چابهار کجا بریم؟؟؟؟؟

solmazsk

Member
چابهار یکی از شهر های استان سیستان و بلوچستان است که در جنوب شرقی و در کرانه دریای مکران و اقیانوس هند قرار گرفته است. این شهر دارای موقعیت بازرگانی فوق العاده و جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیار است. این بندر بین المللی به دلیل اینکه در نزدیکی منطقه استوایی قرار دارد از تغییرات اندک آب و هوایی در فصول سال بهره مند است. این شهر در کنار آب های گرم دریای عمان و اقیانوس هند قرار دارد و دارای وسعتی بالغ بر بر ۱۱ کیلومتر مربع در ارتفاع ۷ متر از سطح دریا قرارگرفته‌است. نام این شهر تغییر یافته از چهار بهار است چون که همیشه آب و هوای بهاری دارد این منطقه همیشه در مسیر باد های موسمی شبه قاره هند و جبهه‌های استوایی است. اگر قصد سفر به جنوب ایران و چابهار را دارید بهترین زمان برای مسافرت به این استان از اواخر پاییز تا اسفند ماه است.

اگر می خواهید به این استان سفر کنید از تهران تا چابهار حدود 2280 کیلومتر راه در پیش دارید و 2 ساعت راه هوایی در پیش دارید. اگر هم می خواهید که سفر زمینی داشته باشید از استان های ی قم، کاشان، نایین، یزد، کرمان، بم و ایران شهر باید گذر کنید تا به این استان برسید و تقریبا 20ساعت راه در پیش دارید و یا می توانید از استان بندر عباس و بوشهر به صورت دریایی به چابهار بروید. این موضوع را مد نظر داشته باشید که چابهار مسیر ریلی ندارد. سفر به چابهار جز سفر های ارزان به شما می رود و هزینه چندانی را در بر ندارد.

جاذبه های طبیعی چابهار​

1.کوه های مینیاتوری یا کوه های مریخی در چابهار​

کوهای مریخی چابهار


کوه های مینیاتوری در شرق چابهار قرار گرفته اند. این کوه های مریخی یکی از جاذبه های گردشگری جذاب چابهار هستند. این کوه های مینیاتوری از دل دریای عمان بیرون آمده اند و جنس این کوه دارای ترکیبات سنگ های رسوبی هستند. این کوه های دارای شهرت جهانی هستند و یکی از مقاصد گردشگری و طبیعی چابهار است. برای رسیذن به این مکان جذاب گردشگری در سمت شرق و به جاده بندر گواتر وارد شوید و بعد از طی کردن 50 کیلومتر به کوه های مریخی جذاب میرسیدو این جاده یکی از جذاب ترین جاذبه های بندر چابهار است که در ادامه این جاده دریاچه لیپار و دریای عمان است.ین کوهها رنگ و شکل دندانه دار بسیار زیبایی دارند که شبیهش را هیج جای دیگر ندیدید منظره بسیار زیبای کوهها که فقط با یک جاده از دریا جدا شده اند بسیار زیبا و دل انگیز است .جنس این کوهها از سنگ و مارن است و در بعضی جاها خاک دامنه کوهها نارنجی و مسی رنگ است. قدمت این کوهها به پنج میلیون سال پیش برمیگردد
منبع:
 

جدیدترین ارسال ها

بالا