پيام خطا؟

sadoyek

New Member
وقتي در Indesign مي‌خواهم سندي را export كنم، اين پيام مي‌آيد:
This font could not be embedded due to restrictions in the font file.
چه بايد بكنم؟

S.H.R.M.K

Well-Known Member
اگه به صورت پی دی اف اکسپورت میکنید احتمالا فونتی که استفاده کردید قابلیت EMbed شدن رو نداره.
از چه فونتی استفاده کردید فارسی یا انگلیسی؟

sadoyek

New Member
از فونت رويا و نازنين مزار استفاده كردم. براي هر دوتا همين پيام را داد. اكثر فونت‌هاي ديگرم هم با اختلال همراه است. آيا نياز به نصب فارسي‌ساز دارم يا بايد از فونت‌هاي خاصي استفاده كنم. از پاسخت هم واقعاً ممنون هستم. ضمناً يادم رفت بگم اين مشكل وقتي كه مي‌خوام در مد Eps اكسپورت كنم رخ مي‌دهد. فونت‌هاي B هم مشكل اكسپورت ندارند،‌ ولي بعضي حروف به حالت در انتهاي كلمه به حالت كوچك ظاهر مي‌شوند مثلاً حرف ر در كلمه در به حالت پيوسته است كه بايد كنترل شيفت را بگيرم تا درست شود.

آخرین ویرایش:

mashreghi

Member
من این سوال رو قبلا ودر یک تاپیک عنوان کردم و راه حل هایی هم ارائه شد ولی متاسفانه مشکلم پابرجاست و هنوز نتونستم یقه کوارک رو ول کنم .

cjeg.jpg

S.H.R.M.K

Well-Known Member
من این سوال رو قبلا ودر یک تاپیک عنوان کردم و راه حل هایی هم ارائه شد ولی متاسفانه مشکلم پابرجاست و هنوز نتونستم یقه کوارک رو ول کنم .

مشرقی جان این یک مشکل ساده هست.و پیغام خطا برای اینه که فونتای فارسیت مشکل دارن و قابلیت اضافه شدن به فایل رو ندارن.حتی فونتای پروین هم یه زمان این مشکلو داشتن که باید میرفتی و عوضشون میکردی .
الانم بهترین فونت واسه ایندیزاین فونتای مریم نسخه 4 هست که مثل اب خوردن کار میکنه و هیچ مشکلی نداره.

البته من مریم رو روی Indesighn Cs2 امتحان کردم و لی رو نسخه های دیگه نمیدونم جواب میده یا نه.

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
دوستان من sadoyek و mashreghi
سلام و خسته نباشید
مشکلی که شما دوستان با اون دست به گریبان هستین به اعتقاد من یه علت اصلی داره. البته شما در اینجا ذکر نکردین که از کدوم برنامه فارسی نویسی در اون نرم افزار مورد نظرتون استفاده می کنین. چون اصولا این به برنامه ای که شما از اون برای کار با فونتهای فارسی استفاده می کنین ربط پیدا می کنه . در حقیقت اگر نرم افزار صفحه بندی شما از بیخ زبان فارسی رو پشتیبانی نمی کنه ما با استفاده از فارسی ساز هست که می تونیم از فونتهای فارسی اونهم نه کامل بلکه در بیشتر مواقع نیم بند و با صرف نظر کردن از بعضی امکانات استفاده کنیم. اصولا بیشتر نرم افزار های فارسی ساز محدود به یک نسخه مشخصی از نرم افزار اصلی ما هستن و رو یه اون عمل می کنن. یعنی اگه یک نرم افزار رو ی ایندیزاین 2 کار می کنه حتما اینطور نیست که روی نسخه جدید هم دقیقا همانطور کارایی داشته باشه . در واقع نرم افزار فارسی ساز هم باید به نوعی به روز رسانی بشه. مشکل شما شناخته نشدن فونت توشط نرم افزار هست و به همین دلیل هم هست که نرم افزار شما وقتی می خواد خروجی بده هاج و واج می مونه !
لطفا به سوالات زیر دقیق جواب بده :
1 . با استفاده از چه فارسی سازی کار می کنی ؟
2 . با استفاده از اون فارسی ساز داری کار مثلا در حده چند خط نوشته می کنی یا اینکه با متن و پاراگراف سر و کار داری؟

Unity

Member
مشكلت قطعا با فونت هستش و فكر كنم كه توي ME مستقيم مينوسي و از نرم افزاري براي فارسي نويسي استفاده نميكني ، درسته ؟
اين فونتي كه پايين هست رو يه تست بكن . اميدوارم مشكلت حل شه .
بنظرم اگه آدم فونتاي خوبي پيدا كنه استفاده از قابليت تايپ مستقيم توي نرم افزارهاي ادوبي سري ME خيلي بكار مياد و ديگه احتياج به نرم افزار هاي فارسي نويس نيست . هر چند كه تويه برنامه مريم جديد قابليت Miror Type خيلي چيز جالب و مفيديه و فونتهاي هم داره ولي چند جا كه تست كردم برنامه هاي مريم يه گيرايي داره مثلا با فونتF_ Kufi نوشته القاسم رو يه تست كنيد !

پیوست ها

• Mashhad.rar
    30.3 کیلوبایت · بازدیدها: 13

S.H.R.M.K

Well-Known Member
تو مریم جدید نسخه 4 برای برنامه های با قابلیت تایپ مستقیم (me) باید از فونتای قلمدانش که با W شروع میشه استفاده کنید و دیگه احتیاجی به میرور و چیزای دیگه نیست.

Unity

Member
درسته S.H.R.M.K ، من منظورم استفاده از برنامه Miror Type مريم ، تو برنامه هايي كه فارسي رو پشتيباني نميكنن بود كه خيلي بدرد بخور هستش .

mashreghi

Member
دوست عزیز lpi من فایل های ورد را همانطور که در کوارک کار می کنم به ایندیزاین وارد کردم که بعضی فایل هایم چند صفحه ای می شود . در ضمن من قصد فارسی نوشتن مستقیم را ندارم و فارسی سازم هم مریم نسخه قدیم وجدید بود . البته من روی دستگاه مخصوص صفحه بندی که دارم و پرنیان با قفل روی آن نصب هست هم امتحان کردم ولی باز هم همین دردسر به وجود آمد .
من یکی دو سالی می شود با کوارک کار می کنم و مشکلی هم ندارم ولی از بس که کوارک و پرنیان با هم لوس بازی در می آورند به دنبال ایندیزاین هستم واگر فارسی ساز گران هم بدرد ایندیزاین بخورد حرفی ندارم .
با پرنیان اگر اسم سر شاخه ها فارسی باشد یا مشهدی عباس سبزی فروش اسمش فارسی باشد یا عطسه ای چیزی حین کار بکنی قهر می کند و شروع به جفتک اندازی می کند . ولی کسی که با کوارک کار کرده محیط ایندیزاین برایش زود آشنا می شود واحساس می کند ایک ماشین فولکس سوار یک ماشین با حال شده .
ضمنا از موقعی که ایندیزاین رو دیدم حالم از کوارک و پرنیان یک جوری می شود .

جدیدترین ارسال ها

بالا