مقایسه روش های چاپ جعبه و بسته بندی

mrsamadi

New Member
طراحی و چاپ جعبه بسته بندی یکی از بهترین سرمایه گذاری هایی است که می توانید در تجارت خود انجام دهید. این موضوع باعث ایجاد شناخت برند و وفاداری مشتری می شود و واقعاً بسیار عالی است. اما بسیاری از کارهای آماده سازی و برنامه ریزی برای ایجاد آن وجود دارد و عدم دانستن اینکه چه کاری انجام می دهید می تواند به یک پروژه نهایی بی تاثیر منجر شود.
در اینجا اصول اولیه لازم برای چاپ روی جعبه های سفارشی را به شما ارائه می دهیم و در نهایت روش ها و مقایسه قیمت ها از لحاظ بازار ایران را به شما آموزش میدهیم ، بیایید در ابتدا روش های چاپ جعبه و بسته بندی را بررسی کنیم.


انواع روش های چاپ جعبه و بسته بندی

چاپ فلکسوگرافی

فلکسوگرافی که به عنوان چاپ برجسته نیز شناخته می شود ، متداول ترین روش برای چاپ روی جعبه های 3 لایه و 5 لایه است. یک صفحه چاپ انعطاف پذیر به یک سیلندر بزرگ چرخان نصب می شود و همانطور که تخته موجدار برش خورده از طریق آن تغذیه می شود ، طرح روی صفحه مستقیماً روی جعبه چاپ می شود.
برای طرح هایی که مبتنی بر متن هستند یا شامل 1 یا 2 رنگ هستند ، ایده آل است. همچنین این یک روش چاپ مقرون به صرفه است ، به ویژه برای پروژه هایی با تیراژ بالا مناسب است. به دلیل نیاز به صفحات چاپ اضافی ، برای طرح هایی که شامل گرافیک دقیق یا چند رنگ هستند ، توصیه نمی شود - که این باعث افزایش قیمت برای هر رنگ اضافی می شود.

چاپ افست :


مقرون به صرفه برای تیراژهای بالا ، از لحاظ کیفی این روش از کیفیتی بالایی برخوردار است به همین دلیل در بین روش ها اکثرا این روش مد نظر اکثر افراد است برای مشاهده نمونه های حرفه ای بر روی چاپ جعبه و بسته بندی کلیک کنید.

در این روش انتقال تصویر به کاغذ از طریق تضاد آب و چربی انجام میشود به این طریق که از پلیت یا زینک چاپ استفاده میشود ، پلیت از جنس آلومینیوم ساخته شده است که یک سمت آن به نور حساس است و تصاویر و متن ابتدا به وسیله دستگاه پلیت ستر به زینک منتقل میشود ، در نهایت مناطقی که تصویر و حروف است چربی دوست و قیمت های غیر تصویر آب دوست میشوند ، وقتی که زینک به سیلندر دستگاه چاپ بسته میشود ، ابتدا توسط یک نور که به نورو آب معروف است ، محلولی از آب و الکل را به سطح زینک منتقل میکند و بعد یک لایه نازک از این محلول روی سطح زینک می نشیند ، این روش چاپ بر روی سطوح صاف استفاده میشود

چاپ دیجیتال

بدون نیاز به پلیت یا لمینیت ، گزینه دیجیتال شامل چاپ یک طرح به طور مستقیم بر روی کاغذ است. همچنین بدون نیاز به مخلوط کردن رنگ های جداگانه ، از طیف کامل CMYK برای چاپ محصول نهایی استفاده می شود. استفاده از چاپ دیجیتال میتواند برای تیراژهای بالا مشکلات زیادی به وجود آورد ، رنگ ها ممکن است کمی تاریک باشند یا ممکن است خطوط سفید روی محصول نهایی ظاهر شود و بسته به رنگ و روکشی که استفاده می کنید مقداری از جوهر می تواند در آن جذب شده و طراحی را خراب کند. به همین دلیل چاپ دیجیتال برای نمونه سازی با تیراژ پایین ، بهترین است.

چاپ سیلک

چاپ سیلک شامل استفاده از رنگ از طریق یک صفحه مش است که یک شابلون طراحی را نگه می دارد. این روشی است که منجر به چاپ با کیفیت بالا می شود و برای استفاده در جعبه و کارتن در سطوحی مانند قوطی ها ، بطری ها و کالاهای تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد ، تقریبا جنسی وجود ندارد که نشود از چاپ سیلک بر روی آن استفاده کرد ، در نظر داشته باشید روند تولید این چاپ نسبت به روش های دیگر کمی کند تر است و بنابراین برای تیراژهای بالا اگر زمان برای شما خیلی مهم است این روش برای شما توصیه نمیشود .

منبع : تابناک
 

shirin56

New Member
مهاجرت به ترکیه و تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه ، یک فرصت جذاب و ارزشمند برای دانشجویان بین‌المللی است. ترکیه به عنوان یک مقصد تحصیلی معتبر شناخته می‌شود، با دانشگاه‌های برجسته و بسیاری از برنامه‌های تحصیلی گوناگون در سطوح مختلف تحصیلی. این کشور معتبر در زمینه‌های مختلف از علوم انسانی تا علوم فنی و مهندسی را داراست و دانشجوان از تمام اقشار جهانی می‌توانند از امکانات و ارتباطات بین‌المللی موجود در دانشگاه‌های ترکیه بهره‌برداری کنند. همچنین، فرهنگ دوستانه و زیبای ترکیه، تحصیلاتی گسترده و تجربه‌های فرهنگی غنی را برای دانشجویان خلق می‌کند. این تجربه‌ی تحصیلی می‌تواند به توسعه شخصی و حرفه‌ای دانشجویان کمک کند و در رشد آن‌ها در دنیای بین‌المللی نقش مهمی ایفا کند.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا