مشکل با اديتور استاندارد وي بي

sanbad

Member
سلام
اين اديتور فارسي VB بازي درمياره: وقتي متني تايپ مي شه و مي خواهيم گزينه هاي اديتور را روي متن اعمال کنيم؛ عمل نمي کنه و صفحه به بالا پرش مي کنه. منظورم از گزينه هاي اديتور همين bold و لينک و فونت و ... اين چيزا هست.( اديتور در حالت استاندارد) البته اديتور غيره فارسي و فابريک VB هم با لينک مشکل داره.
اما وقتي اديتور در حالت: WYSIMYG است مشکلي نداريم علت چيست ؟ چطوري مشکل حل مي شه؟
:sad: :cry:

demon_da

Member
سلام.
شما اول متن رو هايلايت كن و بعد بزن رو bold. بايد درست شه.

sanbad

Member
demon_da گفت:
سلام.
شما اول متن رو هايلايت كن و بعد بزن رو bold. بايد درست شه.
:eek: :eek:

دوست عزيز اين كارو كه بلد بودم منظورم اينه كه وقتي هايلايت هم ميكنم كار نميكنه!

sanbad

Member
بالاخره پس از کلي ور رفتن و سرکار رفتن فهميدم اين عيب از کجاست!

اول فکر کردم نسخه نول vb مشکل داره ولي بعد که ديدم اين مشکلات اديتور را در حالت زبان انگليسي نداريم فهميدم که مشکل در فايل زبان فارسي است.
من از نسخه ايران آی تي نيوز که ديزاين يونيت هم کپي آن است استفاده مي کردم . فکر کنم چون برخي از لغات که نبايد به فارسي ترجمه بشه باعث اين خطا شده يا عيب ديگري در فايل زبان بوده به هر حال اگر کسي مشکل من را داره بايد:

اول از کنترل پنل مديريت فايل زبان فارسي را حذف کند (وگرنه رونويسي شده و مشکل باقي مي ماند)
دوم فايل زبان تهرانشهر يا اهريمن سفيد يا يک فايل ديگه که مشکل نداره را ايمپرت کند تا مشکل حل شود.
:D :D :D

siasat

Member
و از اين آسانتر
فعال كردن ويرايشگر و اديتور پيشرفته يا همان Wysiwyg است در قسمت ويرايش اختيارات كاربر
استفاده از اين ويرايشگر مشكلاتي را كه گفتيد ندارد و هم امكاناتش خيلي بيشتر از اديتور استاندارد است .

آخرین ویرایش:

sanbad

Member
siasat گفت:
و از اين آسانتر
فعال كردن ويرايشگر و اديتور پيشرفته يا همان Wysiwyg است در قسمت ويرايش اختيارات كاربر
استفاده از اين ويرايشگر مشكلاتي را كه گفتيد ندارد و هم امكاناتش خيلي بيشتر از اديتور استاندارد است .

اما متاسفانه اديتور فارسى فقط روي استاندارد كار ميكنه

siasat

Member
sanbad گفت:
اما متاسفانه اديتور فارسى فقط روي استاندارد كار ميكنه
خير اينطور نيست!
شما بايد ابتدا در تنظيمات وي بولتين قسمت Message Posting Interface Options ، ويرايشگر پيشرفته را فعال كنيد و در بخش ويرايش اختيارات كاربر اديتور پيش فرض را حالت پيشرفته يا همان Wysiwyg قرار دهيد باقي مساپل حل است و در اين موقع انگار در محيط word تایپ میکنید .

siasat

Member
amin2779 گفت:
خير فقط در حالت استاندارد امكان پذير هست
ولي من خودم از اين برنامه استفاده ميكنم و فارسي ساز ايران آي تي نيوز را هم نصب كردم و براحتي ميتوانم از حالت اديتور پيشرفته بهره ببرم و مشكلاتي را كه جناب سنباد فرمود هم ندارم .

nima_ss88

Member
من هم در فارسي سازي اديتور پيشرفته مشكل دارم! دكمه اضافه مي شود اما فارسي تايپ كردن به نوعي غير ممكن است!

siasat

Member
nima_ss88 گفت:
من هم در فارسي سازي اديتور پيشرفته مشكل دارم! دكمه اضافه مي شود اما فارسي تايپ كردن به نوعي غير ممكن است!
شما بايد علاوه بر كاري كه كرديد ( در بخش تنظيمات وي بولتين) در قسمت كنترل پنل كاربر > بخش تنظيم اختيارات اديتور پيش فرض خود را حالت پيشرفته انتخاب كنيد
ضمنا جمله دكمه اضافه ميشود قدري نامفهوم است

سياست عزيز منظورشون اين كه مي خوان زبان فارسي رو زبان پيش فرض اديتور كنند
توي سايت ايران آي تي نيوز به شما گفتم

درسته دوستان منم همين مشكل رو دارم اينكار فقط در اديتور استاندارد جواب مي ده و در اديتور پيشرفته نمي شه از اون استفاده كرد
ممنون مي شم يكي اين مشكل ما رو حل كنه

جدیدترین ارسال ها

بالا