چه سیستمی بگیرم

سلام دوستان من برای کارهای گرافیکی مثل 3dmax و طراحی سه بعدی و بعضا بازی سازی میخواستم ببینم از کدوم یک از سیستم های زیر بهتره. بنده خودم یه لتاپ i5 دارم اما دوستم یه کامپیوتر دسکتاپ داره که پیشنهاد معاوضه داده. مشخصات دو تا سیستم رو مینویسم لطفا دوستان اهل فن بگنکدوم بهتره:
سیستم لپتاپ خودم:
MSI
cpu:i5 4200M
Ram:4gb
vga card:gforce gt 720 M (2gb)
HDD:500 gb

حالا سیستم کامپیوتر رومیزی دوستم:
ram:8 gig
cpu:intel core i3-2100/3mb/1155
motherboard:gigabyte/h61m-s2p-b3
vga:6570-2gb
monitor 20 inch samsung
HDD: 1 TB

rmreza

Well-Known Member
سلام
به نظر من سیستم رو میزی برای کار های سه بعدی بهتره . چون واقعه قدرتش بیشتره . و اصلا نمیشه سی پی یو یا کارت گرافیک لب تاپ رو با رو میزی مقایسه کرد . با استفاده کردن از لب تاپ برای کار های سه بعدی عمر لبتاپتون خیلی کاهش پیدا میکنه . به نظر من لب تابتون رو بفروشید و یکم پول روش بزارید و سیستم تر و تازه بگیرید . این تغییرات رو بهتر میتونید حس کنید . برای ساخت بازی هم رم 8 خوبه ولی اگه 16 باشه چه بهتر . سی پی یو هم i5 بدک نیست . کارت گرافیک هم خوب اگه coda باشه میتونید برای رندر رئال تایم ازش استفاده کنید .
:green:>|<

سلام
به نظر من سیستم رو میزی برای کار های سه بعدی بهتره . چون واقعه قدرتش بیشتره . و اصلا نمیشه سی پی یو یا کارت گرافیک لب تاپ رو با رو میزی مقایسه کرد . با استفاده کردن از لب تاپ برای کار های سه بعدی عمر لبتاپتون خیلی کاهش پیدا میکنه . به نظر من لب تابتون رو بفروشید و یکم پول روش بزارید و سیستم تر و تازه بگیرید . این تغییرات رو بهتر میتونید حس کنید . برای ساخت بازی هم رم 8 خوبه ولی اگه 16 باشه چه بهتر . سی پی یو هم i5 بدک نیست . کارت گرافیک هم خوب اگه coda باشه میتونید برای رندر رئال تایم ازش استفاده کنید .
:green:>|<
بنده در حال حاظر هزینه ای واسه ارتقا سیستم ندارم و خواستم مقایسه بین این دو سیستم کنم. لپتاپ خودم رو نگه دارم یا سیستم دوستم رو بگیرم. کدوم بهتره؟

meysam arch

Active Member
لپ تاپ خودت رو نگه دار ... و لپ داپ دوستت رو واسه رندر ها قرض بگیر به زور ... اگر نداد ... بهتره که رم سیستم بالا باشه تا سی پی یو بین اون دوتا ... دیر رندر میگیره اما کرش نمیده.

لپ تاپ خودت رو نگه دار ... و لپ داپ دوستت رو واسه رندر ها قرض بگیر به زور ... اگر نداد ... بهتره که رم سیستم بالا باشه تا سی پی یو بین اون دوتا ... دیر رندر میگیره اما کرش نمیده.
سیستم دوستم لپتاپ نیستم . کامپیوتر رو میزیه

me-max

New Member
دو تا بحث داری . با سیستم خودت سرعت رندر گرفتن بیشتری در اختیار داری ولی اگر بخواهی کاری با دیتیل زیاد کار کنی نسبت به دسکتاپ دوستت دچار ضعفی . اگر با دستگاه خودت مرتب رندر بگیری به سرعت دچار فرسودگی میشه . ولی با ترفندهایی که خودت میدونی مثل پروکسی و ... و استفاده از فن های مخصوص لب تاپ میتونی با دستگاه خودت سر کنی و لی در کل شما فقط برتری cpu داری (البته فقط در بحث سه بعدی)

Avijeh01

New Member
برای کارهای سه بعدی و رندرینگ بهتره کارت گرافیک quadro بخری
درضمن رم سیستم هم حداقل 8 گیگ ترجیحا 16 گیگ پیشنهاد میشه

جدیدترین ارسال ها

بالا