پروتكل UDP ديگه چيه ؟

ACTIVE

Active Member
با سلام

دوستان من وقتي در اينترنتم در هنگام مرور بعضي وقتها ويروس ياب PC Cillin ام پيغام خطايي مبني بر اشكال در پروتكل UDP و به دنبال آن مي نويسه كه مثلا از پورت فلان (999) يا (؟؟؟) كه هر با متفاوت است استفاده مي شود

1) آيا كامپيوترم مورد تهاجم هكر است ؟
2)پروتكل UDP چيست ؟
نكته : من هرگز چتم نمي كنم .

باسپاس
:wink:

saman_sweden

Active Member
ACTIVE گفت:
با سلام

دوستان من وقتي در اينترنتم در هنگام مرور بعضي وقتها ويروس ياب PC Cillin ام پيغام خطايي مبني بر اشكال در پروتكل UDP و به دنبال آن مي نويسه كه مثلا از پورت فلان (999) يا (؟؟؟) كه هر با متفاوت است استفاده مي شود

1) آيا كامپيوترم مورد تهاجم هكر است ؟
2)پروتكل UDP چيست ؟
نكته : من هرگز چتم نمي كنم .

باسپاس
UDP= User Datagram protcol
يه سيستم ارسال پروتكل است كه ابزارهاي tcp را شامل ميشه كوچك مطمعن و سريع در ارسال فايلهاست ا ست اما در ارسال ديتا يه كم مي لنگه

ACTIVE

Active Member
سلام

آقا سامان خيلي ممنون از توضيحي كه دادين ولي اگه ممكنه سوال در مورد علت ارسال چنين پيغامي توسط سيستم و ايراد گرفتن در مورد پورتهاي ذكر شده (( يا نشده ؟ :wink: )) رو هم بگين . :oops:

با سپاس

پروتكل اينترنت

به نظر من اين پروتكل مربوط به سيستم است كه پورتها يا درگاههاي دستگاه را مورد استفاده قرار مي دهد :oops:

پورتها باز هستند

سلام استاد
پورتها قسمتي هستند كه اطلا عات را از كامپيوتر خارج و وارد مي كنند در هنگام كار با اينترنت
پورتهاي 534و65 براي استفاده باز هستند ودر دسترس اين اشكال هم مي تونه از خود سيستم باشه خيلي مهم نيست

pouyaelp

New Member
پروتكل udp براي انتقال فايلهاي فيلم و صوتي در اينترنت است و نم دانم كه آيا مي شود توسط آنها كسي رو هك كرد يا نه

houtanal

Member
UDP بر خلاف TCP از صحت ازسال بسته ها اطمينان حاصل نمي كند بنابراين سرعت بيشتر دارد كه براي انتقال امثال صوت و تصوير استفاده مي شود.
در ضمن پروتكلي جدا از TCP است كه يك برناه براي ارسا داده از يكي از اين دو (معمولا) استفاده مي كند

جدیدترین ارسال ها

بالا