مشکل هنگام play کردن

hamid

Well-Known Member
سلام
من یه انمیشن زدم ولی وقتی میخوام فریمارو ببینم خیلی کند جلو میره و سیستم هنگ میکنه
من میخوام یه رندرم بگیرم ازین کار ولی تا حالا خروجی ویدیو نگرفتم میشه راهنمایی کنید چیکار کنم؟ چطوری بگیرم که حجم خروجی و کیفیت تصویر مناسب باشه فیا اصلی کار رو هم میزارم تا شما هم امتحان کنید ببینید رو سیستم من شما هم گیر میکنه یا نه
مشخصات سیستم:
CPU 5000 AMD
RAM: 2 OCZ
VGA: 9500 Gforce xfx
tanQ

پیوست ها

• 1.rar
    318.1 کیلوبایت · بازدیدها: 17
سلام استاد

به تجربه من بهتره برای نمایش از کدک های فشرده ساز استفاده کنید.
بهنظر من یکی از سرترین کدک ها کدک محبوب xvid هست. کافیه کدک نصب بشه رو دستگاه تا بره جزو زیرمجموعه های AVI
برای نصبش شما میتونید یه پک کدک نصب کنید مثل k-lite codec pack
یا خود xvid رو جدا گانه دانلود کنید (free هستش)
این کدک معمولا برای تبدیل دی وی دی فیلم به سایز وی سی دی با کیفیت خیلی نزدیک استفاده میشه.
کدک x264 و H264 و divx و real و غیره هم هستند اما انتخاب من اینه هم برای کیفیت و هم برای سبکی:

خب بریا خروجی گرفتن پسوند رو روی AVI بگذارید.( اودیو ویدئو فور ویندوز)
از قسمت انتخاب نوع کدک گزینه xvid رو انتخاب کنید
اگه دست به تنظیمات نزنید هم عالی هست اما برای نتیجه خفن تر و حجم بیشتر فایل میتونید اون دستگیره عدد رو به سمت 1 ببرید.
فکر کنم خودش رو 4 باشه. 2 بهتره و 1 دیگه خیلی خفنه. شاید راحت نشه فرق کیفیت 1 و 2 رو دید اما تو حجم تاثیر داره.

وقتی حجم فایل کم شد شما میتونید راحت play کنید. برای اجرای فایل ویدیو از یکی از پلیر های قوی استفاده کنید.
km player - vlc player - media player classic
البته همه رو با هم نصب نکنید پیشنهاد من اول km هست بعد VLC

و اما در مورد رندر حرفه ای معمولا فریم رندر گرفتن بهتر از ویدئو گرفتنه:
هم دونه دونه ذخیره میشه. هم تو برنامه های کمپوزیتو افتر افکتز به صورت فیلم شناخته میشه.
هم پست پروداکت تو فتوشاپ با batch راحت تره
هم لازم نیست چندین بار فیلم رو رندر کنید تا هر بار کیفیتش کاهش پیدا کنه.

اگه png و حتی jpg فول ذخیره کنید از هر کدکی تو فیلم، بهتر و تمیزتر میشه

برای تبدیل یه سری عکس به این روش به فیلم تو برنامه مقصد معمولا یه گزینه هست مثل image sequence که عکسها رو متوالی بشناسه.

اون پیشنمایش که گفتم با xvid بگیرین هم میتونید با یه تبدیل قوی مثل برنامه pro coder3 یا جدیدتر از اون به پسوند DV avi که استاندارد تلویزیونو دی وی دی هست تبدیل کنید.

--------
این قبیل سوالا رو ممکنه تو برنامه های دیگه سه بعدی و حتی فیلمسازی بتونید جواب دادشو پیدا کنید. خودمم یه بار مفصل وراجی کرده بودم تو فروم مکس دیگه حوصله گشتن نداشتم...

موفق باشید
یا علی

hamid

Well-Known Member
ممنون بسی لذت بردم
من یه مشکلی که دارم وقتی به ابجکتم rigid body یا soft body میدم و play میکنم تا کار رو ببینم چطوری حرکت میکنه تو محیط برنامه خیلی فشار میاره اصلا جلو نمیره ولی وقتی تیک اینیبل رو برمیدارم دوباره اکی میشه مشکل از کجاس که اینجوری میشه

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
سلام
حميد جان قسمت collision دايناميك رو اشتباه داده بوديد
اين رو براتون آماده كردم
توي اون مورد تقريبا ژله اي شدن جسم رو با rigid body neshon midid

موفق باشيد

پیوست ها

• test.rar
    44.4 کیلوبایت · بازدیدها: 10

جدیدترین ارسال ها

بالا