حسش هم باشه به روی چشم !

نبی

جدیدترین ارسال ها

بالا