نکات مهم در طراحی طرح سرنسخه پزشکی

arashiranifar

New Member
سرنسخه پزشکی جز موارد ضروری است که باید در هر مطب از پزشک عمومی تا پزشک متخصص و ... وجود داشته باشد و علاوه بر کاربرد آن که برای درج داروهای تجویز شده بیمار استفاده می شود می تواند به عنوان معرف و شناسه پزشک مورد نظر باشد. به همین دلیل انتخاب طرح مناسب برای سرنسخه پزشک از اهمیت بالایی برخوردار است.

طرح سرنسخه پزشک

برای آن که طرح سرنسخه پزشک در ذهن مخاطب و بیمار تاثیرمثبت و بسزایی داشته باشد باید چند نکته را به هنگام طراحی رعایت کنیم. یکی از این موارد که در ظاهر حرفه ای سرنسخه تاثیر می گذارد رنگ بندی کلی طرح سرنسخه می باشد، رنگشناسی عامل مهمی است که طراح با انتخاب رنگ مناسب، حس دوستی و آرامش را به بیمار و مخاطب انتقال می دهد. علاوه بر آن رنگ انتخابی نباید شلوغ و متنوع باشد و بهتر است از رنگ های شکیل و در شان پزشک استفاده شود.

مورد دیگر رعایت استاندارد های چاپ فرم عمومی می باشد، سرنسخه پزشک عموما در اندازه A5 و A4 طراحی و چاپ می گردد، برای آن که سرنسخه از کیفیت چاپ بالایی برخوردار باشد باید استاندارد های مورد نیاز را به هنگام طراحی رعایت کنیم.

1- این استاندارد ها شامل حاشیه امن نیم سانتی متری برای برش پس از چاپ سرنسخه می باشد.

2- رنگ بندی المان و تصاویر استفاده شده در طرح باید مطابق با کد اطلس رنگ افست انتخاب شده باشد.

3- مد رنگی فایل لایه باز سرنسخه باید cmyk باشد و رزولیشن آن 300dpi باشد.

ترنج گراف یکی از بزرگترین مرجع ها برای دانلود طرح لایه باز می باشد و طراحان این مجموعه با تخصص کافی و آگاهی از این موارد بیش از 40 نمونه طرح سرنسخه پزشکی را بصورت فایل آماده طراحی است.

 

جدیدترین ارسال ها

بالا