نرم افزار افتر افکت چیست و چه کار میکند؟

ali_n1365

Member
نرم افزار افتر افکت یک از قدرتمند ترین نرم افزار های روز دنیا که در هالیوود استفاده می شود.

با استفاده از این نرم افزار میتوانید قویترین و زیبا ترین جلوه های ویژه متحرک را بسازید. هر نوع جلوه ویژه از جمله تغییرات رنگ در فیلم ها انفجار لرزش دوربین لنز ها نورها و ساعقه و هزاران افکت دیگر.

شما با استفاده از این نرم افزار می توانید هر نوع جلوه ویژه هالیوودی را اجرا کنید.

اگه سوالی در مورد این نرم افزار و کارایی آن دارید همین جا اعلام کنید من در خدمتتونم.

اگه یک بار امتحانش کنید عاشقش میشید.:oops:

Hamid_Maya

Member
ُسلام علي جان
خوبي عزيز
ببين من با افتر افكت خيلي ساده در حد اين كه مثل فتوشاپ
به يه تعدادي عكس افكت Brightness & Contrast و يه مشت رنگ و ... دادم
و خروجي گرفتنش رو هم مقداري كار كردم
ولي براي دوربين هيچي كار نكردم
شما آموزشي چيزي داري ؟
مثلا يه سري نمونه از اين افكتهايي رو كه گفتي تو هاليود هست رو اگه
بتوني يه لينكي ازش بزاري خيلي خيلي ممنونت ميشم
من مشتاق ديدن اين افكت ها روي فيلم و ياد گرفتن اونا هستم
ممنون از كمكت

ali_n1365

Member
سلام دوست عزیز
اصلا من برای همین اینجام.

و به زودی میخوام آموزش ساخت این جلوه های ویژه رو در همین جا مطرح کنم.
اگر ایده ای دارید همین جا بگید که رو ایده هاتون بهتون آموزش بدم.
:d

HamidSHS

Active Member
به نظر من فعلا هرچی از افتر افکت بزارید کمه !
آخه هیچ جا فعلا آموزش درست و حسابی از افتر افکت ندیدم . ( البته اگر دروغ نگفته باشم فقط یکی دو تا آموزش توی سایت آفتابگردون-سی سی دیدم )

VFV

New Member
نرم افزار افتر افکت یک از قدرتمند ترین نرم افزار های روز دنیا که در هالیوود استفاده می شود.

میشه بگین کجا و کی هالییوود از افتر افکت استفاده کرده ؟

تنها در فیلم کینگ کونگ یک سکانس اونم تنها به خاطر پلاگین مخصوصی که برای این نرم افزار وجود داشت
پیتر جکسن از AE استفاده کرد اما دیگر به یاد ندارم که از AE برای فیلمی در هالیوود استفاده شود

شاید شما مسئله رو با افکتهای هالیوود اشتباه گرفتین ؟

افتر افکت برای تیزرهای تبلیغاتی و BroadCasting و Motion-Graphic استفاده می شود و کلا خیلی پیچیده تر از این
حرفا است که بشود تحت یک انجمن به بررسی اون پرداخت ساخت یه Composition و توضیح سیستم های
نرم افزار مثل Matt و Alpha و Cammera و KeyFrame interPolation , Tracking , expressions مسایلی نیست که بشود
تحت یه مجموعه انجمنی به بررسی و توضیحش پرداخت .

پیشنها می کنم :

رو سردر انجمن بزرگ بنویسد

اگه PS و FLASH رو خوب بلدی وارد شو !!

زیر انجنهای زیر رو هم بسازید :lol:

expressions برای برنامه نویسا فقط (خوب اونا می فهمن و خود ادوبی که این چیه ؟ )

Animation PerSets برای انیماتورای باحال که وقت اضافه زیاد دارن (مثل انجمن فلش و سورسهای فلش )

Render Queue مخصوص کافی نت ها و گیم نت ها در شب تا کامپیوتراشون رو اجاره بدن برای Render
البته کاربران معمولی که سیستم P7 :D ( پنتیوم سون !!) هم جز این انجمن شوند

موفق باشید و علی یارتان

ali_n1365

Member
میشه بگین کجا و کی هالییوود از افتر افکت استفاده کرده ؟

تنها در فیلم کینگ کونگ یک سکانس اونم تنها به خاطر پلاگین مخصوصی که برای این نرم افزار وجود داشت
پیتر جکسن از AE استفاده کرد اما دیگر به یاد ندارم که از AE برای فیلمی در هالیوود استفاده شود

دوست عزیز هالیوود که فقط سینماش نیست یک عالمه سریال میسازن که همشون با افتر افکت رنگ بندی و اجرای جلوه های ویژه میشن

مثل 24
Prison Breake
Medium
DR
و غیره

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
بیشتر تیزرهای هالیود را با این نرم افزار می سازند که تو ایران هم جا افتاده آخرین کار تو ایران هم فیلم اخراجی هاست که با افتر افکت کار شده تا اونجای که من میدونم تو فیلم 300 هم از این نرم افزار استفاده شده

حالاکه صحبت از آموزش after effectشده يکی بگه کجا ميشه اين رو دانلودش کرد با کرک؟
که لااقل ما هم کم کم شروع کنيم به يادگيری متشکرم عزيزان هم وطن

animeditor

Active Member
کاربرد After Effects

سلام جمیعاً

حتماً خیلی ها با این برنامه کار کردن و یا حداقل اسمش رو شنیدن.

این برنامه که خیلی سنگین و حرفه ایه، واسه مونتاژ ساخته نشده.
همون جور که از اسمش مشخصه - افکت های بعدی After Effects - موقعی به کار می ره که مونتاژ یه قسمت از کار، انجام شده باشه و بعدش بخوایم روی اون، یه افکت سنگین بذاریم.

حالا چرا اومدن این دو تا کار رو سوا کردن؟
یعنی این که مگه نمی شد امکانات این برنامه رو توی همون پریمیر پیاده کنن؟

دلیل این کار اینه که...
برنامه های مونتاژ، به اندازه کافی سنگین هستن و اگه بخوان افکت های پیچیده هم به کار بدن، هر سیستمی از پسش برنمیاد.
از طرفی، خیلی از افکت های سنگین - که توی برنامه هایی مثل افتر افکت اومده - موقع مونتاژ، نیازی بهشون نیست.

پس در کل می شه گفت...
موقع مونتاژ، حجم کار بالاست؛ چون از مقدار زیادی فایل تصویری استفاده می کنیم؛
و در موقع افکت گذاری، رندر کار سنگینه؛ چون مقدار فیلممون مشخصه ولی ممکنه افکت پیچیده باشه.

التماس دعا
یا علی

ali_n1365

Member
سلام
آقا افتر افکت برای من حکم زندگی رو داره.
به نظر من با افتر افکت و پلاگیناش هر نوع جلوه ویژه ای رو میشه پیاده سازی کرد. فقط کافیه یکم رو طرحمون فکر کنیم.
ابزار تنظیمات رنگش که فوقولادست. به نظر من این برنامه یک برنامه کامل برای کامپوزیشن نهایی هستش و از انواع فرمت های تصویری پشتیبانی میکنه.

shirani

یکی دیگه از مزیت های اون هم ساختن کارهای فلش و برای قرار دادن روی وب بسیار مناسب

mostafa_cs

Well-Known Member
افتر افکت چیه؟

به نام خدا
سلام:)
میخواستم بدونم برنامه "افتر افکت" دقیقا چه کاربردی داره و چه کارهایی باهاش میشه انجام داد و تفاوتش با پریمیر چیه؟
راستی آخرین ورژنش رو هم میخواستم بدونم.
یه سوال دیگه زیر نویسهای شبکه خبر با چه برنامه ای درست شده؟
پیشاپیش ممنون:oops:

Mehdi_Naissipour

کاربر VIP
سلام
1- کاربرد برنامه افتر افکت دقیقا ایجاد افکت های مختلف روی فیلم مثل تغییرات رنگ، تغییرات نور، ایجاد دوربین مجازی، مونتاژ چند فیلم با هم، حذف بخشی از یک تصویر ویدیویی، ... و همینطور ساخت انیمیشن با استفاده از ابزارهای رسم شکل و ماسک و متن و ... هست.
2- کارهایی که میشه باهاش انجام داد: ساخت تیزرهای تبلیغاتی(آگهی های تلویزیونی)، ویرایش نور و رنگ فیلمهای سینمایی و تلویزیونی، ساخت زیرنویس، ساخت منوی DVD ، ساخت انیمیشن های وب و ... .
3- تفاوت افتر افکت و پریمیر دقیقا در کاربردشونه: افتر برای ایجاد افکت روی بخشهای مختلف یک فیلم بکار میره اما از پریمیر برای تدوین و صدا گذاری یک فیلم استفاده میشه هرچند که در برخی ابزارها باهم مشابهت دارند(در هر صورت هردو تولید شرکت نرم افزاری ADOBE هستند).
4- آخرین ورژن موجود برنامه افترافکت Adobe After Effects CS3 Professional نام داره.
موفق باشید.
4-

adame_haji

Member
زیر نویس شکبه خبر هم یه برنامه ای هست که خود شبکه برای این کار ساخته ولی اگر خودت بخوای بسازی هم با خیلی از نم افزارای میکس میشه این کار شبیه سازی کرد
مثلا فوتوشاپ+ پریمیر
یا اینکه زیر نویس رو توی Flash کار کنی و توی پریمیر بیاریش
و خیلی ترفند های دیگه که باید خلاقیت داشته باشی .
راستی همون کار رو هم با افترافکت و پریمیر هم میشه انجام داد .

یا علی

shirani

برای زیرنویس شبکه خبر یا کلیپ های که تو شبکه های ماهواره ای میشه با برنامه نویسی هم یک کارای کرد

آخرین ویرایش:

mostafa_cs

Well-Known Member
ممنون:)
مثلا با چه زبونهایی میشه این کار رو کرد؟
اگر هم دقت کنید زیر نویسها بعد از چند دقیقه آپدیت میشن من سوالم اینه که کنترل پنلی که در اختیار کاربر قرار داره چطوری با پریمیر یا برنامه پخش ارتباط برقرار میکنه؟

shirani

با هر زبونی که بخواهید خروجی را هم معمولاً میشه تنظیم کرد به صورت JPG یا avi و یا هر خروجی که دوست داشته باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا