چگونگي انتخاب يك ميزبان وب

shayanboy

Active Member
سلام. کسانی که می خوان هاست و دامین بگیرند . حتما متن زیرا مطالعه کنند به دردشون می خوره

يک فضاي ميزباني وب جايي است که صفحات و فايل هاي ما بر روي آن قرار مي گيرد و پهناي باند شمار خودروهاي مجاز در خياباني است که به سايت ما ختم خواهد شد.

ميزباني صفحات وب چيست؟
درست مثل يک مرکز خريد سايت هاي وب به زميني نياز دارند که در آن ساخته شوند و البته جاده هايي هم لازم است که به آن ختم شود. يک فضاي ميزباني وب جايي است که صفحات و فايل هاي ما بر روي آن قرار مي گيرد و پهناي باند شمار خودروهاي مجاز در خياباني است که به سايت ما ختم خواهد شد.

گام هاي داشتن يک سايت وب
براي اين که سايت موفقي داشته باشيد ، بايد ميزباني سايت خود را به شرکتي با سخت افزار هاي خوب و داراي محيطي امن و سرويس هاي قابل اعتماد به همراه پشتيباني جامع بسپاريد.
روي همرفته گامهاي زير را بايد دنبال کنيد:
1. گام اول - فراهم كردن يک نام دامنه (Domain Name)
2. گام دوم - کرايه فضاي ميزباني
3.گام سوم - طراحي سايت
4. گام چهارم - ترويج سايت و ارتقاي رتبه


گام اول - يک نام دامنه (Domain Name) تهيه كنيد.
نام دامنه شما يک نام واحد و يکتا بر روي اينترنت است. نام دامنه براي دسترسي به يک سايت در اينترنت مورد استفاده قرار مي گيرد ، مانند شماره تلفن يک منزل يا اداره. (مثال:www.majidonline.com). پس نام دامنه اي را که مي خواهيد مردم به كمك آن به سايت شما مراجعه کنند انتخاب کرده و آنرا بخريد. مي توانيد از جستجوگرهاي نام هاي دامنه ( Domain Search) استفاده کنيد تا مطمئن شويد که نام مورد نظر شما توسط افراد ديگر رزرو نشده باشد. همچنين اگر قبلا نامي را رزرو کرده ايد، مي توانيد از همان نام براي سايت جديد خود استفاده کنيد.

گام دوم - فضاي ميزباني را كرايه كنيد
ثبت نام براي چنين سرويسي بسيار ساده است. فقط با چند کليک شما مي توانيد فضاي ميزباني را خريده و سايت خود را به روي اينترنت بفرستيد. فقط کافيست به سايت يکي از ارائه کنندگان اين خدمات مراجعه کنيد. (خدمات ميزباني وب / هاستينگ / Web Hosting) سرويسهاي ميزباني بر چند نوع هستند:

اشتراکي (Shared Hosting)- براي سايت هاي اطلاعاتي کوچک و متوسط . ميزباني اشتراکي يک راه حل ارزان است.
تجارت الکترونيک ( eCommerce Hosting)- راه حل هاي تجارت الکترونيک به شما اجازه مي دهد تا محصول يا خدمات خود را بر روي اينترنت عرضه کنيد و به فروش برسانيد. اين راهکارها سيستم هاي فروش و پردازش کارت هاي اعتباري را براي فروشگاه آنلاين شما فراهم مي کنند.
اختصاصي (Dedicated Hosting)– اگر سايت پيچيده تري داشته باشيد به امكانات بيشتري نيز براي ميزباني سايت خود نياز داريد. در واقع مهم ترين مزيت يک ميزباني اختصاصي پايداري فضاي ميزباني است به شکلي که سايت شما تحت تاثير سايت هاي همسايه که در کنار شما از همان شرکت ميزبان استفاده مي کنند قرار نگيرد.

گام سوم - صفحات خود را بسازيد
راه هاي بسياري براي طراحي آسان يک سايت وجود دارد، شما مي توانيد از صفحه سازهايي نظير Microsoft FrontPage استفاده کنيد. همچنين منابع آنلاين فراواني وجود دارد که شما را در ايجاد يک سايت وب ياري مي کند. سايت شما مي تواند يک سايت ساده يک صفحه اي باشد يا سايتي بسيار پيچيده که داراي صفحات زيادي است. براي جابجايي سايت خود به روي سرور ميزبان مي توانيد از يک مرورگر وب استفاده کنيد و يا از طريق File Transfer Protocol اقدام کنيد.در نهايت به محض اين که سايت شما بر روي سرور نصب شود، در دسترس تمام مشتريان و بازديد کنندگان اينترنت خواهد بود، فقط کافيست که آدرس آن را وارد کنند (www.YourName.com )

گام چهارم - سايت خود را ترويج کنيد
بيشترين عبور و مرور به سايت ها از طريق موتور هاي جستجو خواهد بود. مطمئن باشيد که سايت شما براي گرفته شدن در موتورهاي جستجو داراي طراحي بهينه است. در اين مورد اطلاعات بسيار زيادي بر روي اينترنت موجود است. فقط با به کار گيري تعداد کمي از رايج ترين توصيه ها مي توانيد به اندازه كافي موفق باشيد. سپس آدرس سايت خود را به موتور هاي جستجوي معتبر نظير گوگل ارسال کنيد. همچنين سايت خود را در چند موتور جستجو ثبت کنيد. براي ثبت سايت در موتورهاي جستجو مي توانيد از شركتهايي كه در اين زمينه كار مي كنند كمك بگيريد. اهميت اين موضوع وقتي روشن مي شود كه بدانيد نزديك به 40 درصد از بازديدكنندگان شما از طريق موتورهاي جستجو شما را پيدا مي كنند به همين دليل فهرست شدن در ابتداي فهرست جستجو بازديد كنندگان بيشتري را به سايت شما مي كشاند. در اصطلاح به اين شركتها Search Engine Optimizer مي گويند.
براي سايت خود تابلوهاي تبليغاتي درست کنيد و به پخش آنها در اينترنت بپردازيد.
سايت هاي بسياري در اينترنت وجود دارند که روش هاي E-Business را به شما مي آموزند و شما را در راه ارتقاء و مديريت بهتر سايت تان کمک مي کنند.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا