نحوه تشخيص سيستم سخت افزاري هاست لينوکس

sanbad

Member
آيا برنامه اي يا کدي وجود دارد که در هاست لينوکس خود قرار دهيم و با کمک آن سيستم سخت افزاري را تشخيص دهيم مثلا با اجراي آن برنامه بفهميم که هاست داراي چه نوع Cpu با چه سرعت و چه نوع و مقدار Ram هست؟ چون شنيدم بعضي هاست ها سيستم خود را قوي تر از آنچه هست معرفي ميکنند.

oxygenws

Active Member
عموما سیستم عامل ها دارای متغیر های محیطی ای هستند که چنین اطلاعاتی رو منتشر می کنه.....
مثلا می تونی با گرفتن یک phpinfo روی سرور، این متغیر ها رو در بیاری.

sanbad

Member
oxygenws گفت:
عموما سیستم عامل ها دارای متغیر های محیطی ای هستند که چنین اطلاعاتی رو منتشر می کنه.....
مثلا می تونی با گرفتن یک phpinfo روی سرور، این متغیر ها رو در بیاری.

ممنون از راهنمايي وليphpinfo فقط مدل سي پي يو را نشان ميدهد و سرعت سيپييو و مقدار رم را نشان نميدهد. آيا روشي هست؟

oxygenws

Active Member
من راه مطمئنی نمی دونم.....
ولی اگر امکان اجرای برنامه (مثلا توسط php) داشته باشی، می تونی از دستور های موجود استفاده کنی.

sanbad

Member
بالاخره يک سافت PHP پيدا کردم که حرف نداره تمام جزئيات سخت افزاري هاست يا سرور لينوکس و ويندوز و... شما را رو مي کنه!
کافي هست 160 کيلوبايت فايل کمپرس شده را از آدرس ذيل دانلود و تو هاست خودتون اکسترکت کنيد!البته بايد فايل config.php.new را به config.php تبديل کنيد و آن را ويرايش کنيد:
حدود خط 41 :

کد:
$sensor_program = "";
وسط گيومه بايد يکي از سنسورهاي شناسايي سيستم را که در چند خط قبل در همان فايل مثال زده را بنويسيد: lmsensors يا healthd يا hwsensors يا mbmon مثلا mbmon روي nt خوب جواب داد ولي بقيه در سيستم اخلال ايجاد کردند اما همه روي لينوکس خوب کار کردند.
من روي چند هاست آزمايش کردم که همه سيستم خود را درست معرفي کرده بودند جز يکي
که ادعا مي کرد دوتا P43000 با کش 1مگا بايت با 4GB رم استفاده مي کند داراي يک P42600با کش 512کيلوبايت و 2GB رم بود!
براي دانلود به اين آدرس مراجعه کنيد:
http://sourceforge.net/projects/phpsysinfo

آخرین ویرایش:

oxygenws

Active Member
این برنامه هم از دستورات خط فرمان استفاده می کنه.
مثلا روی سرور هایی که من تنظیم می کنم، امکان اجرای کامند وجود نداره و این برنامه جواب نمی ده!!! :)

sanbad

Member
oxygenws گفت:
این برنامه هم از دستورات خط فرمان استفاده می کنه.
مثلا روی سرور هایی که من تنظیم می کنم، امکان اجرای کامند وجود نداره و این برنامه جواب نمی ده!!! :)

خب عزيز دل برادر چرا خط فرمان را در سرور مي بندي مگه ريگي تو هارد سرورت هست؟ :cool:
البته شوخي مي كنم ناراحت نشي ها :)

sanbad

Member
می تونه باعث کم شدن امنیت بشه

پس چرا هاستينگهاي معروف خط فرمانشان را نبسته اند و با اين نرم افزار مي توان مشخصات سخت افزاري شان را ديد?
lypha.com , ace-host.net , hostgator.com , ...

جدیدترین ارسال ها

بالا