مقایسه بین CorelDRAW و Adobe Illustrator

rahmani

Member
با سلام و تشكر.

اين مقايسه زياد قابل اطمينان نيست چون مال خود شركت كورل است و هيچ بقالي هم نمي‌گه ماست من ترشه. در اين مقايسه هم فقط به نقاط قوت كورل كه برخي از آنها ارزش حرفه‌اي ندارند تاكييد شده. و ذكري از نقاط ضعف آن آورده نشده.
در واقع اين يك مقايسه‌ي خيلي سطحي است و البته نه بيطرفانه . براي مقايسه واقعي و دقيقتر بايد به نظر گروهها و شركتهاي بيطرف رجوع كنيم نه خود صاحب آن محصولات.

sirvan

Member
rahmani گفت:
با سلام و تشكر.

اين مقايسه زياد قابل اطمينان نيست چون مال خود شركت كورل است و هيچ بقالي هم نمي‌گه ماست من ترشه. در اين مقايسه هم فقط به نقاط قوت كورل كه برخي از آنها ارزش حرفه‌اي ندارند تاكييد شده. و ذكري از نقاط ضعف آن آورده نشده.
در واقع اين يك مقايسه‌ي خيلي سطحي است و البته نه بيطرفانه . براي مقايسه واقعي و دقيقتر بايد به نظر گروهها و شركتهاي بيطرف رجوع كنيم نه خود صاحب آن محصولات.
کاملا درسته

roozbeh007

Member
rahmani گفت:
با سلام و تشكر.

ببینید دوست عزیز، اطلاعاتی که شما در این فایل مشاهده میکنید، کاملاً صحیح و 100% حساب شده میباشد. شما راجب یه شرکت حرف نمی‌زنید که مثلاً ۱۰ تا کارمند داشته باشه و بخواد حالا با این کار تبلیغ کنه، شرکت Vector Capital که سازنده CorelDRAW هستش بیش از ۸۵۰ تا کارمند داره که بر روی بیش از ۱۵ عنوان برنامه کامپیوتری بصورت تمام وقت در حال کار هستند. و همچین شرکتی احتیاج نداره که بخواد که با یه فایل پی دی اف ثابت کنه که ماستش ترشه یا نه. یک مطلبی که خیلی از شما ها راجب به نوع و محتوای تبلیغات در کشورهایی مثل آمریکا نمیدونید، موثق بودن مطالب عنوان شده از طرف شرکت تبلیغ کننده میباشد. به زبان راحتتر شما تحت هیچ شرایطی و امکاناتی اجازه ندارید با اطلاعات غلط محصول خود را برتر نشون بدید. قانونی هست به نام False Advertisement که قدرت این قانون چنان بالاست که میتونه حتی باعث باطل شدن پروانه کار شرکت متقابل بشه. این بستگی داره که شاکی تا کجا پیش بره و بتون ادعای خود رو ثابت کنه. و اینو مطمعن باشید اگر محتویات این فایل اشتباه بودن، تاحالا شرکت Vector Capital وجود نداشت چونکه مطمعناً از طرف شرکت Adobe به دادگها کشیده شده بود و حتماً هم بلایی سرش میومد. البته من متوجه میشم که در ایران همچین قانونهایی وجود نداره و متوجه شدن به معنای دقیق این قانون ممکنه براتون کمی مشکل باشه. اگه حتی در این فایل پی دی اف هم دقت کنید، هرجا که اسمی از شرکت Adobe بعد از اون یک سیمبل ® هم قرار داره که به معنی Registered هستش. حتی اگر وقتی میخواین از اسم یک شرکته دیگه در اسناد و یا سایت شرکتتون اسم ببرید و یا عنوان کنید باید سیمبل ® را هم در کنار اسم قرار بدهید، و در غیر اینصورت بازهم شرکت مذبور میتونه به راحتی از شما شکایت کنه.

در کل کلام میخواستم بگم اینجا همچین چیزایی مثل ماست بندی، دروغ، کلک، فریب و اینجور حرفها نیست. چیزی به اسم قانون هست که با کوچکترین اشتباهایی میتونه ترتیب کار همه رو بده. اگر واقعاً شرکت Adobe هم برنامه Illustrator رو از CorelDRAW که جدی ترین رقیبش هست برتر میدونست، حتماً یک سری آمار و ارقام و توضیحاتی راجب به برتری Illustrator نصبت به CorelDRAW ارائه میداد.

موفق باشید

rahmani

Member
با سلام.
من هم نگفتم دروغ نوشته ولي از توضيح موارد ضعف خودش و نقاط قوت ساير نرم افزارها چشم پوشي كرده. اگر خواستيد من حداقل ده مورد را ذكر مي كنم.

Saeid Taheri

Active Member
روزبه جان خيلي ممنون ...خيلي توضيحات كاملي رو شرح دادين !

جناب رحماني محبت ميكنيد مواردي كه اشاره كرديد رو ذكر كنيد ؟

با تشكر .

amir600

Active Member
ببخشيد من تازه از خواب بيدار شدم!:شانس ماست ديگه!:
اين فايل پسورد مي خواد...:گريه:
كسي ميس تونه آپلودش كنه؟:خواهشن:
راستي آقاي رحماني عزيز ممكنه مثال بزنيد؟:لطفا:

roozbeh007

Member
دوست عزیز من فایل رو دوباره چک کردم و احتیاجی به پسورد نداره. شما مطمعن هستید؟
همه چیز اینجا به خوبی نشون داده میشه

Saeid Taheri

Active Member
امير جان برنامه Adobe Reader رو بايد داشته باشي , شما احتمالان با فوتوشاپ باز ميكني .

سعيد . :wink:

amir600

Active Member
نه سعيد جان من آكروبات دارم ولي معمولا فايلهاي پي دي اف رو دانلود مي كنم و مستقيما بازشون نميكنم!
و اين فايل هم موقع دانلود پسورد خواست...
حالا با خود آكروبات مستقيما چك مي كنم ببينم چي ميشه...

amir600

Active Member
مي تونيد نتيجه ي كار رو مشاهده كنيد! :evil: :evil: :evil:
كسي مي تونه اينو اينجا آپلود كنه يا واسم ميل كنه؟ :cry:

rahmani

Member
با سلام.
با بررسي و خواندن دقيق تر اين مقايسه البته در هر دو مورد ايلاستريتور و فري‌هند به اين نتيجه رسيدم كه يا اين سند غير صادقانه تهيه شده و يا از روي عدم اطلاع از ديگر نرم افزارها. البته احتمال اول را بيشتر قبول دارم .اولين دليل آن هم اين است كه بسته‌ي corel Graphic studio ( يعني مجموعه‌اي از نرم افزارها) با تنها يك نرم‌افزار مثل ايلاستريتور مقايسه شده نه مثلا با يك بسته‌ي ديگر مثل adobe creative suite و يا macromedia studio MX .
سعي مي‌كنم در زمان ممكن موارد را دقيق تر برايتان بنويسم. خيلي از آنها مواردي است كه از آن چشم پوشي شده و در برخي موارد هم كاملا نتيجه بي اساس است.
در واقع اين يك مقايسه نيست و تنها ذكر موارد قوت corel graphic suite است و البته نه corel draw .

amir600

Active Member
سعيد جان با فلش گت هم امتحان كرده بودم نميشه!
بعدشم با عبور از پروكسي به اين شيوه كه فك نمي كنم بشه فايل دانلود كرد يا حتي آنلاين ديد!
اگه كسي بتونه آپلود كنه خيلي ممنون ميشم...

roozbeh007

Member
جناب رحمانی لطف کنید وارد مسائل حاشیه‌ای نشیم و از بحص موضوع خارج نشیم. یکسری نکات در مورد این برنامه‌ها داده شده و شما هم میتونید ببینید شما فرمودید که حداقل ۱۰ مورد میتونید نام بیارید که ایلاستراتور میتونه انجام بده و کرل درا نمیتونه. لطف کنید مطرح کنید تا بتونیم در آخر کار به یه نتیجه‌ای برسیم هم شما استفاده کنید و هم ما و گرنه با اینجور حرفها و مسائل کلیشه‌ای و سلیقه‌ای واقعاً چیزی تغییر نمیکنه.
اصلاً شما وجود همچین فایل پی دی افی رو نا دیده بگیرید. دلایل شما مبنی بر برتری مطلق ایلاستراتور بر کرل درا چیشت؟

Saeid Taheri

Active Member
سلام امير جان

آقا نميدونم مشكلت كجاست اينجا كه راحت دانلود ميشه !

با اون سايتهايي هم كه لينك دادم ميتونستي فيلتر رو دور بزني ...

به هر حال اينم لينك كتاب :

CDGS12_vs_Adobe_Illustrator_matrix

سعيد . :wink:

جدیدترین ارسال ها

بالا