هارد به هارد كردن

K@VEH

Member
سلام
مي خواستم در مورد هارد به هارد كردن ازتون بپرسم كه چه طوري بايد اين كارو انجام بدم كه يه وقت براي هارد ها مشكلي مثل فرمت مرمت پيش نياد
لطفاْ در مورد اينكه چي بايد به چي وصل بشه و از اين جور چيزها كامل توضيح بديد
ممنون
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

saman_sweden

Active Member
سلام

دوست عزيز اين راهشه شما اول هارد خودتون را وصل ميكنيد و بعد ميرويد تو ست آپ وانحا هارد دوم را بعنوان auto قرارميدهيد قبل از نصب حتما توحه كنيد هاردي كه ميخواهيد نصب كنيد بايد بعنوان Slave انتخاب ميكنيد منطورم اون 8 تا پين كه پشت هارد است به Slave عوض ميكنيد و طريقه عوض كردن روي هارد نوشته شده است و اگر ويندوز XP يا 2000 استفاده ميكنيد اون خودش نوع فرمت هاذدتون را پيدا كرده و هيح مشكلي پيش نمي آيد

m-sh

Member
كار خيلي راحته و مشكلي پيش نمياد :roll:
يكي از هارد ها رو باز كن و ببر به اون يكي كامپيوتر وصل كن و بعد هم فايل ها را منتقل كنم همين :wink:

saman_sweden

Active Member
آقايون اين دوست ما توضيح كامل ميخواهد تا اونحايي هم كه من تونستم بهش توضيح دادم
خواهش مي كنم هرحه بفكرتون مياد ننويسيد لطفا اوني كه بلدين و واقعا ميدونيددرسته اونو بنويسيد من واقعا از اين پاسخهاي شما خيلي مايوسم تا برسد به اين دوست عزيز ما كه توضيح كامل ميخواهد ممنون ميشم اگر رعايت كنيد

babak_dj

Member
agha ye rah dige ham hast yani ham,on rahe vali age khasti va comet in emkano dashte bashe
va bekhay az cd ram estefade koni mitoni az ye sim data ye dige estefade koni ke be on sim asli vasle (yani hamoni ke be harde khodet vasle)bad albate momkene ke comet on sime ezafe ro nadashte bashe ke dar on sorat karish nemishe kard
va ye sim power ham bezan behesh chizi ke ziade sim powere to case
albate in rah bara moghe ee ke be cd ramet kari nadashte bashi
dar gheir e in sorat az rahi ke saman gofte mitoni estefade koni.
ghorbane hame bache haye bahal
dar zemn khahesh mikonam dar rabete ba soal e afrad pasokh bedin
mamnon. :wink:

K@VEH

Member
با سلام و تشکر از همه دوستانی که در این مورد به من کمک کردند
آقا سامان میشه یه کم درباره SLAVE و .... بیشتر توضیح بدید :wink:
آخه من در مورد سخت افزار زیاد نمیدونم (لطفاً در این مورد کامل توضیح بدید )
این رو هم بگم که اگه میشه در مورد این کار هم در ویندوز های غیر از XP , 2000 و هم در مورد XP توضیح بدید در ضمن ویندوز من XP هستش
با تشکر از همه دوســــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتان
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

saman_sweden

Active Member
kaveh202002 گفت:
با سلام و تشکر از همه دوستانی که در این مورد به من کمک کردند
آقا سامان میشه یه کم درباره SLAVE و .... بیشتر توضیح بدید :wink:
آخه من در مورد سخت افزار زیاد نمیدونم (لطفاً در این مورد کامل توضیح بدید )
این رو هم بگم که اگه میشه در مورد این کار هم در ویندوز های غیر از XP , 2000 و هم در مورد XP توضیح بدید در ضمن ویندوز من XP هستش
با تشکر از همه دوســــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتان
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
سلام
شما اگر هارد تو دست بگيريد اوم زيرش اي سي ترانزيستو و كلا مدار الكترونيكي است روش يه برحسپ است كه مشخصات هارد را نوشته تو بين اون مشهصات يه قسمت نوشته master driver 1 و slave و cable است و بالا يا بعل هر كدوم 8 تا دايره است تو قسمت master دو تا از اون 8 دابره را تو كادر انداخته تو slave و cable همينطور يه تعداد ار دايره ها را تو كادر انداخته
تا اينحا كه مشكلي نيست
حالا بغل سيم ورودي برق به هارد همون 8 دايره كه صحبتش شد بصورت pin است و دوتا يا 4 تا از اپن pin ها به دكمه هاي سياه رنگ بهم وصل شده اند اون دكمه ها را مي كشيد بيرون فقط مواظب باشيد كه گم نكنيد بعد به slave نگاه مي كنيد كه حطوري بهم وصل شده اند به اون طريق اون دكمه ها را تو pin ها فرو بريد توحه كنيد شايد يه دكمه اضافه بياريد اونو در حاي امن نگه داريد كه دوباره بدردتان ميخوره
حالا هارد را وصل ميكني و استارت قبل از شروع ويندوز با del يا هر دكمه اي وارد ست اپ ميشوي وارد شده و هارد دوم را بصوت auto انتخاب مي كني بعد از save دو باره استارت ميكني
در ضمن ياداور شوم حون از xp استفاده مي كني نياز نداري به setup بروي براي اينكه xp خودش پيدا ميكنه من ايتو بصورت يه مفاله مينويسم ميدارم توسايت آقا محيد
اينم يه مثال عكس
1234512345-hard.bmp

موفق باشيد

K@VEH

Member
سلام
ما نفهميديم شما سامان هستيد يا سمن :lol:
ولي در هر حال من از شما خيلي ممنونم كه به اين سرعت جواب سوال منو به اين خوبي داديد
:idea: :idea:
باز هم از شما ممنونم

saman_sweden

Active Member
kaveh202002 گفت:
سلام
ما نفهميديم شما سامان هستيد يا سمن :lol:
ولي در هر حال من از شما خيلي ممنونم كه به اين سرعت جواب سوال منو به اين خوبي داديد
:idea: :idea:
باز هم از شما ممنونم
سامان هستم

K@VEH

Member
آقا سامان کجایی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام مجدد خدمت آقا سامان
آقا مشکل ما حل شد ولی می خواستم بدونم اگه جای این پین هارو اشتباه بزنیم یا اصلاً نزنیم چه اتفاقی میفته
اگر درباره این هم توضیح بدید ممنون می شم
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

saman_sweden

Active Member
Re: آقا سامان کجایی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

kaveh202002 گفت:
آكيملاتور توي CPU هميشه master را اول ميخونه اگر pin ها را عوض نكنيد در حالت نورمال هارد شما تو master ست شده و شما دوتا master خواهيد داشت اين نميشه تو يه كشور نميشه توتا ريس حمهور باشه

K@VEH

Member

saman_sweden گفت:
kaveh202002 گفت:
آكيملاتور توي CPU هميشه master را اول ميخونه اگر pin ها را عوض نكنيد در حالت نورمال هارد شما تو master ست شده و شما دوتا master خواهيد داشت اين نميشه تو يه كشور نميشه توتا ريس حمهور باشه
دستت درد نکنه که سریع جواب دادید
حالا اگه فرض کنیم یه کشور دو تا رییس جمهور داشت چی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
منظورم اینه که دست به پین ها نزنیم چــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی میشه

saman_sweden

Active Member

نياز به پاسخ مجدد نيست خوب بخونيد

K@VEH

Member

saman_sweden گفت:
نياز به پاسخ مجدد نيست خوب بخونيد
آقا من خوب خوندم ولی جوابمو نگرفتم
شما گفتید اول مسترو می خونه حالا اگه ما دو تا مستر داشته باشیم cpu هر دوتاشو می خونه یا اصلاً نمی خونه ... چی کار میکنه یا اصلا میزنه هر دو تا هاردو فرمت میکنه و خیال من و شما رو راحت میکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:cry:
حالا اگه جای پین ها رو به کل اشتباه بزنیم چی میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آقا سامان لطفا به این دو تا سوال هم جواب بده
قربانت

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

آقا اگر هر دوتا رو مستر بذاري بازم بستگي داره به اينكه كدوم يكي به Primry و كدوم يكي به Secondry وصل شبه باشه و اگر هر دوش به يكي وصل شده باشه اون يكي رو ميشناسه كه جلو تر باشه يعني اينكه به فيش اول وصل شده باشه

مجيد

K@VEH

Member
Majid گفت:
سلام

آقا اگر هر دوتا رو مستر بذاري بازم بستگي داره به اينكه كدوم يكي به Primry و كدوم يكي به Secondry وصل شبه باشه و اگر هر دوش به يكي وصل شده باشه اون يكي رو ميشناسه كه جلو تر باشه يعني اينكه به فيش اول وصل شده باشه

مجيد
مرسي مجيد جان من مي خواستم بدونم كه اگر پين ها رو اشتباه بزنيم يا اصلاْ نزنيم چه اتفاقي ميفته؟
ممنون از توجهتون
:wink:

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

آقا منظروتون همون جامپر هستش؟!

اگر نذاريد معمولا بصورت Master ميشناسه اما اگر اشتباه بزنيد.. راستش نميدونم چون تا به حال اين اتفاق برام نيفتاده

مجيد

جدیدترین ارسال ها

بالا