چند تا سوال ريز و درشت !!!

mostafa_az

Well-Known Member
سلام
آقايون من سوالات زير برام پيش اومده . لطف كنين اگه ميدونين جواباش رو بهم بگين . ممنون :

1 - چطوري ميتونم يه frame تو طرح بزارم ؟ لطفا كامل بگين .

2 - چطوري ميتونم به يه Hit Button لينك از روي هارد بدم . مثلا به يه فايل به نام test.swf كه تو شاخه فايل اصلي قرار داره ؟

3 - فكر كنم همون شماره دو هستش ولي به يه فايل dat چطور ميتونم لينك از هارد بدم ( با Hit Button ) ؟

4 - چطوري ميتونم اولي كه فلش شروع ميشه يه فايل MP3 رو مثلا sound.mp3 از روي هارد و تو شاخه خود فايل صدا بزنم ؟

اگه لطف كنين به اين سوالا جواب بدين ممنون ميشم .

مخلصيم
مصطفي

Security9776

Active Member
سلام ،
دوست عزیز ، من که منظورتون رو از سوال اولتون نفهمیدم . اگه بیشتر توضیح بدید بیشتر میشه کمکتون کرد .
در مورد سوال دومتون هم ، ببینید اگه بخواهید فایلتون رو جدا باز کنید ، فایل Swf رو می تونید یا در explorer باز کنید و یا در خورد فایل موجود لود کنید . اگر بخواهید فایلی رو جدا صدا بکنید یعنی dat یا exe یا هر چیز دیگه ای رو باید این فایل در فولدر Fscommand در کنار شاخه اصلی فایلتون باشه .
مگر اینکه فایل اصلیتون رو با استفاده از برنامه های جانبی فلش exe نمایید مثل MMB , MDM Flash Studio Pro , Autoplay media studio , Director و ....

برای لود کردن یک صدا در فلش هم از دستور زیر استفاده کنید :
SoundObj = new Sound();
SoundObj.loadSound("c:\\MyFile.mp3",true);

امدیوارم که تونسته باشم کمکتون کنم .
موق باشید . محسن

mostafa_az

Well-Known Member
ممنون محسن جان .
منظورم از سوال اول این بود که یه قسمت بزارم که یه متن رو توش قرار بدم و اسکرول داشته باشه .

این قسمتی هم که توضیح دادین باید از کجا آدرس بدم ؟ ( محتویات شاخه fscommand رو میگم .

در مورد فایل MP3 هم ممنون .

مخلصیم
مصطفی

Security9776

Active Member
سلام ، دوست عزیز ،
در مورد اسکرول اگه در انجمن جستجو کنید به نتیجه بهتری می رسید و حتی نمونه هایی رو هم پیدا می کنید .
در مورد fscommand هم کد زیر رو بزارید
fscommand("exec", "YOURFILE.exe");
که فایل YOURFILE.exe در فولدری به نام Fscommand قرار دارد . که این فلودر در کنار فایل exe شما قرار دارد .

امیدوارم مشکلتون حل شده باشه . اگه بازم مشکلی بود من درخدمتم .
موفق باشید
محسن

amir_s

Active Member
مسطفی جان ! در مورد FSCommand میتونی به مقالات سر بزنی !

در مورد Scroll هم که میشه خیلی راحت از کامپوننت های آماده فلش استفاده کنی !
ولی استفاده از یه Frame وسط کار فلش امکان پزیر نیست ! حد اقل خیلی مشکله !

mostafa_az

Well-Known Member
آقا frame رو ولش . همين fs ها رو بچسب . من همينارو بفهمم تمومه .

راستي امير تو خجالت نميكشي به شخصيت من توهين ميكني ؟ مگه مصطفي رو با س مينويسن ؟

مخلصيم
مصطفي

Security9776

Active Member
سلام ، اقا این هم نمونه ای که قول داده بودم منتها 2 روز زودتر . امیدوارم که مشکلتون رو حل کنه .

موفق باشید . محسن

پیوست ها

• 3Example.rar
    207.2 کیلوبایت · بازدیدها: 21

mostafa_az

Well-Known Member
آقا يه چيزي . اين لينك به فايل exe كار نميكنه . نه رو نمونه شما و نه رو كار من .
ولي اون دوتاي ديگه واقعا به درد خورد .
راستي امكانش هست موزيك بدون كليك و با شروع فلش شروع بشه . البته با صدا زدن فايل از محيط خارج فلش .

مخلصيم
مصطفي

amir_s

Active Member
برای اجرا کردن فایل exe توسط fscommand باید فایلی که اون رو فراخونی میکنه هم exe باشه ! این رو امتحان کردی ؟

در مورد اینکه فایل موزیک به صورت external اجرا بشه هم فکر میکنم بشه با برنامه های جانبی که به کنترلر های ویندوز دسترسی دارن ، مثل ویژوال ... بشه یه کاری کرد !

mostafa_az

Well-Known Member
آقا ببينين من كل كاري رو كه ميخوام انجام بدم تو اين فايل گذاشتم . آقا از امشب بگذره من بدبختم . تو رو خدا كمك كنيد .

ميخوام كاراي زير توش انجام بشه :

1 - اون hit button كه قرار دادم به يه فايل swf يا نهايتا exe از فلش لينك داده بشه و اون رو تو فلش پلير اجرا كنه .
2 - اون hit button دومي به يه فايل dat لينك داده بشه و با مديا پلير اجرا بشه .

مخلصيم
مصطفي

آخرین ویرایش:

Security9776

Active Member
سلام ،
آقا نمی دونم الان این جواب به دردت می خوره یا نه ؟
به هر حال ، ببینید شما بعضی از فرمت ها رو می تونید توسط این دستور باز کنید مثل exe و bat و ... . یا به عبارت بهتر فرمت های اجرایی . شما فرمت های dat و یا swf رو نمی تونید باز کنید ، مگر اینکه یک برنامه واسط بنویسید که با اجرای اون اون 2 فایل دیگه هم اجرا بشه . مثلا من الان 2 تا فایل bat در فولدر fscommand ساختم که با اجرای مثلا اولی فایل 1.swf اجرا می شه و سپس خود فایل 1.bat بسته می شه . گه شما می تونی با یک فایل exe این کار رو بکنی .

در ضمن باید اون فایل قبلی رو سیستمون اجرا می شد ، چرا نشده نمی دونم ...

مگر اینکه از برنامه های جانبی فلش استفاده نمایید . اگر حجم فایل swf اصلیتون کم هست ، می خواهید اون رو برای من بفرستید تا با MDM اون رو exe کنم و اون دستورات رو بر حسب MDM تغییر بدم و براتون بفرستم .

راستی در مورد اون منو هم تو پیغام خصوصی براتون فرستادم ...

پیوست ها

• file.rar
    382.2 کیلوبایت · بازدیدها: 12

mostafa_az

Well-Known Member
آقا دستت درد نكنه . خيلي زحمت داديم . امير جان دست تو هم درد نكنه .

مخلصيم
مصطفي

mostafa_az

Well-Known Member
خواهش ميكنم . لطف زيادي در حق ما انجام دادي . اميدوارم بتونم جبران كنم .

مخلصيم
مصطفي

جدیدترین ارسال ها

بالا