معجزات قرآن کریم در عصر حاضر

mahssaa

New Member
قرآن، معجزه بزرگ پیامبر اسلام، علاوه بر جنبۀ لفظی از جنبه محتوایی نیز با کتاب‌های دیگر متفاوت است. در قرآن از موضوعاتی سخن گفته شده که برای بسیاری از افراد در زمان نزول این کتاب آسمانی، غیر قابل فهم بوده است، اما با علم دنیای امروز، می‌توان به راحتی این موضوعات را متوجه شد. سخن گفتن قرآن از چنین موضوعاتی در زمانی که خبری از دستگاه‌های پیشرفته بشر نبود، معجزه بزرگی به شمار می‌رود.
timthumb (1) (1).jpg

قرآن کریم معجزات بسیاری دارد و یکی از بهترین هدیه هایی است که می توانید به دیگران بدهید. شما می توانید قرآن عروس برای زوج های جوان و یا انواع قرآن رنگی را به کسانی که تازه به سن تکلیف رسیده اند، بدهید و آنها را با معجزات این کتاب آسمانی آشنا کنید. در ادامه این مطلب به برخی از معجزات قرآن کریم در عصر حاضر می‌پردازیم.

جاذبه زمین، یکی از هزاران معجزه علمی قرآن

«خدا کسی است که آسمان‌ها را بدون ستون‌هایی که آن‌ها را ببینید، برافراشت؛ سپس بر تخت (جهانداری) تسلط یافت و خورشید و ماه را ساخت و هر کدام را تا سرآمد معینی رواناند. کارها را تدبیر کرده و آیات خود را شرح می‌دهد تا شاید شما به ملاقات پروردگارتان یقین پیدا کنید.» سوره رعد/ آیه دوم

در زمان نزول قرآن، دانشمندان می‌اندیشیدند که آسمان و زمین مانند لایه‌های پیاز در کنار یکدیگر با کمک ستون‌هایی قرار دارند. در آن زمان که علم بشر هنوز نیروی جاذبه را کشف نکرده بود، قرآن کریم از این جاذبه سخن گفت. منظور از ستون‌های نامرئی که در آیه دوم سوره رعد از آن یاد شده است، نیروی دافعه و جاذبه بین زمین و آسمان است که اجرام آسمانی را در جای خود ثابت کرده است.

صحبت قرآن از وجود اتم

«در هیچ کاری نباشی و از سوی او هیچ از قرآن نخوانی و هیچ کاری نکنی مگر اینکه ما بر شما گواه باشیم؛ آنگاه که بدان مبادرت می‌ورزید و هم وزن ذره‌ای نه در زمین و نه در آسمان از پرودگار تو پنهان نیست و نه کوچک‌تر و نه بزرگتر از آن چیزی نیست مگر اینکه در کتابی روشن شده باشد.» سوره یونس/ آیه 61

در زمان نزول قرآن، اعراب وسیله‌ای نداشتند تا ببنید اجسام از چه چیزی تشکیل شده‌اند. نخستین بار دانشمندی به نام دموکریت، 500 سال قبل از میلاد مسیح، صحبت‌هایی در مورد اتم کرده بود که با گذر زمان از خاطرها پاک شد. سال‌ها بعد دانشمندی به نام دالتون در مورد وجود اتم صحبت کرد. اما سال‌ها قبل از اینها، قرآن کریم بدون وجود تجهیزات امروزی، از وجود اتم سخن گفته است. در این آیه شریفه، خداوند از ذراتی صحبت می‌کند که شاید از چشم انسان پنهان باشد، اما خداوند بر همه آن‌ها واقف است.

انبساط جهان

«آسمان را با قدرت خود برافراشتیم و همواره آن را وسعت می‌بخشیم.» سوره ذاریات/ آیه 47

سال‌ها پیش بدون دانش کافی و تلسکوپ‌های قوی، قرآن کریم از انبساط جهان و آسمان سخن گفته است. نکته‌ای که دانشمندان به تازگی به آن دست یافته‌اند. در سال 2011 دانشمندی این موضوع را کشف کرد و بابت آن جایزه نوبل فیزیک را دریافت کرد. این موضوع دلیلی بر معجزه قرآن از نظر محتوایی است. بی‌شک می‌توان از این موضوع به عنوان یکی از بزرگترین معجزه قرآن کریم یاد کرد.

راهنمای خرید قرآن

برای خرید این کتاب بزرگ آسمانی باید به برخی از نکات توجه کنید. به همین دلیل در این بخش راهنمای خرید قرآن را برای شما بیان کرده‌ایم. یکی از نکته‌هایی که برای خرید قرآن نفیس باید به آن توجه داشت، جنس برگه‌ها و جعبه قرآن است. از مواد گوناگونی برای ساخت کاغذ قرآن استفاده می‌شود. با توجه به بودجه خود می‌توانید یکی از این قرآن‌ها را خریداری کنید. تذهیب و طرح قرآن نیز یکی دیگر از مشخصاتی است که برای خرید قرآن نفیس باید به آن توجه کرد. شما می توانید برای آشنایی کامل با راهنمای خرید قرآن، به این مقاله از سایت آفتاب آنلاین مراجعه کنید.
در قرآن کریم از نکته‌های علمی بی‌سابقه و زیادی سخن گفته شده که هر کدام از آیات آن یکی از بزرگترین معجزات قرآن محسوب می‌شود. باشد که با خواندن این آیات و تفسیر آن‌ها، هر چه بیشتر با معجزات خداوند آشنا شویم.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا