می خواستم یک سی دی آموزشی تهیه کنم چطور میتونم لطفا کمکم کنید؟

sima_tavalae

New Member
سلام به همگی
خسته نباشید.می خواستم تو این زمینه کمکم کنید برای ساخت یک سی دی آموزشی مالتی مدیا از کجا شروع کنم؟؟؟؟
ممنون می شم:)

mohammadbasri

کاربر فعال
سلام دوست عزيز
به انجمن خوش آمدي
درست كردن سي دي آموزشي آنطور كه فكر ميكني كار سختي نيست، البته من نميدانم شما چقدر فلش كار كرديد اما اگر گرافيكتون خوب باشه و اكشن اسكريپت هم بدانيد براتون بسيار آسونه
اين جند مرحله رو در نظر بگير
1- داشتن مطلب
2- داشتن فيلم و عكس و موسيقي
3- داشتن قالب گرافيكي
4-آگاهي از نحوه كار با كليدها و كنترل مويي كليپها (درست كردن سي دي آموزشي مستلزم آشنايي با انواع مووي كليپها و نحوه كنترل آنها از هر طبقه و هرجا داخل فلش است)
باز هم اگر سؤالي دارين من در خدمتم
موفق باشيد و پيروز

sima_tavalae

New Member
خیلی ممنون از راهنمایی که کردید.منظورتون از فیلم چی بود ؟؟؟ من تازه کارم .اگر به تونید به من کمک کنید ممنون می شوم آخه یه پروژه کارآموزی هست اونو باید تا آذر تحویل بدم.آیا کتابی در این زمینه هست؟آخه کتابهایی را در زمینه فلش خوندم.موفق باشید.

آخرین ویرایش:

Security9776

Active Member
سلام ، ،
شما برای ساخت سی دی مولتی مدیا نیاز به دانستن اکشن خاصی ندارید و تنها می توانید با چند اکشن پایه شروع کنید . ولی یک نکته رو مد نظر داشته باشید که برای ایجاد یک کار حرفه ای شما 100 درصد نیاز به دانستن اکشن اسکریپت دارید . مثلا اگر در سی دی شما امکان خاصی از طرف کارفرما در خواست بشه شما بدون دانستن اکشن فلش و تسط به نرم افزار های جانبی اون نمی تونید این کار رو انجام بدید .
برای ایجاد یک سی دی شما باید به فتوشاپ مسلط باشید و از گرافیک مناسبی برخوردار باشید تا بتونید کار را هر چه زیبا تر طراحی نمایید .
در مرحله اول شما تنها نیاز به دانستن مفاهیم اولیه فلش دارید .

موفق باشید

آخرین ویرایش:

sima_tavalae

New Member
میشه بگین در فلش چه قسمت هایی رو بیشتر برای یادگیری تاکید کنم؟؟؟آخه من زمان زیادی ندارم!!!بیشتر مرا راهنمایی کنید!

Security9776

Active Member
برای این کار شما باید به نرم افزار فتوشاپ هم تسلط داشته باشید .
در فلش هم با اکشن های پایه ، کار با مووی کلیپ ها و دکمه ها ، استفاده از کامپوننت ها ، آشنایی با tween های فلش . استفاده از Ease .
استفاده از افکت های فلش مثل Alpha , Brightness , Advanced , Tint , ... . ( در صورتی که از فلش 8 استفاده کنید از افکت های جدید هم می تونید استفاده کنید ) .
و آشنایی با KeyFrame و پنل ها و ابزار فلش و ...

موفق باشید

sima_tavalae

New Member
خیلی ممنون از شما .فرض کنید صفحه اول آن شما یکسری لینک هست به صفحات دیگه(فهرست)
چطور میتونم این کار رو انجام بدم؟؟

Security9776

Active Member
سلام ،
برای ایجاد لینک باید در مورد دکمه ها و دستورات مربوط به باز کردن صفحات رو بدونید .
اگر می خواهید که به صفحات HTML لینک بدید باید از دستور geturl() استفاده کنید . وگرنه برای حالت های دیگه یا باید به صورت فریمی کار کنید و یا از scence و یا مووی کلیپ استفاده کنید .

البته احتمالا الان یکمی !!! گیج شده اید . شما اگه بیشتر در مورد کار توضیح بدید می شه بیشتر کمکتون کرد .

موفق باشید

sima_tavalae

New Member
سلام خیلی ممنونم ببنید مثلا یه صفحه اول قرار میگیره چطور میتونم صفحه اول رو که مثلا معرفی نرم افزار هست به صفحه دوم(فهرست ) متصل کنم میشه action اونو واسم بنویسید.من یه فهرست درست کردم چطور می تونم لینک بدم به همون قسمت از فصل !!

Security9776

Active Member
سلام ، شما لیستتون رو چه جوری درست کردید ؟ یعنی در یک فریم درست کردید یا در یک مووی کلیپ یا یک صفحه html ?
اگه تونستید فایلتون رو بزارید تا بیشتر بتونیم کمکتون کنیم ...

موفق باشید

sima_tavalae

New Member
سلام
ببنید من از مووی کلیپ استفاده کردم. فهرست کشویی است.به محض تکمیلش می فرستمش.حالا بگین از جه دستوری استفاده کنم

آخرین ویرایش:

Security9776

Active Member
سلام ،
شما این جور که من فهمیدم ، باید رو فریم اول منو ها رو قرار بدید . و از اکشن stop(); استفاده کنید .
بعد هر زیر مجموعه رو در یک فریم قرار بدید . مثلا صفحه مربوط به اولین دکمه در فهرست رو در فریم 2 و ... . بعد با استفاده از دستور های زیر برای دکمه هاتون با کلیک شدن بر روی دکمه اول ، انیمیشن رو به فریم دوم حرکت بدهید .
-- برای زمانی که تمام فریم ها در root کار قرار دارند :
on (release) {
gotoAndStop(2);
}

-- برای زمانی که شما می خواهید یک مووی کلیپ رو به یک فریم دیگر منتقل کنید :
on (release) {
Your_Movieclip_Address.gotoAndStop(2);
}

امیدوارم به دردتون بخوره .

موفق باشید

sima_tavalae

New Member
سلام
ممنون از لطفتون خیلی کمکم کردید حتما در مراحل بعدی هم به کمکتون احتیاج دارم:)

جدیدترین ارسال ها

بالا