[phpNuke] چند سوال درباره phpNUKE

Annex

Member
سلام

من تا حالا فرصت نكردم phpNUKE 6.5 رو نصب كنم ... بهتر ديدم اول به چند تا سوال هام پاسخ داده بشه بعد برم سراغ نصبش...

راهنماي نصب phpNUKE سايت farsiNUKE كه يكم طواني بود... اما فكر مي كنم لپه كلامش اين بود كه فايلهاي شاخه html رو بريزيم توي root بعد تنظيم config.php و بعدم اجراي install.php ... اگر تنظيمات config هم مشكلي نداشته باشه. ديگه phpNUKE ما مشكلي نخواهد داشت.

حالا بريم سر سوال هاي من:

1- phpNUKE به تنهايي چه امكاناتي داره؟
2- اگر بخواهيم phpBB هم نصب بشه ‌مسير upload فايلها كجاست؟ كدوم اول نصب بشه؟

و اما سوال آخرم كه جنبه مشورت داره... پروژه جديد ما راه اندازي يك سايت تخصصي فوتبال هست. به نظر شما اگر از phpNUKE+ phpBB در سايت استفاده بشه خوبه يا نه؟‌ چون به نظر مياد سايت كامل و پويايي از آب در بياد - بي دردسر هم هست... لطفا همه php كارهاي سايت در اين مورد نظر بديد.

Annex

dashamir

Member
Annex جان من يه سوالي تو همين زمينه ها پرسيدم ولي كسي تحويل نگرفت .... بلكه مال شما رو جواب دادند جواب سوال هاي ما هم رسيد .... در مورد سايت فوتباله هم بايد چيز جالبي از آب در بياد ولي بايد ببينيم قراره تو اين سايت چي بشه ..!؟! يعني چه كاري قراره توش بشه بعد ميشه در موردش صحبت كرد ...
موفق باشي

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام به روي گل هردوتون
خوبيد آقا؟

آقا معذرت ميخوام من صبح سوالتونو ديدم ولي چون داشتم ميرفتم كلاس فرصت نشده جوابتونو بدم..
خب حالا اومديم ابراز وجود كنيم...

جوابهاتون:

1- phpNUKE يك پروتال هستش...يعني چي؟~ يعني اينكه يك سري امكانات رو كه همشون بصورت ماژول هستند به شما ميده.. از جمله ماژولهاي ديفالتش ميشه اينها رو گفت:
قسمت دريافت برنامه با تمامي جزيياتش
به قول معروف لينكستان با تمامي امكاناتش
قسمت اخبار (كه معمولا به نام وبلاگ شناخته ميشه) همراه با آزشيو اون بصورت موضوعي و زماني
وب ميل
آمار سايت
ارسال خبرنامه براي اعضا
نظر سنجي
قسمت كنترل مقالات
انجمنها
پيشنهاد سايت
و....
همه اين امكانات بصورت آماده برنامه نويسي شده هستش و بصورت رايگان در اخيتار كاربرا قرار ميگيره..اين امكانات مديريتشون توسط يك كنترل پنل هستش كه فقط مدير سايت به اونجا دسترسي داره و ميتونه تمام قسمتها رو كنترل كنه...كه اين امكانش خيلي جالبه يعني اگر كسي هم با زبانهاي برنامه نويسي آشنايي نداشته باشه ميتونه با يك سري اطلاعات مقدماتي و كم يك سايت پويا و دايناميك بسازه...

2- اگر phpBB منظورتون phpBB پورت شده هستش كه روي Nuke نصب ميشه بايد بگم شما اگر اون phpBB POrt رو بگيريد و كپي كنيد توي شاخه html كه روت nuke هستش خودش تمام فايلهاش ميره سر جاشون قرار ميگيرن...اما شلخه اصلي انجمنها اينجاست: modules/forums

درمورد نظر سنجيتون :
در اين مورد بايد بگم كه ضرر نميكنيد چون كه مطمنا تمامي امكاناتي كه شما ميخواين تو يك سايت بذاريد و از يك سايت انتظار داريد توي اني مجموعه وجود داره و اگر هم نباشه توي اينترنت براي phpNUKE ريسورسهاي بسيار زيادي هستش كه هر كدومشون يك ماژولي رو طراحي كردن و گذاشتن توي سايتشون كه شما ميتونيد اونها رو دانلود كنيد و روي nuke خودتون نصب كنيد و به امكانات nuke خودتون اضافش كنيد.... و مهم ترين چيزيش اينه كه چون OpenSource هستش هر روز براش يك Update مياد و يا اينكه از نظر Security هي آپديتش ميكنن..امكانات خيلي داره..
اما بزرگترين مساله اي كه هستش اينه كه شما تا حدي دستتون بستس ... و يك سري امكانات كه شايد خودتون مد نظرتون باشه و يخواين ايجادش كنيد نميتونيد البته با اين حال بازهم خيلي عالي هستش و خيلي امكانات توپي بهتون ميده

مجيد

Annex

Member
خب پس به نظر مياد phpNUKE انتخاب مناسبي باشه. اين سايت عنوانش اينه:

اولين سايت تخصصي فوتبال

از نام سايت و آدرسش هم بگذريم... اما فكر مي كنم چون حجم اطلاعات اين جور سايت حتما بالاست مجبوريم از php بخاطر سرعت بالاش و database بخاطر قدرت عالي براي آرشيو خبري استفاده كرد.

اما بريم سر سوالهاي من براي نصب phpNUKE. توي سايت farsiNUKE چند نفر پيشنهاد دادن كه روي localhost نصب كنيم تا مشكلات احتمالي رو راحت تر پيدا كرده و رفع كنيم. خب من كه php رو دارم اما mySQL رو نميتونم تهيه كنم. پس همون بهتر كه روي يك سايت آزمايشي تست كنم و بعد مجددا نصب كنم توي سايت اصلي فوتبال.

فايل zip رو كه باز كنم دو تا شاخه هست. html كه كل اونها رو ميريزم توي root درسته؟
حالا بايد تنظيمات config.php رو درست كنم كه كردم. حالا مشكل من فقط database هست كه نميدونم چه جوري برم و database ها رو بسازم و جريان اون شاخه sql چيه و كجا بريزم؟

لطفا اول درباره اون دو تا رو توضيح بدين؟... بعدم وقتي db ها رو ساختم. برم چي رو اجرا كنم؟ admin.php يا همون index.php ؟

بعد از نصب كامل phpNUKE براي نصب phpBB روي phpNUKE هم چند سوال دارم كه بعدا ميپرسم.

با تشكر

Annex

-------------------------------------------

پيوست:

اينكه گفتيد دستتون بستس... فكر نميكنم اينجور باشه. آخه يك سايت خوب و كامل چيا لازم داره؟‌ همينا كه مثلا مجيدآن لاين داره كافيه...چون براي جمع آوري اطلاعات گسترده phpNUKE مناسبه و با بازديدي كه از phpNUKE.org داشتم ديدم تعداد خيلي زياد ماژول هست كه ميشه فارسيش كرد و گذاشت رو سايت...مثل همون گالري عكس كه خب براي يك سايت فوتبال خيلي لازمه. اينكه هر روز گالري عكس رو update كنيم كه نميشه! راستي يك چيزي رو هم يادم رفت بگم در قسمت بالا و اون اينكه phpNUKE فارسي اي كه از farsiNUKE.com گرفتم كافيه ديگه آره؟ [ 2.48 مگابايت ] ... ميخوام مثل همين مجيدآن لاين باشه ديگه....

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

آره شما بايد محتواي همون شاخه htmlرو كپي كنيد توي root خودتون...
در مورد ساختن ديتا بيس شما كافيه كه بريد توي phpmyAdmin سايتتون و اونجا اون فايل slq رو وارد كنيد.(يه جايي هستش كه نوشته Run SQL query/queries و بعد زيرش يه كليد browse داره رو همون كليد بزنيد فايل sql رو اجرا كنيد و بعد كليد Go رو بزنيد...)

بعد هم وقتي ديتا بيس رديف شد و تنظيمات config هم رديفه بريد و ساييتون رو لود كنيد..
بعدش يك بار بريد توي همون admin.php تا مشخصات admin هم ايجاد بشه..

در ضمن آره هموني كه از سايت farsinuke گرفتي رديفه..اگر عجله نداري چند روزي صبر كن محمد ورژن 5.6 رو هم داره فارسي ميكنه كه اونو نصب كني يه دفعه...

مجيد

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

چرا اين امكان وجود داره ولي منميگم بذاريد حالا كه داره نسخه جديدش مياد يك دقعه اي اونو نصب كنيد و كارتون دوباره كاري نشه..

مجيد

جدیدترین ارسال ها

بالا