معرفی سایتهای ایرانی 100% مطابق با استاندارد های کنسرسیوم وب جهانی W3c

NabiKAZ

Well-Known Member
سلام
شاید تاپیک با موضوع مشابه وجود داشته باشه اما هدف از این تاپیک صرفاً معرفی سایتهای ایرانی که 100% استاندارد های کنسرسیوم وب جهانی (W3C.ORG) رو رعایت کرده باشند است و نه بحث درباره اینگونه سایتها یا آموزش یا بحث در مورد اشکالات و رفع آنها. (تاکید میکنم فقط نام سایت ذکر شود)

ترجیحاً در این تاپیک بحث نکنید ، فقط وب سایت رو معرفی کنید که 100% استاندارد هست و توسط validator های w3.org حتی یک خطا هم نداره.

آخرین ویرایش:

NabiKAZ

Well-Known Member
خودم شروع میکنم....
راستش رو بخواید من در کل ایران تنها 2 تا سایت میشناسم که 100% استاندارد هستند، بدین آدرس:

www.nabi.ir

www.echessdesign.com

نوبت شماست.

پ.ن: حسین جان! انتهای سایتت کلمه محفوظ رو اشتباه تایپ کردی ;-)

موفق باشید
نبی

آخرین ویرایش:

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
آقا نبی
خالی نبندید لطفا!
بهتره یک بار با FireFox صفحه فارسی سایت www.echessdesign.com رو باز کنی تا بفهمی که استاندارد نیست!
صفحه فارسی و تمام صفحات در FF هیچ مشکلی نداره. در صورت پیدا کردن هر گونه مشکلی، لطفا با ذکر نسخه FF خودتون، در همین تایپیک مطرح کنید.

اگه می خوای تبلیغ کنی از راهش وارد شو.
این کارت یه نوع بازی با وقت و شعور دیگرانه!
در این فرم، روزانه 100 ها سایت ،آموزشی، دانلود،.... معرفی میشه. شما اگر هر معرفی کننده رو تبلیغ کننده فرض کنید، اینجا همه مبلغن.

سوالی که اینجا مطرح است: آیا سایتی که تمام استاندارد های W3C رئ رعایت کرده باشد، حتما در تمام مرورگر های متداول به یک شکل نمایش داده میشه؟

آخرین ویرایش:

alireza-metal

Active Member
آقا نبی
سلام
خالی نبندید لطفا!
بهتره یک بار با FireFox صفحه فارسی سایت www.echessdesign.com رو باز کنی تا بفهمی که استاندارد نیست!
اگه می خوای تبلیغ کنی از راهش وارد شو.
این کارت یه نوع بازی با وقت و شعور دیگرانه!

من کل قسمت های سایتو با ff چک کردم - مشکلی نداشت

اگه شما مشکلی داری یه screen shot از صفحه مورد نظر قرار بدید و همچنین ورژن FF تون
و خودتونو هیچ موقع با دیگران یکی نکنید !

shirini_forush

Well-Known Member
من هم هر دوسایت رو دیدم. خیلی خوب بودن. بوک مارک کردم موفق باشید.
راستی همین مجیدآنلاین مگه error داره؟

shirini_forush

Well-Known Member
ای بابا... حمیـــــــــــــــــــد!
(منظورم مجیـــــــــــــــد بود!)

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
وبلاگ من هم وليده ...
http://m.emo.ir
درود
در رابطه با این برنامه که سایتت رو طراحی کردی یه توضیحی بده:
HTML:
<meta name="generator" content="WordPress 2.1" />
------------
theme اماده استفاده کردی؟
HTML:
 /*
	Theme Name: fScreen farsi
	Theme URI: http://www.fahlstad.se
	Description: A nice theme.
	Version: 1.2
	Author: Fredrik Fahlstad
	Author URI: http://www.fahlstad.se
*/

-----------
در صورت خلاصه نویسی حجم کد های CSS به یک سوم کاهش پیدا میکنه

موفق باشی

آخرین ویرایش:

Ocarina

Member
سلام و درود...
دوستان سوالی که اینجا مطرحه اینکه چرا سایتهای معروف و مطرحی مثل گوگل یا یاهو مطابق با استانداردهای w3c نیستند؟
فک میکنین دلیلش چیه؟

shirini_forush

Well-Known Member
شاید چون خودشونو بزرگتر از استاندار ساز ها میدونن (w3c).
راستی تاپیک رو خراب نکنید. اینجا جای کل انداختن نیست.

Ocarina

Member
شاید چون خودشونو بزرگتر از استاندار ساز ها میدونن (w3c).
راستی تاپیک رو خراب نکنید. اینجا جای کل انداختن نیست.
من الان اینجا با کی کل انداختم؟!
درضمن تا حدودی به موضوع مربوطه...
اینکه چرا اینا که جزو معرقترینهای وب هستند چرا این استانداردها رو رعایت نمیکنند!
البته من کاملاً موافق تعیین و تبعییت از یک استاندارد کلی برای طراحی هستم...
نظر خودم بشخصه اینکه: این وب سایتهای مطرح اگه قرار باشه کاملاً استاندارد سازی کنند باعث میشه که تو بعضی از مرورگرها این استانداردها جواب نده و بهم بریزه.. در نتیجه عده ای از ویزیتورهاشون رو از دست بدن...
با وجود مرورگرهای حاظر و تفاوت در نمایش صفحات. ضمن اینکه بعضی ها ممکنه هنوز از مروگرهای قدیمی مثل IE4 استفاده کنند.

YTERROR

Active Member
دوستان سوالی که اینجا مطرحه اینکه چرا سایتهای معروف و مطرحی مثل گوگل یا یاهو مطابق با استانداردهای w3c نیستند؟
فک میکنین دلیلش چیه؟

:D چون اونا سایت هستند نه وبلاگ و یک سایت با 4 تا پیچ html بی خیال

بزرگترین استاندارد جذاب بودن و لود راحت و بدون دردسر و سازگاری با بیشتر مرورگراست

نظر شحصی مو بدم این دو تا سایت که نبی نام برد من تا حالا بیشتر از 10 قانیه نتونستم نه رنگ ابی رو که تویی چشم می زنه رو تحمل کنم نه ......

نظرم به عنوان یک بازدید کننده بود هیچ استانداردی هم تا وقتی بازدید کنندگان رضایت نداشته باشند ارزش پیدا نمی کنه :)

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
:D

نظر شحصی مو بدم این دو تا سایت که نبی نام برد من تا حالا بیشتر از 10 قانیه نتونستم نه رنگ ابی رو که تویی چشم می زنه رو تحمل کنم نه ......
:)
در ابتدا متشکرم از نظری که دادی، اما با توجه به موضوع تایپیک، بحث در ارتباط با رعایت استاندارد ها بود نه رنگ ظاهری

---------

:D
نظرم به عنوان یک بازدید کننده بود هیچ استانداردی هم تا وقتی بازدید کنندگان رضایت نداشته باشند ارزش پیدا نمی کنه :)
بازهم بر میگردیم به موضوع تایپیک (رعایت استاندارد های w3c)، نه نظر سنجی بازدیدکننده ها.
با همین طرز فکر هست که شرکت هاب بزرگی همچون مایکروسافت، خود را موقید حفظ استاندارد ها نمی بینند.

shirini_forush

Well-Known Member
من الان اینجا با کی کل انداختم؟!
درضمن تا حدودی به موضوع مربوطه...
اینکه چرا اینا که جزو معرقترینهای وب هستند چرا این استانداردها رو رعایت نمیکنند!
البته من کاملاً موافق تعیین و تبعییت از یک استاندارد کلی برای طراحی هستم...
نظر خودم بشخصه اینکه: این وب سایتهای مطرح اگه قرار باشه کاملاً استاندارد سازی کنند باعث میشه که تو بعضی از مرورگرها این استانداردها جواب نده و بهم بریزه.. در نتیجه عده ای از ویزیتورهاشون رو از دست بدن...
با وجود مرورگرهای حاظر و تفاوت در نمایش صفحات. ضمن اینکه بعضی ها ممکنه هنوز از مروگرهای قدیمی مثل IE4 استفاده کنند.

عزیز جون من که شما رو عرض نکردم.
اون بالا عزیزان داشتن به سایت و وبلاگ همدیگه فحش میدادن (!) منم گفتم نکنید این کارا رو!

بزرگترین استاندارد جذاب بودن و لود راحت و بدون دردسر و سازگاری با بیشتر مرورگراست

کاملا موافقم.
البته W3C (که الان موضوع بحثه) هم خیلی کشک نیستا!

YTERROR

Active Member
مشکل اینجاست که یک سایت مثل یاهو با 99 تا ارور و عظمتی که داره با یک وباگ که اول آخرش 2 ماه راه افتاده و 20 تا پیج هم بیشتر نداره قابل مقایسه نیست یا یک سایت اچ تی ام ال با چند صفحه باید یکم هم انصاف داشت استاندارد هم حدی داره و این جور حرفا و کارا مال بچه مدرسه ای هاست که می خوان به استادشون نشون بدن یا ......

البته کسی نمی گه بده ولی عیب هم نیست هم باید تواضع داشته باشه و کار خودشو بکنه

اعنوان تایپیک بهتره به بررسی ارورها و رفع اونها یا چیزی که به این بخش مربوط باشه تغییر کنه این موضوع مال معرفی سایتها و وبلاگهاست و یک عامل تبلیغاتیه

موفق و پیروز باشید

shirini_forush

Well-Known Member
درسته. مثال خوبی زدید. خوبه که Google و Yahoo قرار نیست نمره پایان ترم شون رو بابت سایتشون بگیرن!

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
مشکل اینجاست که یک سایت مثل یاهو با 99 تا ارور و عظمتی که داره با یک وباگ که اول آخرش 2 ماه راه افتاده و 20 تا پیج هم بیشتر نداره قابل مقایسه نیست یا یک سایت اچ تی ام ال با چند صفحه باید یکم هم انصاف داشت استاندارد هم حدی داره و این جور حرفا و کارا مال بچه مدرسه ای هاست که می خوان به استادشون نشون بدن یا ......
درود بر شما. کیفیت استاندارد همیشه بر کمیت طراحی بر تری داشته.

---------

البته کسی نمی گه بده ولی عیب هم نیست هم باید تواضع داشته باشه و کار خودشو بکنه
من در عجبم که هر زمان بحث در رابطه با استاندارد ها شد، شما سعی در کم ارزش نشان دادن آن کردید. لطف حتی فقط و فقط یک سایت که خودت طراحی کردی رو معرفی کن که تحت استاندارد W3C باشه.

---------

اعنوان تایپیک بهتره به بررسی ارورها و رفع اونها یا چیزی که به این بخش مربوط باشه تغییر کنه این موضوع مال معرفی سایتها و وبلاگهاست و یک عامل تبلیغاتیه

چه تبلیغی؟ کل کلیک از این تایپیک به سایت ، روزی 10 تا هم نیست.
چرا به این نکته توجه نمیکنید که بحث رعایت استاندارد هاست. خارجی ها که خودشون رو خفه کردند. سایت هایی مانند cssimport.com , stylegala.com دارند ماهیانه سایت های استاندارد جهانی رو معرفی می کنند. صحبت بر سر سوق دادن طراحان وب ایرانی جهت حفظ استاندارد هاست تا از طراحان خارجی چیزی کم نداشته باشند.
شما هنوز اندر خم یک کوچه ای و میگی اینها تبلیغه؟؟؟!!!!
.
حقیقتاً طراحان وب ایرانی داخل کشور، 20% امکانات طراحان وب خارج از کشور رو هم ندارند، همچین پست هایی باید طراحان وب رو به رعایت استاندارد ها تشویق کنه، همه با هم برای ارتقا کیفیت طراحان ایرانی باید بکوشیم.
--همه سربازان زیر پرچمیم. پاینده باشید

آخرین ویرایش:

YTERROR

Active Member
من در عجبم که هر زمان بحث در رابطه با استاندارد ها شد، شما سعی در کم ارزش نشان دادن آن کردید. لطف حتی فقط و فقط یک سایت که خودت طراحی کردی رو معرفی کن که تحت استاندارد W3c باشه.

اگه قبول داشتم که ساتهام استاندارد رو داشت :)

نگاه کنید من یا دیگری می گیم تبلیغ دلیش اینه هیچ سودی یا آموزشی توی این بخش نمیشه شما می تونید همنطور که گفتم می تونید رفع ارورهای همین مجید آناین خودمون و بصورت مقال توضیح بدید تا هم یکی که میاد این تایپک رو می بینه وقتی تست می کنه بدونه چی رو باید درست کنه تا ارورها رفع بشه این جوری مفیدتره

وگرنه شما در درجه اول دارید یک سایت معرفی می کنید + بعدش دارید سایت خودتون تبلیغ می کنید :d که اینا میشه بخشش معرفی وب سایتها و وبلاگها

جدیدترین ارسال ها

بالا