نظرتون درباره جعبه ابزار سه بعدي چيه؟

Sherlock_Holmes

Active Member
سلام
ميگم چرا يه سري از ابزارها و موتورهاي رندر با كركشون و يا يكسري صحنه آماده و مقاله و پلاگين و اينها تهيه نميشه تا در قالب جعبه ابزار سه بعدي (3d toolbox) يا خاص مكس يا خاص مايا يا هر برنامه سه بعدي (يا همشون) آماده بشه؟
مثل جعبه ابزارهاي فتوشاپ؟
اينهمه انجمنهاي سه بعدي فعالند...
بايد چكار كرد؟ بايدبه مديريت پيشنهاد بديم يا كار ديگه اي لازمه؟
اصلا نظرتون چيه؟

Fanous

Well-Known Member
سلام
فکر خوبیه ، ولی خب اینو باید گردانندگان سایت فراهم کنند و باید ببینن که توجیه اقتصادی واسشون داره یا نه !؟
مثلا فعال ترین انجمن سایت ، فتوشاپ هستش . گردانندگان سایت هم با توجه به میزان فعالیت بالای این بخش و با توجه به اینکه افراد زیادی خواهان یادگیری این برنامه هستن و خیلی طرفدار داره تصمیم به این کار گرفتن ( البته من برداشتم اینه )
افزودنیهای فتوشاپ هم بسیار زیاد و متنوع هستن و در حجم پایین
حالا اگه همین کار رو بخوان واسه برنامه های سه بعدی انجام بدن ، اول باید دید که آیا مورد استقبال قرار میگیره یا نه !؟
چون دیگه بیشتر افراد امروزه اینترنت پرسرعت دارن ( ایشاا.. خدا به ما هم بده ) احتیاجاتشون رو خودشون از نت دانلود می کنن ، که بعضی مواقع حجم بالایی هم دارن
یه چیز دیگه ای هم که هست اینه که هر کس با توجه به نیازش از برنامه های سه بعدی استفاده می کنه ، مثلا خود من چیز زیادی در مورد مدل کردن بلد نیستم و هر مدلی رو که میخوام بصورت آماده استفاده می کنم ، چون ضرورتی نمی بینم ، چون من از مکس واسه کارهای ساختمانی استفاده می کنم و بیشتر به مدل و متریال و از اینجور چیزا احتیاج دارم
کس دیگه ممکنه واسه جلوه های ویژه ، یه نفر دیگه واسه انیمیشن و ... از برنامه های سه بعدی استفاده کنه
واسه همین طیف وسیعی از موارد وجود داره که باید همشون رو توی یکی دوتا دی وی دی جا داد
و همین کار رو سخت می کنه
به نظر من باید یه نظرسنجی برگزار بشه و دید آیا مورد استقبال قرار میگیره یا نه !؟ اگه گرفت تازه اون موقع باید از کاربرا پرسید چه چیزایی مورد نیازشونه و اون موقع با یه جمع بندی کلی ، تصمیم به تهیه این جعبه کرد
منتظر نظرات دیگر دوستان هم هستیم

pouria_ddd

Active Member
من که با هردوتون موافقم
خودم بیشتر نور پردازی و رندر و جلوه های ویژه ( آموزش تصویری -چندتا پلاگین...)نیاز دارم

Mandana

Active Member
خوب شما چیزایی که دوست دارین و بیشتر احساس می کنین به دردتون میخوره رو لیست کنین.می ام قول میدم توی مجموعه ی بعدی قرارشون بدیم.خوبه؟ ^.^

فقط بگید چه چیزهایی احساس می کنین لازمه.
ok.gif

موفق باشید
canoesmile.gif

bassam_cg

Active Member
ba salam be mandana age lotf konid va motorhai render hamrah ba amoozishehashoon ro bezared ke khieli khoob meshe albate blue print-plugin- script va azin jor cheza ham age bashe khobe

Sherlock_Holmes

Active Member
فکر خوبیه ، ولی خب اینو باید گردانندگان سایت فراهم کنند و باید ببینن که توجیه اقتصادی واسشون داره یا نه !؟
من فكر ميكنم داره.... يعني بايد مديران خوشحال هم بشن:wink: البته خودشون ميدونن...

blue print-plugin- script
موافقم...

خوب شما چیزایی که دوست دارین و بیشتر احساس می کنین به دردتون میخوره رو لیست کنین.می ام قول میدم توی مجموعه ی بعدی قرارشون بدیم.خوبه؟ ^.^

فقط بگید چه چیزهایی احساس می کنین لازمه.
موفق باشید
ممنون از جوابتون...
تو همين تاپيك ليست كنيم؟

البته به نظر من درباره همه برنامه ها هم ميتونه نباشه مثلا مايا با بقيه برنامه هاي كم حجم و كم طرفدار يا مكس بعلاوه اون برنامه ها... چون به نظر من مكس و مايا درصد بالايي هركدوم ابزار دارن. ولي اگه تركيب بشن از هر كدوم كمي ميشه جا داد... البته بستگي داره چيا زده بشه رو dvd! من فكر ميكنم مثل جعبه ابزار فتوشاپ يه سري آموزشها و ترجمه هاي بچه ها باشه .. آخرين ورژن موتورهاي رندر مثل vray يا maxwell حتما باشه بعلاوه پرطرفدار ترين و مهمترين پلاگين ها كه من شخصا چيز زيادي نميشناسم چون كمتر كارم با پلاگين بوده!
video tutorial ها هم كه در مكس بيشترين نياز و با طرفدارترينها هستند...
بد نيست pdf يا tutorial هاي متني حتي زبان اصلي اما تاپ هم جمع آوري بشه...
همونطور كه گفتم يه سري مدل آماده يا صحنه آماده رندر براي بررسي جزئيات هم ميتونه جالب باشه كه البته توي بازار هست اما مهم يه آرشيو خوب هست... يه آرشيو جسته گريخته زياد جالب نيست... يه سري texture با كيفيت وكاربردي هم خوبه...

بهنظر من مهم تعداد اين چيزها يا فراوانيشون نيست مهم كاربردي بودنشونه... يه تكسچر خوب كه تو خيلي كارا جوابگو باشه از صد تا تكسچر كه فقط قشنگند به نظر من با ارزش تره...
البته اميدوارم مثل جعبه ابزار فتوشاپ وقتي به شماره 2 ميكشه دوباره توي اون همون آموزشها كه توي 1 بود رو نذارن... البته تا اون موقع راه زيادي مونده....

من مطمئنم اگه اين جعبه ابزار قدم اولش توسط majidonline برداشته بشه بسيار قوي تر و پرمحتواتر و همچنين حرفه اي تر از tool box فتوشاپ خواهد شد... هرچند ربطي بهم ندارن اما من فكر ميكنم تا چند dvd هم برسه..
بازم تاكيد ميكنم video tutorial ها از هرچيزي به نظر من براي 3d كارها جنبش آموزشي تر و نيز لازم تره...
اين سايت خوشبختانه چون مال گرافيستهاست بسيار با سليقست و چون مديراني بسيار مهربون و مخصوصا صادق داره (خوشبختانه) معمولا بهترين نتيجه ها رو در يه همچين مواردي ارائه ميده... اينو صادقانه ميگم... هركي موافقه بگه موافقم...!
اميدوارم زودتر نتيجه رو ببينيم...

آخرین ویرایش:

Mandana

Active Member
میسی دوست جان ^.^
بله، سایر دوستان هم اگه کسی چیز خاصی مد نظرشه لیست کنه، نمی تونم قول بدم همه رو در اولین نسخه همراه داشته باشیم.اما مسلمن کاربران بخش 3 دی هم به همون اندازه در سایت سهم دارند که کاربران 2 دی ^.^
موفق باشید
AddEmoticons10918.gif

Sherlock_Holmes

Active Member
سلام
مثل اينكه موضوع به اين مهمي براي كسي جالب نبود! فكر كنم آسونتره كه لينكهاي چيزاي توپ رو ببينيم و با دايال آپ نتونيم دانلود كنيم و حسرت بخوريم تا اينكه دو خط بنويسيم چه چيزايي نياز داريم يا جعبه ابزار چي باشه خوبه...!

mandana_ns لطف كنيد اگر جعبه ابزار ok شد ما رو در جريان پيشرفت كار بذاريد....
ممنون

:Mohsen:

کاربر باتجربه
سلام به برو بچ باحال مجيد آنلاين
من هم موافقم با نظر بچه ها چون مكس پر كاربردترين نرم افزار سه بعدي در ايران هست
ولي اول بايد ديد كه استقبال ميشه يا نه . البته فكر ميكنم اگه براش تبليغ بشه حتما استقبال هم ميشه
اين جعبه ابزار برا ما ايرانيها خيلي كاربرد داره چون دسترسي آسان به اينترنت پر سرعت نداريم
من فكر ميكنم اگه قرار باشه يه جعبه ابزار سه بعدي درست بشه كه اميدوارم بشه بايد تو اون چيزهايي كه بيشتر كاربرد دارن و افراد كمي رو اونا تسلط دارن جا داده بشه
مثل آموزش مكس اسكريپت ، متحرك سازي و مدلسازي حرفه اي انسان و ماشين ، آموزش پلاگينهاي حرفه اي مكس ، متريالهاي تكنيكي آماده ، آموزش ساخت افكتها و جلوه هاي ويژه با مكس و پلاگينهاش و ...

Sherlock_Holmes

Active Member
من فكر ميكنم مشورت با احسان حامد هم لازمه...
هم اينكه مسوولان تهيه جعبه ابزار باهاشون مشورت كنن هم اينكه يه نظري اينجا بدن ببينيم چطوره اين كار ميشه يا نه....

کاربر باتجربه
چي شد پس چرا اين تاپيك تعطيل شد
روئساي انجمن يكم تبليغ كنن خواهانش پيدا ميشه

Sherlock_Holmes

Active Member
سلام...
نميدونم اين تاپيك با 240 تا بازديد كننده چرا 10 تا نظر داره؟! يعني واقعا نميخوايد يه همچين جعبه ابزاري بهمون برسه و هردوره كاملتر بشه؟ به بخش فتوشاپ سر بزنيد ببينيد toolbox فتوشاپ چقدر تاثير گذاربوده. احتمالاهمه هم خريدين ديگه.
شايد مديران اجرايي سايت درست نيازهاي 3d رو نشناسن برا همين ما بايد اگه خواهانيم تو اين تاپيك هرچي ميدونيم از نيازهامون بگيم. چه جا بشه تو يه dvd چه نشه! همشو بگيد... تا مديرهاي سايت دستشون بياد چه كنند.
تا كي بايد دنبال چيزاي تاپ بگرديم و بعد پيداكنيم و نتونيم دانلود كنيم؟
نشون بديد لازمه...

من يه چيز ديگه هم به نظرم خوبه.
به نظرم اگه موتورهاي رندر هم قراره ارايه بشه توي dvd بهتره vray اصلي ترينشون باشه. چون بيشترين طرفدار رو داره. كليآموزشي هم داره كه حجماشون بالاست.
مثلا اين يكي از معروفترينهاش:

http://www.51render.com/article.asp?id=291
البته دو قسمته كه يكش يه فايل pdf هست.
توي اين سايت هم همه چي از همه موتوراي رندر هست. آموزشي هم كم و بيش هست. همه اينا دانلود بشه به نظرم جعبه ابزار ديگه هيچي نميخواد!!:
http://www.51render.com/

roohollah

Banned
شرلوک جان، تو فصل امتحانات کلا سایت از رونق می افته...:sad:
بزار 1 ماه دیگه درست میشه!:neutral:

Mandana

Active Member
می منتظر لیست هستم همچنان.
152fs977895.gif
در غیر این صورت اون چیزی که خودمون فکر می کنیم بهتره رو در جعبه ابزار سه بعدی قرار می دیم.
152fs979599.gif
اما اگر دوستان چیز خاصی لازم دارن، بگن تا توی جعبه ابزار سه بعدی گنجونده بشه ^.^
موفق باشین
31600wjnp2iuvl8.gif

roohollah

Banned
:DPlug-ins:
Dream Scape

After Burn
Phoenix
Ornatrix
Final RenderFinalFlares
FinalDOF
Ghostpainter
Particle Flow Tools Box
PolyBoost
VRay
-------------------------------------
Script Pack::D
Max Media Player
e-light

کاربر باتجربه
اينم ليست من
من با RZT موافقم
1-البته بايد پلاگينها طوري باشن كه به مكس 2008 و نهايتا 9 بخورن . چون ورژنهاي قديمي پلاگينها راحت تر گير مياد
2-با hdri هم موافقم
3-آبجكتهاي آماده باكيفيت
4-با غيره ... هم موافقم

Sherlock_Holmes

Active Member
خب دوستان تا شما ميايد امتحانات قشنگتون(!) رو بديد و بعد تصميم بگيريد آيا پيشنهادي بديد يبايد بگم يه سايت ديگه (اسمشو نميگم) اولين پك اختصاصي مكس رو داد بيرون!!
البته اوني كه ميخوايم بسازيم نيست و فقطيه لقمه آمادست كه از سايتهاي خارجي دانلود شده و يه مجموعه شده بهمراه تعدادي پلاگين و نسخه هاي آخر مكس يعني 8 و 9 و 2008 و .. ولي ميخوام ببينيد كه بسرعت همه دنبال اينند كه همچي چيزي بسازند...
.
فعلا همگي تو امتحانها موفق باشيد!!!
reading.gif

آخرین ویرایش:

Mehdi_44

Well-Known Member
با سلام
می منتظر لیست هستم همچنان.
152fs977895.gif
در غیر این صورت اون چیزی که خودمون فکر می کنیم بهتره رو در جعبه ابزار سه بعدی قرار می دیم.
152fs979599.gif
اما اگر دوستان چیز خاصی لازم دارن، بگن تا توی جعبه ابزار سه بعدی گنجونده بشه ^.^
موفق باشین
31600wjnp2iuvl8.gif

با عرض معذرت وقت خواندن این تاپیک را نداشتم / نظری میدهم اگر تکراری بود میبخشید

تقسیم بندی نرم افزارها بشکل زیر باشد
موتورهای رندر Rendering
Modeling ابزارهای نرب و..
textureing پلاگینهای مربوط به UVW , .....
Effect جلوه های آتش و ...........
..........................
........................
..............
ممنون.

roohollah

Banned
خب دوستان تا شما ميايد امتحانات قشنگتون(!) رو بدي
:DPlug-ins:
Dream Scape

After Burn
Phoenix
Ornatrix
Final RenderFinalFlares
FinalDOF
Ghostpainter
Particle Flow Tools Box
PolyBoost
VRay
-------------------------------------
Script Pack::D
Max Media Player
e-light
نرم افزار :
Naturalmotion Endorphin
Next Limit Software Series like:Real Flow,MaxWell
ZBursh
فعلا همگي تو امتحانها موفق باشيد!!!
reading.gif
چشم:mad:
خوب عزیز، چکار کنم، فعلا بخوای بگی سلام، میپرسن مدرکت چیه، فکر کردی خلم بشینم مضخرفات کفک زده رشته کامپیوتر( در مورد تعداد سیمهای کابل STP\UTP رو بخونم!!!):-?
فعلا تا بعد.:)

جدیدترین ارسال ها

بالا