نمايش صحيح حروف

nasser

Member
با سلام
من در يك قسمتي از سايتم متغيري گذاشتم كه مي ياد متن نوشته شده در يك ديتا بيس رو نشون مي ده البته اين متن فارسي و با يك كد فارسي ساز نوشته شده مشكل اينجاست كه وقتي مي خواهم متن فارسي رو از ديتابيس نشون بدم حرف ي چسبان به شكل ي بزرگ در مي آيد (بيشتر در ويندوز 98)
باتوجه به اين كه بايد براي نشان دادن صحيح اين كد ازCharset=1256 استفاده كرد لطفا يكي راهنمايي كنه كه چه طور مي شود اين ي صحيح ديده شود . و آيا مشكل از dir=ltr يا rtl است

ممنون

nasser

Member
با سلام

با عرض شرمندگي منظورم اشكال در تايپ مطلب نبود چون من توسط يك كد فارسي ساز مطلب را در يك صفحه ASP مي نويسم و ظاهرا خوب ديده مي شود ولي در ويندوزهاي افراد بازديد كننده ي جدا ديده مي شود و در حقيقت ممكنه اون فايل Kbdfa.dll رو ويندوزشون نصب نشده باشه حالا مي خوام بدونم چه كار كنم كه در هنگام نشان دادن درست نشان داده بشه
و در حقيقت فقط نشان دادن درست بشه ....

واقعا ممنون

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام
اون فايل kbd رو شما بايد نصب كنيد و بازديد كنندگان نيازي به داشتن اون ندارند.
چون موقعي كه شما متنتونو مينويسيد حروف«ي» خراب ذخيره ميشنود يعني خراب كه همونطوري كه توضيح داده بودم اونجا وقتي كاربري توي ويندوز 98 اونو ببينه خراب ميشه..ولي اگر تيو XP ببينه هبچ مشكلي نداره.

مجيد

nasser

Member
سلام

مجيد جان آخه صفحه اي كه متن در آن وارد مي شود شبيه مثلا صفحه NewTopic يا همون ايميل شما است و هر كسي مي خواد متنش را در آن مي نويس و فقط ويندوز من نيست كه بخوام روش Kbdfa.dll رو نصب كنم يعني مي خوام بدونم اون صفحه رو چي كار كنم كه ي در ست ذخيره يا نشان داده بشه . اگه كد همين صفحه NewTopic خودتان را بديد ممنون مي شوم كه چه طوري ذخيره كرده .

ممنوتم

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

بله درسته ..اگر كاربرهاتون هم ويندوز XP داشته باشند و صفحه كليدشون اشكال داشته باشه بازهم ي رو خراب نشون ميده...

در مورد سورس اون هم اگر تونستيد خودتون از توي اين فايلهاي در بيارين كه خيلي خوبه اگر نتونستيد به من بگيد كه خودم خارج كنم و بهتون بدم (البته فكر كنم اين هم اين مشكل رو داشته باشه يعني اينكه اين هم ي رو خراب نشون ميده)

موفق باشيد
مجيد

nasser

Member
مجيد جان سلام

حوصله ات رو سر بردم نه ؟؟؟ :lol: :lol:

مي گم مي توني كدش رو بدي (صفحه NewTopic رو) تا من ببينم او چه طوري ذخيره مي كنه كه ي به هم نمي ريزه

راستي آقا مجيد نشان دادنش كه مشكلي نداره يا اونم بايد دستورات خاصي را بنويسيم تا صحيح ديده بشد

واقعا ببخشيد :wink:

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

نه آقا اين حرفا چيه؟! :wink: من واسه همين اين سايت رو راه انداختم تا به ديگرون كمك كنم..

چشم من سورس اديتور اين انجمنها رو بصورت يك مقاله تهيه ميكنم و در قسمت مقالات قرار ميدم..
اما احتمالا تا يكي دو روز آينده..

مخلصيم

مجيد

جدیدترین ارسال ها

بالا