چرا استفاده از کانکس منطقی است؟

faryas70

Member
در حال حاضر کانکس‌ها در انواع طرح‌ها پیاده سازی می‌شوند. کانکس‌های مسکونی، کانکس ویلایی، کانکس‌ سیار، کانکس نگهبانی، کانکس مسافرتی، کانکس اداری … تنها بخشی از انواع کانکس‌ها هستند.

تصاویر انواع کانکس های تولید شده در شرکت آریا بارون توس

قیمت خرید کانکس چقدر است؟​

برای اطلاع دقیق از قیمت انواع کانکس بهتر است از طریق شماره‌های موجود در سایت با ما تماس بگیرید تا کارشناسان کارخانه آریا بارون به طور دقیق شما را در جریان قیمت انواع کانکس‌ها با توجه به ویژگی‌های مد نظرتان بگذارند. کانکس‌ها از نظر متریال ساخت، ابعاد، متراژ و نوع کاربری دارای مدل‌های مختلفی هستند از همین‌رو نمی‌توان قیمت تمام شده یک کانکس را به صورت تقریبی عنوان کرد. برای کاهش هزینه‌های مربوط به خرید کانکس می‌توانید اقدام به خرید کانکس دست دوم کنید.

آیا کانکس قابلیت حمل آسان دارد؟​

بله، کانکس‌ها به دلیل آن که وزن بسیار سبکی دارند و همچنین در ابعاد بسیار بزرگ طراحی و ساخته نمی‌شوند به راحتی قابلیت حمل از محل کارخانه به محل نصب و … را دارند.

چرا استفاده از کانکس منطقی است؟​

در حال حاضر کانکس‌ها در انواع طرح‌ها پیاده سازی می‌شوند. کانکس‌های مسکونی، کانکس ویلایی، کانکس‌ سیار، کانکس نگهبانی، کانکس مسافرتی، کانکس اداری … تنها بخشی از انواع کانکس‌ها هستند.

اسکلت بندی کانکس به چه صورت است؟​

اسکلت بندی یا استراکچر کانکس‌ها ابتدا توسط مشتری سفارش داده می‌شود. البته امکان انتخاب اسکلت بندی از میان نقشه‌های آماده نیز وجود دارد. پس از آنکه این اسکلت بندی انتخاب شد، تیم آریا بارون شروع به ساخت آن می‌کنند. مراحل ساخت استراکچر انواع کانکس‌ها خصوصا در پروژه‌های بزرگ و ساخت کانکس‌هایی با طرح‌‌های پیچیده‌تر تماما توسط مهندسین حرفه‌ای نظارت می‌شود.
استراکچر اغلب کانکس‌ها شاسی تیرآهن و یا پروفیل کلاف شده است. برای اسکلت این کانکس‌های پیش ساخته نیز از پروفیل‌ آهن در سایزهای متناسب با نوع کانکس استفاده می‌شود. بهترین لایه عایق برای عایق بندی کانکس‌ها فوم پلی یورتان با دانسیته 40 کیلوگرم بر متر مکعب است. برای پوشش کانکس می‌توان از ورق گالوانیزه استفاده کرد. برای کف سازی کانکس‌ها نیز معمولا از MDF درجه یک، ورق آلومینیوم یا تخته‌های چند لایه استفاده می‌شود.

کاربرد های کانکس​

استفاده از کانکس‌ها در گذشته کاربری‌های محدودتری داشته است. از همین‌رو مسلم است که تنوع انواع کانکس نیز از گذشته تا به امروز دستخوش تغییرات زیادی شده است. در ابتدا از کانکس تنها به عنوان یک کیوسک یا دکه برای اسکان موقت کارگران ساختمانی در محل پروژه‌های بزرگ عمرانی و ساختمانی استفاده می‌شد اما با گذشت زمان و تغییر رویکرد ساخت و تولید انواع بیشتری از کانکس، امروزه شاهد کاربردهای بیشتری از این سازه‌های پیش ساخته سبک هستیم.

امکان ساخت هر نوع بنایی و در هر موقعیتی با وجود کانکس‌ها وجود دارد. به عنوان مثال در گذشته برای ساخت سرویس‌های بهداشتی بین جاده‌ای به شیوه سنتی زمان و هزینه بیشتری صرف می‌شد درحالی‌که امروزه با کمک کانکس‌های پیش ساخته می‌توان با هزینه و صرف زمان کمتری این سازه‌های پیش ساخته را تولید و در محل مورد نظر نصب کرد. انواع کانکس‌ها با توجه به کاربردی که دارند از نظر امکانات داخلی، متریال ساخت کانکس و حتی متراژ با یکدیگر متفاوت هستند. از همین‌رو نقشه طراحی و تولید انواع کانکس با توجه به کاربرد آن تدوین می‌شود.

وزن انواع کانکس پیش ساخته​

یکی از مهم‌ترین مسائلی که حین سفارش و خرید یک کانکس باید توجه ویژه‌ای به آن شود، وزن کانکس‌ها است. اما چرا وزن یک کانکس تا این اندازه مورد اهمیت است؟ چه در فرآیند حمل و نقل و چه فرایند نصب کانکس‌ها، یکی از مهم‌ترین فاکتورها وزن کانکس است. زمانی که قرار باشد کانکسی بر روی یک استراکچر یا بر روی طبقات یک ساختمان اجرا شود، وزن آن بیشتر مورد اهمیت است. مهم‌ترین عاملی که بر روی وزن کانکس تاثیرگذار می‌گذارد متراژ آن است.

کانکس‌ها اغلب به صورت ۴ متری، ۶ متری، ۱۲ متری و ۳۶ متری تولید می‌شوند که وزن آن‌ها با توجه به متریال ساخت و امکانات داخلی با یکدیگر متفاوت است. توجه داشته باشید که وزن کانکس‌هایی که از سوی تولید کنندگان مختلف تولید می‌شوند یکسان نیست و نمی‌توان یک عدد ثابت را برای همه انواع کانکس در نظر گرفت.

متریال ساخت انواع کانکس​

کانکس‌ها را با توجه به نوع کاربری آن‌ها می‌توان از متریال‌های مختلفی ساخت. انواع کانکس با توجه به جنس آن عبارتنداز: کانکس ساندویچ پانلی، کانکس گالوانیزه، کانکس کامپوزیتی، کانکس سایدینگ. هر یک از این انواع کانکس دارای مشخصات فنی خاصی هستند با این حال رایج‌ترین کانکس‌ها، کانکس ساندویچ پانلی است.

  • کانکس ساندویچ پانلی: جنس بدنه این کانکس‌ها همان‌طور که از نامش پیداست ساندویچ پانل است. ساندویچ پانل خود نیز دارای طرح‌های متنوعی چون ساده، طرح سنگ، طرح چوب و… است. کانکس‌های ساندویچ پانلی با توجه به درخواست مشتری در ابعاد متفاوت قابل تولید هستند. برای اسکلت بندی کانکس‌های ساندویچ پانلی از پروفیل، نبشی و ناودانی استفاده می‌شود.
  • کانکس‌های گالوانیزه
    کانکس‌های گالوانیزه کانکس‌هایی هستند که از متریال سبک اما بسیار مقاوم برای ساخت آن‌ها استفاده شده می‌شود. سرعت اجرای کانکس های گالوانیزه از دیگر انواع کانکس بیشتر است. از دیگر مزایای این کانکس‌ها می‌توان به تنوع بالای آن‌ها اشاره کرد.
  • کانکس کامپوزیتی
    برای ساخت کانکس‌های کامپوزیتی ورق آلومینیوم با یک ماده عایق ترکیب می‌شود. به عبارتی در صنعت کانکس‌های کامپوزیتی، ورق کامپوزیت دو لایه ورق آلومینیوم تقویت شده است که میان آن‌ها عایق پلی یورتان قرار می‌دهند. دلیل محبوبیت کانکس‌های کامپوزیتی، وزن سبک و قابلیت شکل پذیری بالای آلومینیوم است.
  • کانکس های سایدینگ
    سایدینگ ورق‌هایی هستند که به صورت افقی در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و مقاومت بسیار بالایی دارند. کانکس‌های سایدینگ به دلیل همین مقاومت و طول عمر بالایی که دارند مورد توجه هستند. برای اسکلت بندی این کانکس‌ها اغلب از تیرآهن ۱۶ استفاده می‌شود.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا