من مکسو با این فیات شروع کردم.

Hamed-gh

Member
با درود به همه دوستان عزیز.
می خوام اولین کارمو بذارم و خواهش میکنم فقط ایراد بگیرید. چون اینجا جای تعارف تیکه پاره کردن نیست. می خوایم پیشرفت کنیم.

پیوست ها

• f_500_f_3.jpg
    f_500_f_3.jpg
    172.7 کیلوبایت · بازدیدها: 21
  • f_500_f_4.jpg
    f_500_f_4.jpg
    160 کیلوبایت · بازدیدها: 22
  • fiat87_vray15.jpg
    fiat87_vray15.jpg
    104 کیلوبایت · بازدیدها: 9
آخرین ویرایش:

alionline1366

Active Member
منم عکسی نمیبینم اگه عکسشو میزاشتی بهتر نبود آخه قدرت تخیل من نمیتونه فیات رو جالب نشون بده:)

Hamed-gh

Member
سروش جان پوزش می خوام. یه اشتباه کوچولو بود. ممنون میشم راهنماییم کنید.
البته اینو بگم که حدودا یک سالی از ساخت این مدل گذشته و الان شرایط فرق می کنه. فعلا در مورد این کار نظر بدین تا کارای بعدیمو بذارم.

alionline1366

Active Member
من هیچی از 3d نمیدونم ولی برای اینکه نگن لاله:) شیشه ها مشکل داره چراغ جلو باید بیشتر کار بشه نور پردازی جای کار داری قالپاق یه جوریه نگو چجوری چون خودمم نمیدونم:)

Hamed-gh

Member
علی جان ممنون از راهنماییت. ولی یادتون نره من با مدل کردن این ماشین تازه فهمیدم ورتکس چیه ،یا کلا رندر به چی میگن. اون موقع رندر از نظر من "اف 9" زدن بود. فکر می کردم واسه اینکه رندر قوی بگیرم باید انگشتامو قوی کنم
از شوخی بگذریم ولی واقعیت امر همین بود. مثل همه کسایی که تازه شروع میکنن درک درستی از کار تری دی نداشتم و هیچ کسی هم نبود که به من کمک کنه . منم فقط توتاریالای خود مکسو کار می کردم. تازه قسمت غم انگیز ماجرا اینه که سیستم من واسه کار کردن با مدیاپلیر هم مناسب نیست چه برسه به مکس ولی با این وجود توی سه ماه تونستم یه تکونی بخورم. البته نه اینکه بگم الان حرفی واسه گفتن دارم. نه. منظورم اینه که بیل بودم حالا کلنگ شدم. در هر صورت خیلی خوشحالم که توی این سایت عضو شدم و می تونم با چند نفر در مورد تری دی صحبت کنم.حالا با این تفاسیر بگید که این مدل برای شروع چطوره. متریال و نورشم بی خیال. وایرشم نمی تونم بذارم چون دو سه ساعت باید الاف بشم که وایر اینو در بیارم. اصلا بدون متریالشو آپ می کنم که خیال همه راحت بشه.

.:. soroosh .:.

Active Member
خيلي خوب شده دوست عزيز .
فقط يك مقداري هنوز جاي كار داشت .
مثلا شيشه‌هاي كروي شكل شدن . يعني برآمده شدن يا به نوعي گرد شدن .
در صورتي كه سطح شيشه بايد صاف باشه .
رندر چراغ‌هاي جلو در عكس سمت چپي خيلي خوب شده . اون خطوط داخل چراغ خيلي طبيعي تر شده . اما در دو رندر ديگه كه خود ماشين بهتر رندر گرفته شده و نورپردازي شده چراغ‌ها مشكل دارن .
راستي فكر كنم فراموش كرديد زير ماشين را ببنيد .
اما در كل كار جالبي شده . با توجه به اينكه جزء كارهاي اولتون يا شايد هم بهتر باشه بگيم اولين كارتون بوده .
راستي يك مقداري هم از نظر مچ بودن لبه‌هاي اجزا بيشتر دقت كنيد ( مثل سمت راست كاپوت جلو قسمت پشتي )
موفق باشيد .

roohollah

Banned
عالیه....
واقعا نورش عالیه....
مدلشم خوبه....
متریال و رنگ هم خوبه...
در کل عالیه...

alionline1366

Active Member
برای کار اول که فوق العاده هست 20 حرفی هم توش نیست کارای جدیدتم بزار ببینیم چقدر تغییر کردی

Hamed-gh

Member
با درود دوباره.
ممنون از لطف همتون. این کارو صرافا به این دلیل گذاشتم چون خودم خیلی دوسش دارم. با وجود اینکه از رو توتاریال ساختم ولی هر ورتکسش یه چیزی بهم یلد داد. ولی بهتره کارای بعدیمو بذارم. ایندفعه میریم سراغ دلفین. این پروژه یکی از آشناهاس که یه پروژه دانشجویی بود. اومده بود که من کمکش کنم ولی مجبور شدم خودم همشو بسازم. البته کار زیاد جالبی نشده ولی چون باید سریع آمادش می کردم، و قبلشم اصلا بهش فکر نکرده بودم ، با دیدنش احساس خوبی پیدا میکنم. البته محدودیتهای زیادی هم مثل نبودن عکس از دلفین و دریا و کوه رو با محدودیت سیستمم جمع کنید و در مبتدی بودن خودم ضرب کنید ببینید چه رقم نجومی میشه. ولی از اونجا که من یه این کار علاقه داشتم، هر جوری بود تمومش کردم.
یه توضیح کوچولو بدم که یه وقت سوء تفاهم پیش نیاد. توی عکسی که کوه داره، کوه جلویی با سایش و لدفین و موج آب کار منه. فکر نکنید اینا عکس بوده من کوه عقبه رو روش میکس کردم.

پیوست ها

• Dolf_New_03.jpg
    Dolf_New_03.jpg
    43.2 کیلوبایت · بازدیدها: 7
  • Final_Dolphin.jpg
    Final_Dolphin.jpg
    346.4 کیلوبایت · بازدیدها: 11
  • Dolphine_Final_01.jpg
    Dolphine_Final_01.jpg
    314.8 کیلوبایت · بازدیدها: 12
  • Dolphine_Final_02.jpg
    Dolphine_Final_02.jpg
    313.8 کیلوبایت · بازدیدها: 4

Active Member
خيلي خوب شده .
فقط براي طبيعي تر شدن اون دلفين داخل آب يه كمي بهتره زير دلفين كه سفيد هست را آبي ميكردي .
تكسچر كوه هم تا حدودي مشكل داره .
اما پيشرفت خوبي داري دوست عزيز .
همينطوري ادامه بديد خيلي عالي ميشه .
روي رندرينگ سعي كنيد بيشتر كار كنيد .
منتظر كارهاي بعدي شما هستم .
موفق باشيد .

Hamed-gh

Member
ممنونم سروش جان. اینا همش کارای قبلیمه. فعلا سه چهار تا دیگه هست که بذارم. حقیقتش الان اصلا نمی تونم کار جدید بزنم. سیستمم بدجوری اذیت میکنه. یه مدت هم یه جایی کار می کردم، یه سیستم خیلی خوب داشتم واسه همین الان خیلی حال گیریه کار کردن با این سیستم. ولی خیلی لطف میکنید کارامو میبینید و نظر میدید. شاید این کار شما باعث بشه که دوباره شروع منم به دل زدن. البته الانم کار میکنم ولی همش بصورت تسته. رندر و تکسچر و نور بیشتر کار میکنم. الته یه چیزی هم بگم. من متاهلم و یه سری گرفتاریهای خاص خودمو دارم. سنم هم 25 ساله، فکر نکنید 50 سالمه تازه میخوام تری دی شروع کنم. هر چند که الانم به نسبت سنم یه مقداری عقبم. به سلامتی دو ماه دیگه یه سال میشه که تری دی رو شروع کردم و شاید به مناسبت اون یه کار خوب بزنم.
بد جوری وسوسه شدم همه کارامو بذارم ببینم نظرتون چیه. ولی اگه این کارو بکنم کامل نمیشه ایراداشونو در آورد.

Active Member
سعي كنيد تا جايي كه امكان داره از كارهاي جديدتون بزاريد .
اينطوري پيشرفت ميكنيد . اما از كارهاي قبلي وقتي ميزاريد مثلا من فلان ايراد را ميگيرم ولي ممكنه الان شما اصلا چنين مشكلي نداشته باشيد و ...
حتما تري دي را ادامه بديد . به اين هم توجه نكنيد كه چه سني داريد يا نسبت به فلاني عقب هستيد . سعي كني تا جايي كه امكان داره تمرين كنيد . عجله نكنيد . فقط تمرين همراه با دقت زياد .
موفق باشيد .

aref-3d

New Member
خيلي خوبه. يه سوالي درباره آب داشتم. چيكار كردي كه نور خورشيد پشت يارو اينطور بشه. منظورم اينه كه volume light رو بلدم ولي با مكس 2008 منتال ري خوب ساپورت نمي شه. آيا از منتال ري استفاده كردي؟

اين ماشين كاره اوايل منه با پنتوم 2 رم 128 سال 80 مكس 5 يا 6 يادم نيست
[MIUC]G1144049106[/MIUC]

اينم كاره آخرم
[MIUC]b1143958907[/MIUC]

aref-3d

New Member
راستي آقا مي خواي جلوه Caustic رو ياد بگيري برو تو هلپه مكس اين كلمه Caustic و Global illimination و Final Gather رو ياد بگير معجزشو وقتي ببيني تا آخر عمر برام دعا مي كني

Hamed-gh

Member
عارف جان اون عکسه من کاربش نکردم. یه سوالم دارم ازت. من چند جا توی این سایت این کاراتو دیدم. نمیدونم چرا سعی نمیکنی بهترشون کنی. ایتقدر بد رندر کردی که اصلا نمیشه در مورد مدلشون صحبت کرد چون هیچی ازشون معلوم نیست مخصوصا توی دومی. یه رندر دیگه بگیر ببینیم الان چیکار میکنی. در مورد کاستیک هم اگه سوالی داری در خدمتم. دوتا عکس کاستیکم میذارم که حالشو ببری. البته جفتش توتاریاله.اون رندر بدون متریال ماشینمم میذارم که ایرادای مدلمو بهتر بتونید دربیارید.

پیوست ها

• fiat 0001.jpg
    fiat 0001.jpg
    127.3 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • Caustic_01.jpg
    Caustic_01.jpg
    124.8 کیلوبایت · بازدیدها: 5
  • Caustic.jpg
    Caustic.jpg
    412.5 کیلوبایت · بازدیدها: 4

Hamed-gh

Member
خوب اینم یه کاراکتره که بازم مال قدیماس ولی بهتره به ترتیب کارامو بذارم که بدونم پیشرفتی داشتم یا نه.اول این نکته رو بگم که این مدلو از رو یه فیلم آموزشی شروع کردم ولی به حدی کار طرف مزخرف بود بعد از اینکه کله مدلو ساختم دیگه بی خیال آموزش شدم و خودم مدلو ساختم. البته آموزشاشو میدیدم ولی مدل رو اونطوری که خودم میخواستم می ساختم. اکه وایر سرشو بذارم می فهمید که این فیلم در واقع بد آموزی بوده نه آموزش. بگذریم. از اونجا که دختری که عکسای رفرنسو ازش گرفته بودن زیادی زشت و بد تیپ بود توی اونجا هم هنر خودمو دخیل کردم. دستا و پاهاشم که کاملا تخیلی و بدون رفرنس درس کردم. البته الان اصلا علاقه ای به مدل کردن کرکتر ندارم.

پیوست ها

• Char_02.jpg
    Char_02.jpg
    71.3 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • Char_Wire.jpg
    Char_Wire.jpg
    119.4 کیلوبایت · بازدیدها: 2
  • Char_Back.jpg
    Char_Back.jpg
    133.6 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • Hand_01.jpg
    Hand_01.jpg
    79.6 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • Hand_Wire.jpg
    Hand_Wire.jpg
    153.8 کیلوبایت · بازدیدها: 2

Ali 59

Well-Known Member
با درود به همه دوستان عزیز.
می خوام اولین کارمو بذارم و خواهش میکنم فقط ایراد بگیرید. چون اینجا جای تعارف تیکه پاره کردن نیست. می خوایم پیشرفت کنیم.

براي شروع ، مدل خوب و ساده و دوست داشتني اي رو انتخاب كردي.

لينك Tutorial:
http://www.3dtotal.com/team/Tutorials/fiat500/fiat500.asp

خيلي خوبه. يه سوالي درباره آب داشتم. چيكار كردي كه نور خورشيد پشت يارو اينطور بشه. منظورم اينه كه volume light رو بلدم ولي با مكس 2008 منتال ري خوب ساپورت نمي شه. آيا از منتال ري استفاده كردي؟

اين ماشين كاره اوايل منه با پنتوم 2 رم 128 سال 80 مكس 5 يا 6 يادم نيست
[MIUC]G1144049106[/MIUC]

اينم كاره آخرم
[MIUC]b1143958907[/MIUC]

عارف جان هنوز تاپيك هاي زيادي از ديدن كارهاي شما محرومن! اميدشونو نااميد نكن!!! بجنب برادر! بجنب!!

Active Member
حامد جان پيشرفت خيلي خوبي داري .
تبريك ميگم .
منتظر كارهاي جديدتون هستم .

Hamed-gh

Member
براي شروع ، مدل خوب و ساده و دوست داشتني اي رو انتخاب كردي.

لينك Tutorial:
http://www.3dtotal.com/team/Tutorials/fiat500/fiat500.asp

ممنونم علی جان. البته فکر کنم خودم ذکر کردم که توتاریاله. یه وقت سو تفاهم نشه.
چرا هیچکی این همه ایرادو نمیبینه. درسته اینا رو قبلا ساختم ولی دلیلی نداره الان بتونم یه مدل بی نقص بسازم. در هر صورت چشم. کارای جدیدترمو میذارم.

جدیدترین ارسال ها

بالا