نوشتن بازی

سلام بنده رقیه ساروی فرزند رجب علی ازشما تقاضا دارم در خصوص خواسته بنده تعجیل فرمایید.

*Mostafa*

Member
خوب خواسته ی شما چیه دوست عزیز؟
اگر منظورتون همکاری در بازی سازیه که خوب اول باید تخصصتون رو بگید.
و در ضمن باید بگید که با چه انجینی می خواید کار کنید و همچنین سبک بازی و دیگر جزئیات رو :lol:

dk-arta

Member
منم سوال آقا مصطفی رو دارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hamed-ddd

Well-Known Member
خانم ساروی
به جمع مجید انلاینی ها خوش اومدید
مطالب مربوط به بازی و برنامه نویسی چه ارتباطی به به مفالات آموزشی تری دی مکس داره (اونم باا ین عجله :lol: )
خواهشا برای مطرح کردن سوال در انتخاب انجمن بیشتر دقت کنید...در ضمن سوالتون رو واضح بیان کنید
نوشتن بازی نیاز به اطلاعات بالایی در زمینه برنامه نویسی مثلا c یا c++ یا c# داره و در ضمن لازمه در محیطهای سه بعدی مانند تری دی مکس یکسری اطلاعات ضروری رو داشته باشید....کلیه این اطلاعات رو میتونید در کتاب چگونه بازی بسازیم پیدا کنید ....البته الان نویسنده و ناشرش یادم نیست:wink:
به هر حال این اطلاعات ارزشمند هستند و به راحتی در اختیار همه قرار نمیگیرد....

pythoN

Active Member
بازم تاپیک نا مفهوم .
معنیش چی میتونه باشه .
--------------------------------------------------------------------------------

سلام بنده رقیه ساروی فرزند رجب علی ازشما تقاضا دارم در خصوص خواسته بنده تعجیل فرمایید.

خوش امدی . اما خواهشن توی ایجاد تاپیک دقت کن .
ما که علم غیب نداریم . ممنون

AMiR

Active Member
بابا بيخيال شيد
طرف رد ميشده يه تاپيك زده
بيكاريد ها!

hamed-ddd

Well-Known Member
بابا بيخيال شيدطرف رد ميشده يه تاپيك زده بيكاريد ها!
همینو بگو
حالا منم نفهمیدم چرا انقدر که در معرفی خودش اصرار داشته چیزی در مورد خواسته اش نگفته......

hamed-ddd

Well-Known Member
این تاپیک خیلی بی معنی شده اگر کسی حرفی نداره بفرستمش یه جای خوب

*Mostafa*

Member
خوب می تونیم عوضش آموزش ساخت بازی رو بزاریم. هر چند که اینجا زیاد درست نیست ولی اگر بخواید مبانی ساخت بازی رو من می تونم بزارم. :wink:

hamed-ddd

Well-Known Member
خوب می تونیم عوضش آموزش ساخت بازی رو بزاریم. هر چند که اینجا زیاد درست نیست ولی اگر بخواید مبانی ساخت بازی رو من می تونم بزارم. :wink:

خیلی خوبه
بهتره اولین تمرین یه بازی خیلی ساده باشه مثلا یک ماشین که حداکثر از 12 تا ورتکس تشکیل شده تو یه جاده مستقیم که باید از بین موانع زیگزاگ عبور کنه.....البته نمیدنم این ساده است یا نه
گرافیک سه بعدی داره
صدا برای موتور ماشین که به صورت loop باید تکرار بشه....صدایی هم برای برخورد احتمالی با موانع
و یک آهنگ برای زمینه

حالا gran turismo 4 هم نشد عیبی نداره:wink:
من خیلی مشتاقم که یاد بگیرم حتی به ساده ترین شکل ممکنش ولی متاسفانه از برنامه نویسی کاملا تعطیلم

*Mostafa*

Member
آقا حامد عزیز «یه ذره صمیمی شد!» اینی که شما می گی از نظر کار با تری دی مکس و یا مایا آسونه ولی از نظر ساخت بازی سخته (البته نه زیاد)
ولی خوب چون اینجا هم انجمن 3 بعدی هست، شما و آقا احسان و امثالکم زیادین و به طور حرفه ای کار می کنید، یه ذره تابلویه که بخوام از دو بعدی شروع کنم.
خوب پس من میرم اولین مقاله رو بنویسم...
راستی تا یادم نرفته بگم که بازی ای که می خوایم بسازیم با انجین (موتور) 3d Game Studio خواهد بود که می تونید براحتی اون رو تهیه کنید و اگر هم در شهرتون پیدا نشد از فروشگاه های الکتریکی بگیرید.
من بر می گردم با دست پر... در ضمن فقط مشکل اینجاست که من الان نه مکس رو نصب دارم و نه مایا! بهتره مدل ماشین رو خود شما زحمتش رو بکشید.
من به محض نوشتن مقاله یه تاپیک با همون نام میزارم. فقط باید یادتون باشه که به سطل آشغال تاریخ انتقالش ندید.

*Mostafa*

Member
خوبه این همه مشتاق داریم :)
من یه متنی در مورد فیزیک در بازی ها دارم بوسیله همین انجین. ترجمه می کنم و براتون میزارم ...
چون همونطور که خودتون می دونید در یک ازی رایانه ای به سبک Racing فیزیک از نقش بسیار بالایی بر خورداره

hamed-ddd

Well-Known Member
ok ممنون
مدل ماشین بدون تکسچر مخصوص بازی
تا ظهر امروز میزارمش
راستی 3d Game Studio از اینجا دانلود کنید
تریل سی روزه
البته ورژن خیلی جدیده و کرک رو باید بیخیال شید

آخرین ویرایش:

vahid_3d

Active Member
ساخت خیابون و موانع

من هم هستم.حد اقل برای خیابون و موانع که می تونم کمک کنم.مثلا یه چیزی مثل این عکس پایینی برای خیابون.اگه خوب نیست بگید عوض کنم.
اگه ایرادی تو کوه ها هستش می شه بهترش کرد.در مورد خونش هم هیچ تکسچری روش نینداختم و فقط لازم بود خیابون رو خوب درست کنم.فقط این برای نمونست.

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    144.6 کیلوبایت · بازدیدها: 15
  • 2.jpg
    2.jpg
    148.5 کیلوبایت · بازدیدها: 17

*Mostafa*

Member
خواهش می کنم
مدل ماشین بدون تکسچر مخصوص بازی
تا ظهر امروز میزارمش
ممنون
راستی 3d Game Studio از اینجا دانلود کنید
تریل سی روزه
البته ورژن خیلی جدیده و کرک رو باید بیخیال شید
نسخه A7؟
اگه همون باشه که عالیه چون من هم آموزش همون رو می خواستم بزارم
حامد جان چرا بی خیال شیم؟ من کرکش رو دارم... الان اینترنتم سرعت نداره... توی پست بعدی کرک رو هم میزارم... البته اگر با قوانین مغایرت نداره
من هم هستم.حد اقل برای خیابون و موانع که می تونم کمک کنم.مثلا یه چیزی مثل این عکس پایینی برای خیابون.اگه خوب نیست بگید عوض کنم.
اگه ایرادی تو کوه ها هستش می شه بهترش کرد.در مورد خونش هم هیچ تکسچری روش نینداختم و فقط لازم بود خیابون رو خوب درست کنم.فقط این برای نمونست.
حتما از تجارب شما هم بهره مند میشیم.
این عکسه من رو یاد یکی از محله های GTA انداخت... خیلی خوشم اومد

vahid_3d

Active Member
ممنون . خودم ولی متوجه نشدم.ولی یه قسمتی به گفته شما به محله ی Gta می مونه.خوب برای ساخت یک بازی باید چند تا گروه تشکیل بدیم.
1- گروه داستان نویس : که باید داستان بازی رو بنویسن.( آقای Hamed_ddd عضو این گروه)
2- گروه مدل ساز : که باید مدل های مورد نیاز در بازی رو بسازن.(خودم هم عضو این گروه هستم.)
3- گروه برنامه نویس : این گروه که از همه مهم تر می باشد باید عده ای افراد زبر دست را تشکیل دهند.(آقای Mostafa یکی شون هستن)
دوستانی که می خواهند کمک کنند بگن که چه کاری از دستشون بر میاد.ممنون از همگی.

hamed-ddd

Well-Known Member
این یه مدل ماشین
ولی زیاد جالب نیست(از اون بدتر اینکه low poly حرفه ای هم نیست) (ازاون بدترتر !!اینکه متریال هم نداره)
فقط مدله ببینید کمکی میکنه
game1.zip - 0.07MB
فایل زیپ شامل سه تا فایله
یه فایل تری دی مکس
یه فایل 3ds
یه فایل obj
چرخها به مدل (در فایل تری دیمکس ) وایر شده و چرخش درستی داره ....

جدیدترین ارسال ها

بالا