پخش تلوزیون ایران با کیفیت Hd ؟؟

rezvideo

New Member
سلام دوستان
اخیرا شایعه شده که می شه تصاویر شبکه های ایران رو به شکل Hd تماشا کرد.اگر اطلاعاتی در خصوص چگونگی نحوه دریافت این تصاویر دارید لطفا در این قسمت قرار بدید
البته من خودم یک تلوزیون بروایا دارم منتها تصاویر رو با کیفیت آنالوگ دریافت می کنم.
با تشکر

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

داش رضای عزیز (فکر کنم درست حدس زدم)

پخش تلویزیونی با کیفیت Hd کار خیلی پر هزینه ایه. هنوز تعداد کمی کانال ماهواره ای هستن که با این فرمت پخش می شن. اگه کسی بخواد با این فرمت پخش کنه، باید تمام دستگاه های پخش و سیستم های فرستندشو بریزه دور و سیستم های مخصوص Hd بخره. حالا حسابشو بکنید که ایران بخواد با این فرمت پخش کنه ... هم کل دستگاه های صدا و سیما رو باید جمع کنن و هم این که کل مردم باید تلویزیون Hd ساپورت بگیرن.
پس فعلاً خبری نیست. و به قول شما فقط یه شایعس.

عوضش ... تا 8 سال دیگه تمام کشورها موظفن که تصاویرشونو به صورت دیجیتال پخش کنن ...
در مورد این موضوع بعداً توضیح می دم.

التماس دعا
یا علی

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
تا 8 سال دیگه تمام کشورها موظفن که تصاویرشونو به صورت دیجیتال پخش کنن ...
همونه که اینا دارن تلویزیون را دیجیتال می کنن
وگرنه حالا حالا ها ما باید غاز می چرندیم

Y.FASHiST

Member
من یه خبری به گوشم رسید از بچه های سیما . 1000 میلیارد تومان بودجه برای صدا و سیما اومده که بزودی صدا و سیما از این رو به این رو میشه . که یکیش همین ماهواره ای هستش که میخوان بفرستن

javadmarkaz

New Member
در حال حاضر تصوير شبكه ها بصورتmpg4جهت گيرنده هاي موبايل بطور آزمايشي در حال پخش مي باشد.در ضمن هشت سال براي كشورهاي پيشرفته وتوسعه يافته است وبراي كشورهايي مانندايران تا 2020 فرصت دادند.

Amir_edius

Member
دوستان سلام !!

هنوز سازمان محترم صدا و سیما توان تبدیل بتاکم به دی وی کم را ندارد hd پیش کشتون !!!

الان فقط شبکه آموزش جدیدا سیستم XDCAM را ایجاد کرده که اون هم باز به صورت DVcam پخش میشه

چون کاست های XDCAM قابلیت ضبط DVCAM , HD را دارند و هر کاست 25 گیگابایت فضا دارد .

ما هنوز آنالوگیم.......!!!!!!

هیچ مدیری تو سازمان به فکر کیفیت نیست اون مبلغی رو هم که شما دوست عزیز گفتین ، انشاالله خرج جاهای دیگه میشه
مثلا میز صندلیهارو عوض می کنن !!! موکت می کنن !!! شیلنگ آب می خرن برای باغچه ها ، شیشه پاک کن می خرن ، برای مدیرا کولر می خرن و ...... !!!!!!!!

جدیدترین ارسال ها

بالا