نصب SQL Server روی XP

sahar_me

Member
سلام.
وقتی SqlServer 2000 را روی XP Proffesional نصب کردم ، بعدش که خواستم ازش استفاده کنم این پیغام اومد:

SQL Server Enterprise Manager
---------------------------
A connection could not be established to MyComputerName.

Reason: SQL Server does not exist or access denied.
ConnectionOpen (Connect())..

Please verify SQL Server is running and check your SQL Server registration properties (by right-clicking on the MyComputerName node) and try again.

یه بار هم Uninstall کردم و دوباره Install کردم ولی بازهم مشکل حل نشد!!
چیکار کنم؟

aminir

Member
security رو روی SQl SERVER+Windows تنظیم کن و USERT رو هم درست با مجوز دسترسی تعریف کن

amirlol

Well-Known Member
اگه حل نشد از راه زیر استفاده کن !!!!!
ببین من این مشکل پیش اومد !!!
سرویس پک 1 ریختم ولی از اول یعنی آپدیت نکردم !!! بعدش نصبش کردم درست شد

Behrouz_Rad

Member
نه عزیزان!
وقتی می خواید به صورت Client از SQL Server استفاده کنید، باید MSDE یا همون Microsoft Desktop Engine رو نصب کنید.
یه پوشه توی سی دی SQL Server هست به نام MSDE.
یه فایل Setup داره.
اونو نصبش کن درست میشه.
Good Luck

mazoolagh

Active Member
MSSQL SERVER 2000 ورژنهای مختلفی داره که همه انواعش رو نمیشه رو همه سیستمهای عامل پیاده کرد:

Standard و Enterprise فقط روی ویندوز خانواده سرور قابل نصب هستن : NT 4 - 2000 - 2003
WorkGroup و Developer و Desktop Engine و Personal علاوه بر خانواده سرور روی ویندوز XP Pro هم قابل نصب هستن.

MSSQL SERVER DESKTOP ENGINGE یا همون MSDE که آقای بهروز راد هم فرمودن - رایگان هست و همیشه همراه برنامه Office هم ارائه میشه ولی علاوه بر اینکه تعداد connection همزمانش به 20 محدود هست فاقد Enterprise Manager - Query Analyzer و ابزارهای بهینه سازی و مونیتورینگ هست.

Behrouz_Rad

Member
خیر عزیزم.
اصلا هم محدود نیست.
بنده نسخه Enterprise اش رو روی سیستمم نصب کردم.
بدون هیچ محدودیتی و تمام Component هاشم نصبه.
Good Luck

mazoolagh

Active Member
روي XP Pro فقط Client Componentsهاي MS SQL Server 2000 Enterprise قابل نصب هست. مگر اينكه خود مايكروسافت هم از چگونگي محصولاتش بي اطلاع باشه!

sql2.GIF

sql1.GIF

sql3.GIF

Behrouz_Rad

Member
عزیز!
اون خطایی که گرفته شده نشون میده که کامپوننت های سرور نصب نمیشه!
Query Analyzer و Enterprise Manager جز کامپوننت های Client محسوب میشن.
Good Luck

حرفهای مازولاق تایید میشه + اینکه توی ویندوز ایکس پی بعد از نصب sql server باید حتما MSDE هم نصب بشه
و گرنه وقتی sql server اجرا میشه اصلا چیزی به نام سرور نمیشناسه بنا براین بدون MSDE
sql server اجرا میشه و ارور هم نمیده ولی کار هم نمیکنه!!
پینوشت:بهروز خان من همینجا اعتراف میکنم که شما استادی بیش نیستی ولی ازت خواهش میکنم اندکی با لحن محترمانه تر پست بزن!!
Good Luck

Behrouz_Rad

Member
قصد بحث بیخود با کسی رو ندارم اما با حرف بی منطق هم تا آخرین لحظه مقابله می کنم.
باز هم میگم و تاکید می کنم: Query Analyzer و Enterprise Manager جز کامپوننت های Client Side محسوب میشن.
این هم یک عکس از SQL Server نصب شده بر روی ویندوز XP Professional بنده برای اون دوستمون.
b141eff788.gif

آخرین ویرایش:
akhlwk.jpg

Editions of SQL Server 2000
SQL Server 2000 is available in different editions to accommodate the unique performance, run-time, and price requirements of different organizations and individuals.

SQL Server 2000 Enterprise Edition. This edition is the complete SQL Server offering for any organization. The Enterprise Edition offers the advanced scalability and reliability features that are necessary for mission-critical line-of-business and Internet scenarios, including Distributed Partitioned Views, log shipping, and enhanced failover clustering. This edition also takes full advantage of the highest-end hardware, with support for up to 32 CPUs and 64 GB of RAM. In addition, the SQL Server 2000 Enterprise Edition includes advanced analysis features.
SQL Server 2000 Standard Edition. This edition is the affordable option for small- and medium-sized organizations that do not require advanced scalability and availability features or all of the more advanced analysis features of the SQL Server 2000 Enterprise Edition. You can use the Standard Edition on symmetric multi-processing systems with up to four CPUs and 2 GB of RAM.
SQL Server 2000 Personal Edition. This edition includes a full set of management tools and most of the functionality of the Standard Edition, but it is optimized for personal use. In addition to running on Microsoft's server operating systems, the Personal Edition runs on non-server operating systems, including Windows 2000 Professional, Windows NT Workstation 4.0, and Windows 98. Dual-processor systems are also supported. While this edition supports databases of any size, its performance is optimized for single users and small workgroups and degrades with workloads generated by more than five concurrent users.
SQL Server 2000 Developer Edition. This SQL Server offering enables developers to build any type of fapplication on top of SQL Server. This edition includes all of the functionality of the Enterprise Edition but with a special development and test end-user license agreement (EULA) that prohibits production deployment.
SQL Server 2000 Desktop Engine (MSDE). This edition has the basic database engine features of SQL Server 2000. This edition does not include a user interface, management tools, analysis capabilities, merge replication support, client access licenses, developer libraries, or Books Online. This edition also limits the database size and user workload. Desktop Engine has the smallest footprint of any edition of SQL Server 2000 and is thus an ideal embedded or offline data store.
SQL Server 2000 Windows CE Edition. This edition is the version of SQL Server 2000 for devices and appliances running Windows CE. This edition is programmatically compatible with the other editions of SQL Server 2000, so developers can leverage their existing skills and applications to extend the power of a relational data store to solutions running on new classes of devices.​

Behrouz_Rad

Member
بنده نمی دونم که شما واقعا به دنبال اثبات چه چیزی هستید.
خیلی برای من عجیبه که دوستان نمی خوان واقعیت رو قبول کنند.
خدا رو شکر می کنم که متن بالا رو قرار دادید و گفته های بنده رو تایید می کنه.
SQL Server Enterprise Edition تمامی امکانات رو شامل میشه و MSDE به عنوان یک ویرایش از SQL Server که خصوصیات اصلی موتور SQL Server رو ارائه میده، عمل می کنه.
در حقیقت، مکملی از ویرایش Enterprise و MSDE با هم ترکیب می شوند.

عزیز جان فکر کنم بحث ما این بود که انترپراز ادیشن توی xp اجرا میشه یا نه !!
که طبق متن بالا فقط پرسونال ادیشن در ایکس پی اجرا میشه!!

Behrouz_Rad

Member
نظر خودم اینه که عجیب نیست!
چون توی اون متن بالایی که قرار دادی، جمله ای مبنی بر عدم نصب نسخه Enterprise بر روی XP نوشته نشده.
یه نظر دیگه هم دارم! اونم اینکه مطمئنم تا حالا SQL Server رو سیستمت نصب نکردی!

mazoolagh

Active Member
معيار و ملاك انجام پذير بودن يا درست و مورد تاييد بودن نصب يك محصول مايكروسافت روي يك سيستم عامل خاص فقط مستندات خود مايكروسافت هست. با اين حساب نصب MS SQL Server Enterprise روي XP جزو كارهاي وصله پينه اي غير حرفه اي محسوب ميشود : چيزي مثل نصب بوق بنز روي پيكان كه مسلما مايكل شوماخر اينكار را نخواهد كرد ولي مسافركشها به آن افتخار ميكنند!

Behrouz_Rad

Member
خوشحالم که بالاخره قبول کردی که ویرایش Enterprise بر روی XP نصب میشه.
ولی خوشحال تر میشم از اینکه با استنداد و مدرک به من ثابت کنی که اینکار غیر حرفه ای و وصله پینه ای هست.
من عکسی رو از نسخه Enterprise موجود بر روی سیستمم اینجا گذاشتم و عمری هست که با این نسخه بر روی ویندوز XP کار می کنم و هیچ مشکلی هم نداشته و ندارم.
واسم جالب هست که بدونم دلیل غیر حرفه ای بودن این کار از نظر تو چیه و اصولا به چه کاری میگی حرفه ای و چه کاری از نظر تو معنای غیر حرفه ای بودن میده؟!
مطمئنم که تو هم به صرف اینکه شایدفقط شنیده باشی که نسخه Enterprise بر روی XP نصب نمیشه، از نصب اون خودداری کردی و زحمت امتحان این کار رو به خودت ندادی!
مطمئنا مایکل شوماخر فرق بین پیکان و بنز رو می تونه تشخیص بده ولی مهم تر از اون اینکه اگر کسی بهش یک بوق بده و از اون بخواد که اون رو بر روی یک بنز امتحان کنه، هرگز قبل از امتحان کردن اون بوق حرفی از ناسازگاری بوق با بنز نمی زنه. چه بسا متوجه بشه که این بوق بیشتر از بوق قبلی کارایی داره!

Hosein.NET

Member
سلام بچه ها
منم با نصب بر روی xp مشکل دارم
enterprise میشه ولی بدون سرور و دیتا بیس ها
و وقتی من میخوام در vs.net 2003 ازش استفاده کنم ارور میده
من یه cd دارم که هر چهار ورژن sql رو داره تازه سرویس پک 2 و 3 و 4 رو هم داونلود کردم
الان شما ساده و مفید بگید من واسه نصب چیکار کنم؟ که دیتا بیس nothwind , master هم نصب بشه؟!

Behrouz_Rad

Member
قبلا گفتم!
بعد از نصب SQL Server، باید MSDE رو نصب کن. (پوشه ای با همین نام در سی دی SQL Server)

جدیدترین ارسال ها

بالا