پخش آنلاين موزيك و فيلم در ساي

xnux

Member
سلام به همه دوستان

ميخواستم بدونم كسي هست كه بدونه چطوري ميشه يه فايل فيلم يا صوتي
را به صورت آنلاين در سايت خودمون پخش كنيم ؟

البته خودم نحوه راه اندازي اين كار با پسوندهاي RA و RM را بلدم ولي ميخواستم
با پسوند ASF يا mwv يا wma اين كار را بكنم

كسي بلده به من بيچاره ي فلك زده ي زنگ زده ي عاجز ، كومك كنه ٬! :lol:

mehdi_fel

Member
سلام
اگه ميخاهي پخش زنده مثلا راديو را رو سايت داشته باشي با ويندوز 2000 سرور مي شه ولي اگه ميخواهي آهنگ بصورت زنده پخش كني بايد با نرم افزار مديا پلير انكودر كار كني .
من تخصص تو پخش زنده مستقيم با real دارم اونم رو ip
من اصلا از media player خوشم نمي ياد.
انشا ا... تونسته باشم كمكت كرده باشم .
فقط تو از اصفهان نيستي منم از نصف جهانم. :lol: :lol:

ايميل من : [email protected]
:wink: :wink: :wink: :wink:

xnux

Member
دمت گم هم شهري
ولي حرف من چيز ديگه اي بود

من ميخاستم با استاندارد ميكروسافت در پخش فايلهاي صوتي آنلاين
كار كنم و گفته بودم كه با real بلدم كار كنم

منتها خوشحالم كردي كه جواب به نامم دادي
ممنمونم
ولي شرمندم جوابم اين نبود

:ورزش:

mehdifel گفت:
سلام
اگه ميخاهي پخش زنده مثلا راديو را رو سايت داشته باشي با ويندوز 2000 سرور مي شه ولي اگه ميخواهي آهنگ بصورت زنده پخش كني بايد با نرم افزار مديا پلير انكودر كار كني .
من تخصص تو پخش زنده مستقيم با real دارم اونم رو ip
من اصلا از media player خوشم نمي ياد.
انشا ا... تونسته باشم كمكت كرده باشم .
فقط تو از اصفهان نيستي منم از نصف جهانم. :lol: :lol:

ايميل من : [email protected]
:wink: :wink: :wink: :wink:

mehdi_fel

Member
سلام دوباره
شما اگه ميخاهي فايل ها با استاندارد ميكروسافت در پخش فايلهاي صوتي آنلاين پخش بشه بايد موقعه انكد كردن با پسوند asx ذخيره كني .
بعد موقعه پخش به صورت آنلاين پخش مي شه . :lol:

hamed_xp

Member
سلام xnux عزيز
با Windows Media Service كار كردي؟
اگه سرور دست خودته. مي توني از اون استفاده كني. خيلي توپه . تازه می تونه Broadcast کنه و بار روی شبکه هم نیندازه .

shahrokh_xp

Active Member
همان طور كه mehdifel گفته بايد با نرم افزار Windows Media Encoder كار كنيد كه جديد ترين ورژن آن يعني 9.0 خيلي خوبه و آن را مي تواني از سايت ميكروسافت پيدا كني و دانلود كني كه علاوه بر broadcasting از طريق ip مي تواني فايل هايي با پسوند wma و wmv بسازي كه live نباشند. :wink:

xnux

Member
ببخشيد ها
اولا ممنونم كه جوابم را داديد
دوما چون من در اين زمينه يكم ( بيشتر از يكم ) بوقم
لطفا در مورد Boradcasting توضيح بديد ببينم چي چيه؟

:wink:

shahrokh_xp

Active Member
broadcasting a live media به معني پخش يك نوع صدا يا تصوير به صورت زنده يعني همزمان با توليد پخش هم بشود كه معمولا از طريق server ها امكان پذير است.به عنوان مثال مي توان پخش مستقيم كانال هاي تلويزيوني از طريق اينترنت را گفت.
xnux گفت:
ببخشيد ها
اولا ممنونم كه جوابم را داديد
دوما چون من در اين زمينه يكم ( بيشتر از يكم ) بوقم
لطفا در مورد Boradcasting توضيح بديد ببينم چي چيه؟

hamed_xp

Member
اين قضيه broadcasting و اين حرفها رو ولش كن xnux جان. فقط اينو بدون كه براي پخش multimedia در شبكه دو راه وجود داره يكي اينكه از طريق پيمان TCP باشه كه Tcp مثل پست سفارشي دو قبضه مي مونه كه وقتي Packet به مقصد رسيد تازه يه جوابي به مبدا مي فرسته كه من گرفتمش و بنابراين اگه نگيرتش دوباره بهش ارسال ميشه. ولي اين براي پخش multimedia راه حل خوبي نيست . چون بار شبكه رو زياد مي كنه! و از UDP استفاده ميشه كه فقط Packet رو روي شبكه مي فرسته و ديگه به مرتب بودن و رسيدن يا نرسيدنش كاري نداره . و براي همين سرعت بهتره و بار شبكه كم ميشه. و براي همين تو شبكه هاي Lan خيلي خوب كار مي كنه ولي اين Windows media service يه protocol جدا هم براي خودش مي گيره و مثلا شما به جاي http مي زني mms و خيلي توپ ميشه برنامه در حال پخش رو به صورت live يا از روي فايل روي هارد كنترل كرد. فكر كنم زياد حرف زدم. اگه مي دونستيد و وقتتون گرفته شد ديگه :oops: فعلا 8O

xnux

Member
آقا دستت درد نكنه
ولي من هنوز يه راه عملي براي انجام اين كار بدست نيوردم
لطفا براهنماييد بنده را

:cry:
hamed_xp گفت:
اين قضيه broadcasting و اين حرفها رو ولش كن xnux جان. فقط اينو بدون كه براي پخش multimedia در شبكه دو راه وجود داره يكي اينكه از طريق پيمان TCP باشه كه Tcp مثل پست سفارشي دو قبضه مي مونه كه وقتي Packet به مقصد رسيد تازه يه جوابي به مبدا مي فرسته كه من گرفتمش و بنابراين اگه نگيرتش دوباره بهش ارسال ميشه. ولي اين براي پخش multimedia راه حل خوبي نيست . چون بار شبكه رو زياد مي كنه! و از UDP استفاده ميشه كه فقط Packet رو روي شبكه مي فرسته و ديگه به مرتب بودن و رسيدن يا نرسيدنش كاري نداره . و براي همين سرعت بهتره و بار شبكه كم ميشه. و براي همين تو شبكه هاي Lan خيلي خوب كار مي كنه ولي اين Windows media service يه protocol جدا هم براي خودش مي گيره و مثلا شما به جاي http مي زني mms و خيلي توپ ميشه برنامه در حال پخش رو به صورت live يا از روي فايل روي هارد كنترل كرد. فكر كنم زياد حرف زدم. اگه مي دونستيد و وقتتون گرفته شد ديگه :oops: فعلا 8O

hamed_xp

Member
ببخشيد من دير اومدم ها !!!! من كه جواب رو داده بودم كه!!!از windows media service در win2000 استفاده كن ! حله ؟

xnux

Member
حالا چرا منا ميزني ؟!!! 8O
بابا باشه فقط يه سوال ديگه دارم

ببينم آخرش پسوند فايلي كه به صورت streem اين برنامه پخش ميكنه چيه؟
يعني چي ها ميتونه باشه ؟

آيا خودش صفحه html اش را با كدهاش درست ميكنه يا بايد خودمون دستي درست كنيم ؟
( مثل real producer )

hamed_xp گفت:
ببخشيد من دير اومدم ها !!!! من كه جواب رو داده بودم كه!!!از windows media service در win2000 استفاده كن ! حله ؟

hamed_xp

Member
بازم دير اومدم !!! نگرفتي موضوع رو آقا ! مدير انجمن شدنت مبارك باشه xnux جون !!!!‌ اصلا html در كار نيست. ديدي كه در حالت عادي مي زنيم !‌ http://www.yahoo.com اينو تصور كن ! حالا مي توني يه آدرس داشته باشي اين جوري !
mms://www.nemidonamchishi.com/xnux-mutimedia
و live پخش كنه !!! هر چي كه بهش تو سرور بدهي پخش مي كنه !

baabijoon

New Member
سلام . من يك سوال دارم از شما . ميخوام يك وبكم رو تصويرش رو از طريق خط "دايل آپ" به وسيله يك client از روي server دريافت كنم . Connection من هم از طريق يك incoming connection در سرور اتفاق مي افته. حالا مي خوام تصوير live دوربين رو از طريق يك صفحه IE ، توي سيستم Client ببينم. لطفا منو راهنمايي كنيد. با تشكر

جدیدترین ارسال ها

بالا