چند ترفند جدید رجیستری

Ahmad_sh

New Member
ترفندهای رجیستری

کپی برداری از مطالب زیر تنها با ذکر نام منبع بلا مانع می باشد. برگرفته از وبلاگ بچه های زابل

از کار انداختن تسک منیجر ( Task Manager ) :

از این شیوه بسیاری از ویروس ها و تروجان ها برای از کار انداختن تسکمنیجر استفاده می کنند.

در رجیستری متغیر DisableTaskMgr را در مسیر زیر یافته و به آن مقدار یک/1 را اختصاص دهید.( و یا مقدار صفر برای فعال کردن)

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Systemفعال بودن اسکرین سیور در هنگام استفاده از مدیا پلیر :

همانطور که خودتان متوجه شدید مدیا پلیر در هنگام باز بودن اجازه فعال شدن را به اسکرین سیور نمی دهد. برای فعال کردن این حالت به متغیر EnableScreenSaver واقع در مسیر زیر مقدار یک/1 را اختصاص دهید .

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\{5863C5D2-5BA0-4D42-BDC3-A0C9E855104C}User\Software\Policies\Microsoft\WindowsMediaPlayerاضافه کردن گزینه ی دلخواه به منوی NEW

در این مورد فقط آدرس مربوط به این منو رو دارم و در مورد نحوه ی قرار دادن یک value مناسب برای یک متغیر جدید، اطلاعی ندارم. لطفا اگه کسی می دونه چطور باید برای این قسمت والیوی مناسب قرار بدیم به من هم یاد بده ممنون می شم......

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Discardable\PostSetup\ShellNewجلوگیری از اجرای ویندوز مسنجر :

اگر موفق نشدید از طریق msconfig مانع از استارتینگ آپ این برنامه در هنگام بالا آمدن ویندوز بشید.این راه رو امتحان کنید.مسیر زیر رو پیدا کنید:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

در این قسمت بر روی متغیر MSMGSG دابل کلیک کرده و والیوی اون رو به کلی پاک کنید و یا این خود متغیر رو به کلی حذف کنید.همین.تصحیح Open With برای یک فایل با پسوند معلوم:

این کار رو میشه در خود اکسپلورر انجام داد ولی دونستن نحوه انجام اون در رجیستری هم خالی از لطف نیست :

ابتدا به مسیر زیر برید:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts

در اینجا هر پسوند دارای یک KEY جداگانه هست. به عنوان مثال وارد قسمت پسوند .avi میشیم و شاخه ی OpenWithList رو انتخاب می کنیم. در اینجا متغیر هایی رو می بینیم که نام آنها به ترتیب حروف الفبا قرار داره ولی والیوی اونها متفاوته مثلا از a هست wmplayer.exe و از b هست moviemk.exe و همچنین متغیری با نام MRUList دراینجا وجود داره.

اگه بخواهید برنامه ی دیگه ای رو معرفی کنید ( برای باز کردن این فایل ) یک متغیر جدید بسازید با نام c و از نوع استرینگ والیو و مقدار والیوی اون رو مثلا jetaudio.exe بذارید.

اگر دقت کنید می بینید که مقدار متغیر MRUList به عنوان مثال هست ba و این به این معنی هست که فایل در وهله ی اول با movie maker و در وهله ی دوم با مدیا پلیر باز بشه . شما می تونید این رو عوض کنید و بذارید ab
 

جدیدترین ارسال ها

بالا