مهم،مهم*ترجمه کتاب مرجع نورپردازی مکس*

abbasi_0912

Active Member
با اجازه مدیران​
سلام به همه دوستان​
چند وقت پیش با چند تا از دوستان در مورد کتاب مرجع کامل تردی مکس 8 که ترجمه شده صحبت میکردیم، یکی از دوستان می گفت که توی این کتاب 1500 صفحه ای کل مکس رو یاد داده که غیر ممکن هست، و خلاصه چون کتاب رو خریده بود تو سر بقیه کتاب ها می زد و یکی از دوستان هم جواب خوبی بهش داد، گفت که یکی از اساتیدی میره پیش اون مکس یاد میگیره یک کتاب معرفی کرده که فقط 450 تا صفحه در مورد نورپردازی در مکس هست اون موقع با این کتاب 1500 صفحه ای چطور میتوان کل مکس رو یاد گرفت.​
البته باید یاد آور بشم که تعداد صفحه هم نمیتونه محتوای یک کتاب رو مشخص کنه​
بگم که این کتاب حرف نداره ، کلی مطلب داره که توی یک پست نمیشه همش رو جمع کرد،449 صفحه داره که کلا در مورد نورپردازی هست. و میشه اون را مرجع کامل نورپردازی در مکس خواند .​
درسته که خیلی از ما میتونیم یک صحنه رو نور پردازی کنیم اما داشتن یک منبع کامل و گویا خیلی نیاز میشه و هست.​
لیست مطالب کتاب به همراه چند تا عکس از مطالب ، خود عکس ها گویا هستند​
اما درخواست من از شما
آیا کسی رو میشناسید که بتونه این کتاب ترجمه کنه و اون رو چاپ کنه، من خودم میشم اولین مشتری یا این که با کمک هم معرفی کنیم به یکی از این انتشاراتی ها و از آنها در خواست کنیم ترجمه کنند.​
مدیران هم لطفا جواب بدن

image%20%281%29.jpg

image%20%282%29.jpg

image%20%283%29.jpg

image%20%284%29.jpg

image%20%285%29.jpg

image%20%286%29.jpg

image%20%287%29.jpg

image%20%288%29.jpg

image%20%289%29.jpg

image%20%2810%29.jpg

image%20%2811%29.jpg

image%20%2812%29.jpg

image%20%2813%29.jpg

image%20%2814%29.jpg

image%20%2815%29.jpg

image%20%2816%29.jpg

image%20%2817%29.jpg

image%20%2818%29.jpg

image%20%2819%29.jpg

image%20%2820%29.jpg

image%20%2821%29.jpg

abbasi_0912

Active Member
ببخشید به خاطر این که لیست خیلی طولانی هست آن را پیوست دادم

پیوست ها

• Lest.zip
    4.4 کیلوبایت · بازدیدها: 100

hosienmax100

3D Artist
سلام

این کتاب فقط نورپردازی ئه! درسته !

فکر جالبیه اما خودت میدونی که تو ایران به کتاب های تخصصی زیاد بها نمیدن به این دلیل که فروش و چاپ خیلی کمه و معمولا

به علت هزینه زیاد ترجمه این کتاب ها با قیمت گران به فروش میرسن تا اونجایی که من میدونم قبلا یک کتاب که فکر کنم یه چینی

مکس رو آموزش داده بود که ترجمه شده بود اما به علت قیمت بالا (35000) کمتر دنبالش بودن (اینو تو نت خوندم نمیدونم ایا واقعآ چنین کتابی هست یا نه )

به هرحال به نظر من فکر جالبیه مدیران بخش 2d هم میتونن کمک کن چون آشنایی اونا با ناشر ها بیشتره !(به خاطر طراحی جلد و این چیزا.........)

موفق باشی

abbasi_0912

Active Member
بله فقط در مورد نورپردازی توی برنامه مکس هست، اسم اصلی کتاب هست 3ds max® Lighting
در مورد تنظیمات انواع نور ها، تنظیمات افکت های نور و تنظیمات مرتبط با نور پردازی در پنجره رندر ، کار با پنجره متریال تا آنجایی که به نور پردازی مربوط میشه ، HDR Image و کل تنظیمات ریز به ریز هم کدام از انواع نور در مکس

کتاب 35000 تومان رو نمیدونم ولی کتاب مرجع کامل تردی مکس 8 که گفتم 1500 صفحه داره هر صفحه رو 10 تومان حساب کن، به عبارتی قیمت فروش آن هست 15000 تومان ولی توی نمایشگاه کتاب 12000 تومان هم بهت میدن ، توی دانشگاه تهران هم 12000 تومان میفروشند، البته تا آنجایی که اطلاع دارم چند تا از دانشگاه ها هم میفروشند ، شاید توی دانشگاه شهرستان ها هم بفروشند

تازه همین کتاب رو برای LightWave 3D 8 Lighting هم نوشتند، دقیقا فصل های اول مثل همینه اما بقیه فصل ها کمی متفاوت تر هست ، نویسنده دو تاش هم یک نفر هست
فکر جالبیه اما خودت میدونی که تو ایران به کتاب های تخصصی زیاد بها نمیدن
امیدوارم که ترجمه بشه منحصر به فرد هست. به نظر خودم تاثیر خوبی میتونه توی زمینه گرافیک سه بعدی بزاره

آخرین ویرایش:

ehsan_3dmax

Active Member
ايده ي بسيار جالبي داري دوست عزيز.
راستشو بخواي من خودم تقريبا 4 سال پيش تاليف كتابي رو در زمينه ي مدلسازي بصورت كاربردي شروع كردم كه كار تاليفش 2 سال و خورده اي زمان برد. خيلي روش كار كردم و تمام مباحثش رو بيش از 20 بار باز خوني كردم و چك كردم كه مطلبي جا نيافتاده باشه. بعد از اون كلي دنبال ناشر گشتم. زمين و زمان رو زير و رو كردم. چون همشون ميگفتن كتابت تخصصيه و بار اولته نميتونيم ريسك كنيم. تا اينكه بالاخره ناشري رو پيدا كردم كه از نحوه ي تاليف كتاب خوشش اومد و ok رو داد. فقط قرار شد من يك فصل ديگه به كتاب اضافه كنم تا تكميلتر شه و منم با خودم گفتم هر وقت سرم خلوت تر شد اينكارو ميكنم. ولي هنوزه كه هنوزه اينكارو نكردم. يعني فرصتش بوده ولي نميدونم چرا دل و دماغش نيست!
اينارو گفتم چون داغ دلم تازه شد با خوندن اين مطالب و دوباره با خودم دارم كلنجار ميرم كه ديگه تمومش كنم.
ترجمه ي اين كتاب لايتينگ واسه من كاره سختي نيست چون تخصصم 2 ساله كه همينه. ولي راستشو بخواي كار تاليف واسه هيچ نويسنده اي سود نداره! فقط خودشو سرگرم كرده. مگه اينكه طرف كارش همين باشه و يا عشقش آموزش دادن باشه. حالتي كه واسه من وجود داشت ولي الان با قضايايي كه واسم پيش اومده ديگه از بين رفته!
در كل اميدوارم يك بنده خدايي كه تخصصش همينه اينكارو انجام بده و مشكلات نورپردازي رو كه اكثرا زياد بهش توجه نميكنن رو برطرف كنه.
موفق باشيد.

Sherlock_Holmes

Active Member
عالي..!
عالي..!
عالي..!
عباسي جان تازگيها بيش از پيش ميخوامت...!
هر جا پست ميدي يه چيز مفيد توش هست... خسته نباشي...
من با حسين موافقم... با احسان هم موافقم و دركش ميكنم...
دلم ميخواد خودم ترجمش كنم اما به قول احسان بايد تخصص روش داشت... يعني مدت مديدي باشه لااقل كه آدم روش كار كرده باشه صرفا نور...
من شخصا كمي از نورپردازي به جز مكس سر در ميارم... خيلي كم... مدت بسيار اندكي عكاسي كردم... عاشق پرتره هم هستم كه خيلي با نور در آميخته ست و مجبورم كرد كمي درباره نور مطالعه كنم ... اما ميدونم كافي نيست... زبانم هم خيلي خوب نيست ولي ويرايش بلدم!!
30upn9j.gif

.
اين نسخه pdf داره؟
ميتوني آپلودش ببينيم چجوريه؟
.
در زمينه تاليف احسان، بايد بگم احسان كاش كارتو تمام ميكردي... هرچند ميدونم چه مصائبي داره... ميدوني من كه الآن دارم مدلسازي تمرين ميكنم و دارم به اين نتيجه كم كم ميرسم كه هرگز نخواهم توانست مدلي ساختن(!) اگه يه مرجع فارسي (مرجع غني نه فقط ترجمه) وجود داشت چقدر دلگرم ميشدم؟ من نوعي رو ميگم...
30upn9j.gif
چون كتابي كه نويسندش اينكاره باشه قطعا غني خواهد بود...
البته مدلينگ فكر ميكنم مخاطب بيشتر داشته باشه، چون پايه ست... اينطور نيست؟

آخرین ویرایش:

abbasi_0912

Active Member
با سلام و عرض خسته نباشید به کلیه دوستان
شرلوک جان شما لطف داری

این هم کتاب ، متاسفانه لینک دانلود ویرایش 2005 اون رو پیدا نکردم ، خودم قبلا 2005 اون رو دانلود کردم ولی لینک 2004 اون رو پیدا کردم، توی 15 دقیقه نمیشه تاریخچه کتاب رو ریخت بیرون، سعی میکنم که 2005 اون رو هم پیدا کنم.
البته باز هم از این نوع کتاب ها سراغ دارم، تا ببینم بچه ها چقدر علاقه نشون میدن

تصیح میکنم هر دو لینک برای ویرایش سال 2005 این کتاب هست

1.jpg

Lighting is arguably the single most critical element in creating a 'believable' look in computer games or animation. Film, television, and broadcast graphics all require a high level of skill and artistry in lighting. 3DS MAX Lighting is targeted at all levels of animators and visual effects artists who wish to display world-class quality in their CG lighting environments. No other book on the market covers lighting in 3DS MAX and this is a 'must-have' for every animator and game/animation studio. It teaches lighting theory and introduces the lighting tools in 3DS MAX coupled with numerous practical examples.

~25 Mb
http://depositfiles.com/files/411667
http://rapidshare.de/files/22606092/155622401X.zip

آخرین ویرایش:

abbasi_0912

Active Member
با عرض سلام

با اجازه مدیران و آقا مجید، دوستان یک پیشنهاد دارم و یک توصیه

پیشنهاد: ما میتوانیم از ناشر و مترجم به نحوی حمایت کنیم. اول این که ما تبلیغ کتاب رو در انجمن میکنیم و بعد به جای اون میگیم که توی کتاب ذکر کنند به درخواست انجمن 3ds max سایت مجید آنلاین به آدرس اینترنتی http://www.forum.majidonline.com/forumdisplay.php?f=52. خوب هم تبلیغ سایت هست هم سایت رو یه جورایی ثبت کردیم. البته ثبت در حوزه کتاب و کتابخوانی.

بعد از چاپ هم تبلیغ کتاب رو ادامه میدیم البته تبلیغ میکنیم نه مجانی بلکه با تخفیف.

هم کمک به فروش ناشر و مترجم کردیم هم کمی به آقا مجید تا به این طریق کمی از هزینه های سایت رو تهیه کنند.

اما توصیه من به آقا احسان هست، به نظر من هر چه زودتر کتاب رو تموم کنید، چون معلوم نیست بعد ها بتونید و وقت اون رو داشته باشید. حداقل یک یادگاری از خودتون به جا میزارید.

دوستان من تا حدودی از دنیایی چاپ و مشکلات اون خبر دارم میدونم چه کار سختی هست، تازه سخت تر اون موقع هست که مثل برادر رقیقم کلی زحمت بکشی و کتاب رو بنویسی و بعد از چند با بازنویسی و ویرایش کتاب رو بدی برای چاپ و فردای اون وقتی کتاب میاد بیرون اسم یکی دیگه هم به عنوان نویسنده همراه اسمت باشه. اون موقع هست که از هرچی کتابه بدت میاد.

اما در مورد ترجمه، به نظر من بهتره آقا احسان انتخاب کنه که چه کسی این کتاب رو ترجمه کنه، چون حداقل دنبال چاپ کتاب بوده.

abbasi_0912

Active Member
دوستان یک رابط پیدا کردم که از بچه های همین انجمن هست و خودش یک کتاب رو ترجمه و توسط انتشارات ناقوس به چاپ رسانده.
نمیدونم خودم باهاش صحبت کنم یا مدیران این کار رو میکنند به هر حال یک pm براش میفرستم تا پا در میونی کنه و کتاب رو بدیم به یکی از همین مترجمین انتشارات ناقوس
در لینک زیر دوست عزیزمون کتابی رو که ترجمه کردند میتونید ببینید، که قسمتی از آن رو برای دانلود گذاشتند و تازه کتاب تخصصی هم هست اما از نوع برنامه نویسی ( CSS )
101 نکته و ترفند برای استفاده از Css در طراحی وب (دانلود کنید)

mgh-max

کاربر فعال
با تشکر از کسی که تاپیکو پست کرده و تمام دوستانی که مطالب مفیدی گفتن ولی من رجوع می کنم به حرف اخر همه صاحبنظرا اونم اینه که help برنامه هم از نظر تصاویر هم از نظر توضیح کامل ترین کتابه! شماها قبول ندارین؟

ehsan_3dmax

Active Member
دوستان یک رابط پیدا کردم که از بچه های همین انجمن هست و خودش یک کتاب رو ترجمه و توسط انتشارات ناقوس به چاپ رسانده.
نمیدونم خودم باهاش صحبت کنم یا مدیران این کار رو میکنند به هر حال یک pm براش میفرستم تا پا در میونی کنه و کتاب رو بدیم به یکی از همین مترجمین انتشارات ناقوس
در لینک زیر دوست عزیزمون کتابی رو که ترجمه کردند میتونید ببینید، که قسمتی از آن رو برای دانلود گذاشتند و تازه کتاب تخصصی هم هست اما از نوع برنامه نویسی ( CSS )
101 نکته و ترفند برای استفاده از Css در طراحی وب (دانلود کنید)

دوست عزيز متاسفانه انتشارات ناقوس جز بدترين انتشاراتيهاي ايرانه!
و بازم ميگم كار ترجمه اين نوع كتب كاري كاملا تخصصيه. شرلوك عزيز ميدونه در ترجمه ي آموزشيها چقدر وقت صرف فقط براي اينكه منظور نويسنده بصورت كاملا صحيح منتقل بشه صرف ميشه و اينطور نيست كه آدم يك چيزي ترجمه كنه و بره!
براي ترجمه ي كتاب در اين زمينه هم فقط اين كتاب نيست. من 2 تا كتاب ديگه تو اين زمينه خوندم كه به مراتب از اين كتاب بهتره.
موفق باشي.

hosienmax100

3D Artist
به نظر من بهترین کار اینه که بریم مشهد سراغ احسان (با کمی خشونت ) کاری کنیم کتاب رو تکمیل کنه !!نظر شما چیه !:wink:

احسان راست میگه ترجمه ی یه کتاب 450 پیجی شوخی نیست اونم تخصصی تازه گرافیک از همه بدتر نورپردازی اونم جز به جز

در مورد اون دوستمون که گفتن help مکس کاملترینه منم با هاش موافقم ولی برای یادگیری در سطح advanced این کتب بهتر

هستن ...و کاملتر !!!!

شاید برای ما ایرانی ها بهتره بریم انگلیسی یاد بگیریم چون مطمئن باشید کسی برای ما ها دل نمیسوزونه __نرم افزار هم که مال

اوناست...................

موفق باشید

Sherlock_Holmes

Active Member
با احسان موافقم... دقيقا درست ميگه... قرار نيست واژه به واژه چيزي ترجمه بشه بايد متخصص بود... مثلا آموزشيهاي ايراني رو راجع به مكس مقايسه كنيد با يكي از آموزشيهاي CG academy !!!
جداي از موسسه بودن اون و پول دار تر بودنشون آدم كاملا قانع ميشه كه انتقال يك مطلب توسط يه متخصص چقدر پرمايه تره تا يكي كه فقط Help رو واژه به واژه ترجمه كرده...
مطمئن باشيد همين CG academy رو هم شركتهاي معمولي ايراني كه فقط فكر فروشند ترجمه كنند نميتونند حق مطلب رو ادا كنند...

شاید برای ما ایرانی ها بهتره بریم انگلیسی یاد بگیریم
25r30wi.gif

راست ميگي...

.

حالا بالاخره چه بايد كرد؟ هدف الآن با اين اوصاف چيه؟
.
(راستي احسان جان اون كتابهايي كه گفتي درباره نورند؟ اسماشون يادته؟)

abbasi_0912

Active Member
اول بگم خوشم میاد که بروزی:lol:
دوم اینکه من هم این ها و قبلا دیده بودم
بدردمون که میخوره اگر لینک دانلود اون ها رو داشته باشی یا بتونی برامون جایی آپلود کنی
من 2 تا كتاب ديگه تو اين زمينه خوندم كه به مراتب از اين كتاب بهتره.
درسته ، اگر من این کتاب رو معرفی کردم به خاطر این بود که لینک دانلود اون رو داشتم و اون دوتایی رو که شما خوندید رو هم دونبالش گشتم، خصوصا اولی لینک دانلود ی پیدا نکردم
بیشتر خواستم اما و اگر ها رو کم کنم، خلاصه این که میدونی اگر لقمه آماده نباشه اما و اگر ها میاد وسط
دوست عزيز متاسفانه انتشارات ناقوس جز بدترين انتشاراتيهاي ايرانه!
اون دوستمون هم همین رو گفت، گفت که تا حالاش هم پشیمونه و ........
و کلا دل پری داشت، کارد میزدی خونش در نمی اومد
حالا بالاخره چه بايد كرد؟ هدف الآن با اين اوصاف چيه؟
هدف اصلی رو که دوستمون گفت
به نظر من بهترین کار اینه که بریم مشهد سراغ احسان (با کمی خشونت ) کاری کنیم کتاب رو تکمیل کنه !!نظر شما چیه !:wink:
این هدف ماست، البته به اضافه یک بند دیگر.
بعد از اتمام کتاب خودشون کاری کنیم این کتاب رو هم ترجمه کنه.
اگر موفق به این کار نشیدم یکی دیگه اون نشد یکی دیگه در آخر هم بابیلون+نارسیس+ هر چی نرم افزار ترجمه هست
نقل قول:
شاید برای ما ایرانی ها بهتره بریم انگلیسی یاد بگیریم
25r30wi.gif

راست ميگي...
آره راست میگه، من اگر این سربازی بزاره و مشکلات هم همین طور، با رشته خودم رشته مترجمی زبان رو هم میخونم، چند وقتی سر کلاس هاش رفتم اما وقت ادامه دادن نداشتم، ولی کلا همون چند وقت هم کلی دیدم رو نصبت به زبان عوض کرد و گرنه دونبال آموزش خارجی نمیرفتم

.:. soroosh .:.

Active Member
اين هم خدمت دوستان عزيز :

cgl.jpg

Essential CG Lighting Techniques by Darren Brooker
Publisher: Focal Press | ISBN: 0240516893 | PDF | 192Mb

This comprehensive guide looks at the technical and practical aspects of using the light tools available in 3D software, and then places this knowledge in the context of the real world of lighting in film, theatre, photography and architecture.
Illustrated in color throughout, this comprehensive text not only looks at the technical and theoretical aspects of becoming skilled at using the light tools available in 3D software, but also provides invaluable tutorials so you can explore these techniques in-depth. Lighting is a core CG skill that makes or breaks a 3D environment. Providing all you need to master this vital aspect of CG, this comprehensive guide looks at the key concepts that can be applied in any 3D package. Every ounce of theory is backed up with practical tutorials, using the free demo version of 3ds max supplied on the accompanying CD-ROM. The tutorials deal with the fundamentals of lighting and as such are easily transferable to any other major 3D software package. The free CD also includes all the files needed to complete the tutorials step-by-step, as well as demo versions of Dark Tree Textures, Deep Paint 3D and Cinelook, acclaimed applications that every lighting artist should be aware of. If you are new to CG lighting, are thinking of specializing in this area, or want to brush up on your existing lighting skills, then this book will provide you with a one-stop master class so you too can achieve professional looking results.

http://rapidshare.com/files/106882927/FPECGLT1.zip
http://rapidshare.com/files/106882949/FPECGLT2.zip

Active Member
و :

Digital_Lighting_and_Rendering_.jpg

Jeremy Birn, «Digital Lighting and Rendering» (2nd edition)
New Riders Press | ISBN 0321316312 | 2006 Year | CHM | 9,2 Mb | 432 Pages

Crafting a perfect rendering in 3D software means nailing all the details. And no matter what software you use, your success in creating realistic-looking illumination, shadows and textures depends on your professional lighting and rendering techniques. In this lavishly illustrated new edition, Pixar's Jeremy Birn shows you how to:
- Master Hollywood lighting techniques to produce professional results in any 3D application
- Convincingly composite 3D models into real-world environments
- Apply advanced rendering techniques using subsurface scattering, global illumination, caustics, occlusion, and high dynamic range images
- Design realistic materials and paint detailed texture maps
- Mimic real-life camera properties such as f-stops, exposure times, depth-of-field, and natural color temperatures for photorealistic renderings
- Render in multiple passes for greater efficiency and creative control
- Understand production pipelines at visual effects and animation studios
- Develop your lighting reel to get a job in the industry

http://depositfiles.com/files/406981
http://rapidshare.com/files/5288022...ghting.and.Rendering.2nd.Edition.Apr.2006.chm
اين لينك تست شده : http://w16.easy-share.com/1699911472.html

آخرین ویرایش:

Active Member
1562059548.jpg

Digital Lighting & Rendering by Jeremy Birn
Publisher: New Riders Press; 1st edition (January 15, 2000) | ISBN: 1562059548 | PDF | 43,5 Mb | 287 pages

Digital Lighting contains strategies for lighting design that are relevant to any digital artist. It presents an awareness of computer lighting models, how they differ from real-world lighting effects, and how to approach 3D lighting projects differently from practical light. Topics covered include: What good lighting can do for you; Light sources; Shading; Shadows; Exposure and content; Color: temperature, correction, mood; Qualities of light; 3-point lighting; Indirect illumination; Multipass rendering and compositing; Lighting in production; and Case studies: natural lighting, interior lighting, character lighting, and effects lighting.

http://rapidshare.com/files/6356664/Digital_Lighting_and_Rendering.pdf.zip
http://depositfiles.com/files/426028

G F

New Member
بابا ایول

این کتابارو هستم!!

اگه دارید بازم بدید بیاد

راستی کتاب "The technique of lighting for television and motion pictures" رو کسی داره؟ ماله "Millerson, Gerald" هستش.

آخرین ویرایش:

abbasi_0912

Active Member
خوب، آقا احسان این شخص چطوره
دکتر امید پرتو
نویسنده کتاب : انیمیشن دیجتالی و طراحی سه بعدی
انتشارات دیباگران تهران
منابع کتاب کلا خارجی هستند.

L.JPG

جدیدترین ارسال ها

بالا