معرفی و قیمت دوربین دیجیتال

Ahmadra

Member
سلام دوستان.
خسته نباشید خواستار معرفی چند دوربین دیجات با قیمت مناسب بین 100 هزار تا 120 یا 30 هزار هستم.
البته بیشتر این دوربین رو برای اتصال به تلسکوپ میخوام. خیلی ممنون میشم که چندتا خوباشو معرفی کنید.

Ahmadra

Member
ممنون. خداییش مفید بود ولی میخوام یه چیز ساده تر تر تر بهم بگید.

البته فراموش نشه برای عکای نجومی و اتصال به تلسکوپ یعنی چشمی یا رباط لنز مخصوص نخواد.
مرسی.

Pooriya_Online

Active Member
ahmad007online گفت:
ممنون. خداییش مفید بود ولی میخوام یه چیز ساده تر تر تر بهم بگید.

البته فراموش نشه برای عکای نجومی و اتصال به تلسکوپ یعنی چشمی یا رباط لنز مخصوص نخواد.
مرسی.
عكاسي نجومي رو ميشه با هر دوربين SLR انجام داد و بستگي به تلسكوپ داره كه به دوربين وصلشه يا نه. اگه بخواي ديجيتالي بگيري مجبوري چنتا شات طولاني بگيري چون امكان سرعت Bش زياد نيست و بعد بايد اونارو روهم ادقام كني...

taher007

Member
در این رنج قیمت دوربین « دیجیتالی» که به درد عکاسی نجوی بخوره پیدا نخواهید کرد...

daydad

Member
خدمت احمد جان، همون طور که طاهر خان گفت با این قیمت دوربین دیجیتال که به درد کار عکاسی
نجومی بخوره گیرت نمی آد. باید اول از همه قابلیت حالت B داشته باشه، که توی دوربین های دیجتال فعلا
تکنولوژی جدیدی هست، و قیمت ها فعلا خیلی بالاست. SLR مخفف: Single Lens Reflex هست،
و نوع دیجتال این دوربین های DSLR هست. خلاصه که من فکر می کنم اگه خیلی کار حرفه ای
در مورد عکاسی نجومی داری، برو سراغ دوربین های مکانیکی و آنالوگ.

Pooriya_Online

Active Member
درضمن عكاسي نجومي به صورت حرفه اي يه جورايي گرونم هست. منظورم قيمت برخي لوازمش هست. بايد يه تلسكوپ داشته باشه و يه سه پايه مخصوص اينكار كه حرك زمين رو تو عكس نميندازه (البته اينا براي كارهاي حرفه اي هستش) كه خود اينا از پول دوربين بيشتر هم ميشه.

Pooriya_Online

Active Member
سرعت B زياد مهم نيست چون بازم توي دوربينهاي ديجيتال شايد خيلي باشه 30 دقيقه هستش (تازه زياد گفتم) كه ميان چندين شات با سرعت هاي يكسان ميگيرن و بعد ادقام ميكنن اگه شد نمونه ميزارم...
اين دوربيني هم كه شما گفتي اولا لنزش فيكس هستش ثانيا سرعت B نداره ثالثا اينقدر نويزش زياده كه نميشه باهاش عكاسي نجومي كرد.
شما دوتا راه حل داري يا بوجت رو ببري بالاي 700 كه حداقل يه D50 بخري يا به دوربين آنالوگ معمولي بگيري با يه لنز نرمال يا وايد يا زوم...

آخرین ویرایش:

Ahmadra

Member
اخه من پنمیتونم این مقدار پول رو بدم برای یه دوربین زیاده.
مکانیکی چطوره؟
من یه آنالوگ دارم. ولی خوبه مارکش هم izen هست اگه اشتباه نکرده باشم کخ فروشنده تلسکوپ بهم گفت یه رابط 35 هزار تومنی برای اتصالش به تلسکوپ یعنی چشمیش باید بخرم.

Pooriya_Online

Active Member
ahmad007online گفت:
اخه من پنمیتونم این مقدار پول رو بدم برای یه دوربین زیاده.
مکانیکی چطوره؟
من یه آنالوگ دارم. ولی خوبه مارکش هم izen هست اگه اشتباه نکرده باشم کخ فروشنده تلسکوپ بهم گفت یه رابط 35 هزار تومنی برای اتصالش به تلسکوپ یعنی چشمیش باید بخرم.
اين ماركي كه ميگيد رو من نشنيدم. SLR هستش؟
رابط نميخواد اون بستگي به تلسكوپ داره و نه دوربين...

Ahmadra

Member
نه نیست. اقا پوریا.
حالا دوربنی مکانیکی چی خوبه؟

آخرین ویرایش:

taher007

Member
دوربین مکانیکی هم خیلی خوبه... فقط باید قلقش! بیاد دستتون... تنها برتری دیجیتال اینه که شما نتیجه رو بلافاصله میبینید و میتونید با اصلاح روشتون عکس بهتری بگیرید که با کمی حوصله میشه همین روال رو در عکاسی آنالوگ هم پیمود...
البته همونطور که دوستان گفتن، حتی با دوربین های گرون قیمت هم نمیان یک دفعه (مثلا)30 دقیقه نوردهی کنند... به جاش 15 تا 2 دقیقه ای میگیرن و ترکیب میکنن..

خلاصه... دوربین شما رو نمیشناسم... معمولا دوربین های روسی زنیت ارزونترین انتخابن... تلسکوپتون چیه؟ فکر کنم باید مبدل برای اتصال دوربین تهیه کنید...

PhonieX

مدیر انجمن <A href="forum.majidonline.com/forums/6
دوربین برای عکس برداری از زیر آب چه طوره(کیفیت ورنج قیمت)

taher007

Member
مگه دوربین خاصی برای این کار نیازه؟
قاب ضد آب برای خیلی از دوربین ها موجود هست...

من عکاسی زیر آب تا حالا نکردم و اطلاع زیادی ندارم....

Pooriya_Online

Active Member
دوربين خاصي براي اينكار نيست ولي بعضي دوربينهاي ضد آب تا چند متري ميتونن برن زير آب و بقيه دوربينها هم همونطور كه طاهر عزيز گفت قاب دارن. نمونش D70 كه قاب زير آبش هست...

PhonieX

مدیر انجمن <A href="forum.majidonline.com/forums/6
دوستان خیلی ممنون
در مورد دوربین های دیجیتال هم همین طوره
و این لنز ها با همین نام میشه پیدا کرد

جدیدترین ارسال ها

بالا