مشكل ديتابيس در نصب phpbb

سلام
من يك بانك اطلاعاتي (ديتا بيس) در اكسس xp با نام db درست كردم و DSN آن را درست كردم با نام dbdsn خوب حالا براي نصب phpbb در قسمت نتظيمات بانك اطلاعاتي ( ديتابيس) مشكل دارم كه بايد در برابر اين فيلد ها چه بنويسم؟

نام هاست ديتا بيس يا DNS:
نام ديتا بيس
نام كاربري ديتا بيس :
كلمه عبور ديتا بيس:

من مي خواهم فعلا اين phpbb را بر روي كامپيوتر خودم نصب كنم . و نكته ديگر اين كه اصلا نام كاربري و كلمه عبور براي اكسس چه معنايي داره

لطفا من را راهنماي كنيد
با تشكر از همه دوستان

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

اقا من با اكسس كار نكردم..
اما فكر كنم وقتي DSN بسازي بايد يوزر و پسورد بدي..
چرا با MySQL كار نميكني؟!

مجيد

براي دريافت MySQL بايد چه كار كنم ؟
و از كجا مي توانم آن را دريافت كنم و براي نصب كردنش بايد چه كار كنم ؟

چون من اصلا تا حالا با MySQL كار نكردم و هيچ اطلاعي درباره با آن ندارم

لطفا من را راهنمايي كنيد
با تشكر

سلام
خوب مثل اينكه من مجبورم از MySQL استفاده كنم چون كسي پيدا نشد كه با اكسس من را راهنمايي كنه
خوب آيا اين MySQL سرور كه روي همين سايت است ( سايت مجيد آن لاين) را مي توانم دانلود كنم
يعني با اين برنامه كارم راه مي افتد؟

کسی پیدا نشد جواب سوال ما را بده
بابا جان من باید این phpbb را بر روی اکسس نصب کنم

بابا لطفا یکی به سوال اصلی من که اون بالا نوشتم جواب بده

با تشکر از همتون

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

امير جان شرمنده من پيغامهاتو نديدم..
آقا شما يك كار كن اين برنامه php Triad رو دانلود كن و نصبش كن اون خودش هم براتون Apache هم PHP هم MySQL رو نصب ميكنه و خيلي كارتون راحت ميشه..
اگر هم ميخواي MySQL رو نصب كني بله هميني كه روي سايت هست رو دانلود كن

موفق باشي

مجيد

اي بابا تا من اين را دانلود كنم پير شدم
آخه با اين اينترنتي كه من دارم تا فردا هم نمي شود اين را دانلود كرد حجمش خيلي است

جان من راهي پيدا كنيد تا من بتوانم اين phpbb را روي اكسس نصب كنم

با تشكر

aseman

Member
با سلام
آقا مجيد من هم با اين قسمت مشكل دارم
من php رو روي ISS نصب كردم و همه كارها رو انجام دادم تا اين قسمت ساختن بانك اطلاعاتي
وقتي از cd.php براي اين كار استفاده مي كنم در جواب اين پيغام رو ميده
Warning: mysql_pconnect(): Can't connect to MySQL server on 'localhost' (10061) in E:\php\phpBB2\cd.php on line 3
Could not connect to DataBase Check your Host Name, UserName and Password
من mysql-4.0.13-win رو هم نصب كردم ولي بعدش نميدونم چكار كنم اگر مي شه يكم توضيح بيشتري بديد

:oops: :oops: :oops:

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

اقا راستش من با php رو IIS اصلا كار نكردم نميونم چطوريه!!

آسمان جان مشكل شما هم اينه كه سرور mysql رو احتمالا اجرا نكردي..بايد سرور رو اجرا كني

مجيد

aseman

Member
آقا مجيد فكر كنم اونو run كردم چون uname و password رو هم براش وارد كردم و در قسمت status bar يك آيكون به شكل چراغ راهنمايي ظاهر شد. البته چون تا حالا sql كار نكردم و از access هيچي از اون نمي دونم براي همين مزاحم شما مي شم :oops: :oops:
sql رو از سايت farsinuke گرفتم و از راهنماي اون استفاده كردم.
مرديم تو كف php :( :(
پيشاپيش متشكرم.

كسي پيدا نشد بتوانه phpbb را روی اکسس نصب کنه
ِDSN

امیداوارم هر که این پیغام را می خوانه موفق باشه :wink:

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

آقا پس احتمالا يوزر نيم و پسور رو اشتباه ميزني...
آقا اگر يوزر نيم انتخاب نكردي ديفالتش اينه:
user: root
password: خالي بذار

host هم كه localhost هستش

مجيد

aseman

Member
با سلام مجدد
آقا مجيد من مشكلم حل شد البته به شكل عجيبي :!: :!:
مشكلم اينجوري حل شد كه در فايل cd.php من هرچي user و password وارد مي كردم erorr ميداد تا اينكه من اين قسمتها رو خالي گذاشتم و اين بار ديتابيس ساخته شد .
الان من موفق شدم انجمن رو بسازم البته من قبلا انجمن با asp داشتم و چون خودم فارسيش كرده بودم علاقه داشتم اين رو هم ببينم .بايد بگم خيلي به هم شبيه هستن :!: :!: :!:
راستي آقا مجيد اين انجمن رو من روي iis نصب كردم و فولدر phpbb در درايو :e كامپيوتر من هست در صورتي كه sql رو روي درايو :c نصب كردم حالا اگر بخوام همين انجمن رو آپلود كنم اين بانك اطلاعاتي sql چي ميشه؟ نميدونم منظورم را فهميدي يا نه؟ بزار بهتر بگم ببين من الان يك انجمن با asp دارم كه بانك اون با اكسس و به صورت دستي ساخته شده و در خود فولدر forum قرار گرفته و براي آپلود كردن مشكلي نداره فقط كافيه كل فولدر رو آپلود كنيم . اگر ميشه يكم در اين مورد توضيح بده .متشكرم

سلام آسمان جان
لطف مي كني آدرس سايت انجمني را كه با asp ساخته ای و می گویی فارسیش هم کردی را بدهی
خوشحال میشم سایتت را ببینم
:wink:

aseman

Member
سلام دوست عزيز
آقا من يك انجمن رو كه با asp بود ، شروع كردم به فارسي كردن البته براي تفريح و تقريبا تموم شده اما ظاهرا داره قضيه جدي مي شه پس اجازه بديد مرحله امتحان رو خوب پس بده بعد آپلودش كنم .هنوز اين انجمن رو، روي iis دارم امتحانش مي كنم و اين مرحله هم داره تموم مي شه و به زودي اگر مشكلي نداشته باشم آپلودش مي كنم و براي امتحان اون از شماها كمك مي گيرم .فقط بگم چون كنترل پانل اون رو هم دارم فارسي مي كنم يكم طول مي كشه مخصوصا در unicode كردن ولي فكر نكنم اين مدت زياد باشه.
به هرحال چشم بزودي اين كار رو مي كنم.

:D :D :D

blackpen

Member
سلام بچه ها
ببخشيد همينطوري ژريديم وسط
من هم دارم يك فروم اي اس پي فارسي ميكنم ولي به يك مشكل بزرگ برخوردم
اينكه حرف ي توي موضوع انجمن بصورت كد نوشته ميشه هركاري كردم حتي فايلهاي تابع رو هم ويرايش كردم ولي درست نشد كه نشد
اگه كسي ميتونه كمكم كنه
:oops:

missam60ysn

New Member
مشکل در نصب sql و phpbb ، اصلاً همه چی!!!

ببینید: من هرکاری میکنم این ارور رو میده. توی نصب php. من از phpbb3 استفاده می کنم.
Test connection: Could not connect to the database, see error message below.
Can't connect to MySQL server on 'localhost' (10061)
من رفتم تو phpmyadmin و دیتایی که تو cpanel ساختم رو معرفی کردم. از تو قسمت import فایل schema_data.sql رو وارد کردم.
رفتم تو نصب php که در بالا این ارور رو میده:

$dbhost = "localhost"; $dbuname = "shafizadeh"; // database user name $dbpass = "SH2008SC2008"; //database password $dbname = "forum"; //database name $prefix = ""; //leave it as it is $dbtype = "MySQL"; [phpBB Debug] PHP Notice: in file /install/index.php on line 437: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /config.php:7)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /install/index.php on line 438: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /config.php:7)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /install/index.php on line 439: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /config.php:7)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /install/index.php on line 440: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /config.php:7)

در ضمن، من قایل htaccess. رو تو صفحه اصلی تو ftp میریزم این ارور رو میده:

IISPassword

The page cannot be displayed There is a problem with the page youare trying to reach and it cannot be displayed. It is most likely that configuration files for this url are corrupted. Please try the following:
  • <LI class=standardtext>Click the Refresh button, or try again later. <LI class=standardtext>Open the home page, and then look for links to the information you want.
  • If you believe you should be able to view this directory or page, please contact the Web site administrator by using the e-mail address or phone number listed on the home page.
HTTP Error 500
IISPassword for Internet Information Services
» IISPassword Info

به عمرم به این همه مشکل با هم نخوردم!!!

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا