مشکل کم بود حافظه

zigleri

Member
سلام
با سینما فوردی 12 کار میکنم.
کار های ساده 3 بعدی کردن آپارتمان و محوطه.
مشخصات سیستمم: 3 گیگ رم - ویندوز اکس پی - کارت گرافیک 1 گیگی - سی پی یو 6 هسته ای ای ام دی - هارد 1 ترا
لطفا راهنمایی کنید:
1- هنگام رندر حافظه کم میارم. در منو تنظیمات حافظه مجازی روی بدون محدودیت تنظیم شده با اینکه 80 گیگ روی هارد فضای خالی دارم ولی اصلا حالیش نیست و بازم با کمبود حافظه مواجه میشم

2-نور روشنایی خورشید و آسمان جالب نیست. سایه ها خیلی مشکی و غیر طبیعی هستند. اگه ممکنه یکی از اساتید راه حل ارایه بدهد که روشنایی مثل روشنایی خورشید و آسمان وی ری شبیه سازی بشه. مثلا تنظیمات خود آسمان و خورشید را دستکاری کنند و یا نور اضافه به صحنه بدهند.(من خودم از آرایهای از نورها بصورت دایره ای در بالای آبجکتها استفاده میکنم صحنه خوب روشن میشه ولی معلومه که روشنایی روز نیست)

ممنون میشم اگه بصورت فایل آپلود شده باشه قرار بدهید.

3. وی ری درست و حسابی هم گیر نمیاد اگر هم گیر بیاد متریالها را سیاه رنگ نشون میده. اگه از وی ری استفاده کنم کلی متریال که جمع کردم رو باید کنار بزارم (شاید رفتم به سمت اسکچ آپ گوگل هم محیطش روشنه هم با وی ری مشکل نداره هم آشغاله ولی نمیدونم بازم مشکل حافظه به هم میزنم یا نه)

Amin 4D

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
با سلام.
اگر کارهاتون ساده باشه که دیگه نباید رم کم بیارید، شاید سهوا کار رو بی خودی سنگین می کنید در صورتی که عموما اصلا لازم نیست.
مثلا یه نمونه از این کارهاتون که رم کم میاره رو اگه امکانش هست بذارید تا اونو ببینیم و بشه فهمید مشکل چیه. آخه منم عمومن کارهای معماری رو با Cinema 4D می زنم اما تا به حال توی کارهای سنگینم هم رم کم نیاوردم.
برای نور خورسد هم با این سیستم Sky توی Cinema 4D که خیلی خیلی راحت و جالبه باش کار کردن. توی رندرها هم که خیلی رئال و خوب در میاد.
برای دانلود نسخه ی کامل و بدون مشکل Vray هم به این پست مراجعه کنید:
http://forum.majidonline.com/showpost.php?p=1044956&postcount=3

بازم می گم احتمالا شما توی کاراتون سهوا کارو جوری انجام میدید که باعث می شه رم کم بیارید. یه نمونه بذارید روش بحث کنیم و مشکلاتش رو بگیم.
جدای از اون هم رمتون هم برای کارهای معماری سنگین کن هست. کمه کمش 4 گیگ لازم داری و برای راحت بودن هم باید 6 گیگ رو داشته باشی دیگه.

zigleri

Member
ممنون آموزش رو گرفتم

- منظورم از کارهای ساده سه بعدی کردن کارهای معماری هست که اکثرا مکعبیند و کم و بیش از قوس های پیچیده استفاده میشه.
- ساخت یه کراکتر از نظر من پیچیده هست.
- در کارهای معماری ساختمان و محوطه رو تا اونجایی که میشه کم حجم در میارم مثلا تمام صفحاتی که بشه رو
dissolve
میکنم و بعد نود های اضافه رو حذف میکنم تا هم ساده بشه و هم نودهای اضافه حجم فایلم رو زیاد نکنه ولی وقتی میخوام 4تا درخته سه بعدی اضافه کنم و یا ماشین و یا آدم , دیگه دست من نیست فرتی حجم فایل بالا میره
- در مورد آسمان هم باهاتون مخالفم کاملا مصنوعیه و تاریک. توی وی ری یه خورشید میزاری کلی روشنایی طبیعی به صحنه میده فقط کافیه که خورشید رو بالا وپایین ببری. اگر نور آسمان سینما فور دی طبیعی بود که
MoGraph SkyLight R 1,16
رو نمی ساختند

نمونه کارم:
http://www.mediafire.com/?ca1vdbxde15f8vs

zigleri

Member
MR.DuDe سلام طبق آموزش عمل کردم خیلی مصنوعی شده لطفا اگر مقدوره این کار منو اصلاح کنید و بعد آپلود نمایید

با تشکر

پیوست ها

• Untitled 2.rar
    412 کیلوبایت · بازدیدها: 17
آخرین ویرایش:

Amin 4D

خب.
دوست من من روی این فایلی که گذاشتی یه کم در حد 5 دقیقه کار کردم شد ایی که توی تصویر می بینی.
یه سوال، شما چرا با Sky خود Cinema 4D کار نمی کنی؟؟ من الان توی این تستتون ازش استفاده کردم.
اون نمونه کار هم که گذاشتید رو هنوز نگرفتم. می گیرم ببینم چی هست.

پیوست ها

• Arch Test 01.jpg
    Arch Test 01.jpg
    139.1 کیلوبایت · بازدیدها: 11
  • Arch Test 01.rar
    468.5 کیلوبایت · بازدیدها: 8

zigleri

Member
سلام
ممنون از راهنمایتان. این جور که متوجه شدم در این نرم افزار برای گرفتن رندر طبیعیتر باید GI را فعال کرد که کلی زمان میبره
من دنبال راه حلی بودم که از این گزینه استفاده نکنم برای همین هم بود که نور به صحنه اضافه میکردم.
اگه ممکنه راهنمایی کنید که چطور میشه نور آبی آسمان روی اجسام خصوصا زمین تاثیر نذاره.(سایه ها طیف آبی دارند)
در مورد رندری که زحمت کشیدید احساس میکنم اجسام پلاستیکی هست. این حس رو نسبت به رندرهای vray ندارم.
اگه ممکنه فایل پیوست را طوری رندر بگیرید که شبیه تصویر زیر شود.
با تشکر فراوان.

پیوست ها

• 30.rar
    454.2 کیلوبایت · بازدیدها: 5
  • Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    83.7 کیلوبایت · بازدیدها: 3

Amin 4D

خب دوست من توی همه ی نرم افزارهای سه بعدی فعال کردن GI باعث رئال تر شدن رندر میشه. اما نسبت به موتور رندر های دیگه موتور رندر خود Cinema 4D توی محاسبه ی GI خیلی سریع تر عمل می کنه و نتیجه مطلوب و قابل قبولی هم ارائه می ده.
در مورد سوالتون در مورد SKY هم یه عکس پیوست کردم ببینید متوجه می شید چی کار کنید.
در مورد اون حس هم که نسبت به اون رندر دارید نمی دونم، ولی خب شما می تونید با بازی کردن با پارامتر های متریال هاتون اون حس رو از بین ببرید.

پیوست ها

• Arch Test 02.rar
    588.4 کیلوبایت · بازدیدها: 11
  • Arch Test 02 - GI Setting.jpg
    Arch Test 02 - GI Setting.jpg
    48.8 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • Arch Test 02 - SKY Setting.jpg
    Arch Test 02 - SKY Setting.jpg
    55 کیلوبایت · بازدیدها: 4
  • Arch Test 02.jpg
    Arch Test 02.jpg
    118 کیلوبایت · بازدیدها: 2

zigleri

Member
ممنون از راهنمایتون
اگه ممکنه اون نمونه کارم رو ببینید
مشکل کمبود حافظه

Amin 4D

خب اون نمونه کارتون رو هم گرفتم و دیدم.
دوست من، من مشکل رم رو حل کردم. توی عکس اول اگه نگاه کنید می بینید که نهایت استفاده از رم در زمان رندر به 2 گیگ هم نمی رسه.

توی 2 عکس بعدی نشون دادم بهتون که چی کار کنید که با کمبود رم مواجه نشید در زمان رندر.
علاوه بر Cloner ها که می تونید Render Instance رو براشون فعال کنید خود Instance ها رو هم این تیک رو براشون بذارید تا با کمترین میزان استفاده از رم بتونید رندراتون رو بگیرید.

شاد باشید و موفق.

پیوست ها

• Send Project 01.jpg
    Send Project 01.jpg
    203.7 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • Send Project Memory 01.jpg
    Send Project Memory 01.jpg
    251.6 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • Send Project Memory 02.jpg
    Send Project Memory 02.jpg
    247.4 کیلوبایت · بازدیدها: 4

zigleri