[phpNuke] مشكل خيلي بزرگ با 2 nuke

drritalin

Member
سلام به همه دوستان عزيز.
من 2 nuke را كه هر كدام DataBase جداگانه اي دارند در يك دومين نصب كرده ام( اصلي در root و ديگري در subfolder جدا).اولي كه در root است به خوبي كار مي كند ولي دومي با اينكه در localhost مشكلي نداشته ولي در سرور جديد اين ارور را مي دهد:
کد:
Fatal error: Call to a member function on a non-object in /home/iranapsc/public_html/fa/mainfile.php on line 87
در خط 87 فايل مربوطه اين كد ديده مي شود:
کد:
$result = $db->sql_query($sql);
لطفا اگر مي شود سريعتر كمكم كنيد.
صفحه مورد نظر را هم مي توانيد در اين آدرس ببينيد:
http://www.iranaps.com/fa/index.php
مرسي

drritalin

Member
مشكل همچنان باقيست...

سلام.
آقا مجيد :cry: محمد آقا :cry: آقا سمان :cry: علي آقا :cry: كجايين.كمك. :?: هنوز مشكل پابرجاست.من يه كاري كردم ولي اونم نگرفت.من اومدم prefix همه table هاي مربوط به نيوك فارسيم رو تغيير دادم ودو ديتابيس رو تبديل كردم به يه ديتابيس ولي همونطور كه مي بينين آب از آب تكون نخورد.لطفا يه وقتي برام بذارين.ممنون مي شم و... جبران مي كنم :roll:

saman_sweden

Active Member
Re: مشكل همچنان باقيست...

drritalin گفت:
سلام.
آقا مجيد :cry: محمد آقا :cry: آقا سمان :cry: علي آقا :cry: كجايين.كمك. :?: هنوز مشكل پابرجاست.من يه كاري كردم ولي اونم نگرفت.من اومدم prefix همه table هاي مربوط به نيوك فارسيم رو تغيير دادم ودو ديتابيس رو تبديل كردم به يه ديتابيس ولي همونطور كه مي بينين آب از آب تكون نخورد.لطفا يه وقتي برام بذارين.ممنون مي شم و... جبران مي كنم :roll:
آقا من سامان هستم سمان نيستم در هر حال ببينم سرور شما حند ديتا بيس Mysql بشما داده اگر يكدونه ديتابيس داريد كه نميتونيد اين كار را بكنيد اما به يه شرط ميشه ا.م اينكه ديتابيس دوم را با يه نام ديگر برانيد
براي نمونه

کد:
CREATE TABLE nuke_public_messages (
  mid int(10) NOT NULL auto_increment,
  content varchar(255) NOT NULL default '',
  date varchar(14) default NULL,
  who varchar(25) NOT NULL default '',
  PRIMARY KEY  (mid),
  KEY mid (mid)
) TYPE=MyISAM;
كه براي ديتابيس دوم شما اسم تابل را عوض كنيد به اين مثال

کد:
CREATE TABLE saman_public_messages (
  mid int(10) NOT NULL auto_increment,
  content varchar(255) NOT NULL default '',
  date varchar(14) default NULL,
  who varchar(25) NOT NULL default '',
  PRIMARY KEY  (mid),
  KEY mid (mid)
) TYPE=MyISAM;
بعد توي DB هم همون تغييرات بايد صورت بگيرد
بگم كه كار شدني اما پر دردسر است و پيشنهاد من اين است از سرور خودتان يك mysql دوم بگيريد
اگر mysql اولتان مثلا drritlin_db است آنوقت mysql دوم را با نام مثلا Iransite_db بگيريد تا در config دوم Iransite_db را نام ديتابيس انتحاب كنيد

m-sh

Member
خوب چرا شما از همن 2 ديتابيس جداگانه استفاده نمي كنيد؟ :roll:

drritalin

Member
من تو تعداد DB محدوديت ندارم!

سلام و خيلي ممنون كه جوابم رو دادين.
آقا سامان من همونطور كه گفتم دو تا ديتابيس دارم و هر كدوم اسم جداگونه اي دارند ولي اون ارور رو كه نوشتم داد.با خودم گفتم شايد بشه با يه ديتابيس و عوض كردن prefix هاي table ها مشكل رو حل كرد لذا اومدم دو ديتابيس جدا رو تبديل كردم به يه ديتابيس منتها با دو prefix جدا ولي بازم نشد.لطفا هر راهي كه به نظرتون مي رسه بگين هر چقدر هم پر دردسر باشه.خيلي محتاج كمكتونم.
مرسي

drritalin

Member
يعني هيشكي 2 تا نوك نداره؟

سلام.
آقا ما مشكلمون هنوز پابرجاست ها.
ببينم اصلا كسي 2 نوك رو روي يه سايت ديده؟اصلا اين كار عملي هست؟آقا محمد عزيز از شما انتظار بيشتري داشتم .آخه هر چي باشه شما حق پدري به گردن نوك كار ها دارين. :cry: آقا مجيد شما چي؟ چيزي مي دونين كه بتونه كمكم كنه؟

saman_sweden

Active Member
Re: يعني هيشكي 2 تا نوك نداره؟

drritalin گفت:
سلام.
آقا ما مشكلمون هنوز پابرجاست ها.
ببينم اصلا كسي 2 نوك رو روي يه سايت ديده؟اصلا اين كار عملي هست؟آقا محمد عزيز از شما انتظار بيشتري داشتم .آخه هر چي باشه شما حق پدري به گردن نوك كار ها دارين. :cry: آقا مجيد شما چي؟ چيزي مي دونين كه بتونه كمكم كنه؟
دوست عزيز شما كه حتما اصرار داريد دو نوع PHPNUKE در سايتتان داشته باشيد بهترين راه داشتن دوتا MYSQL است بعضي از سرور ها تا 4 تا MYSQL به مشترهاي خود ميدهند اون موقع با داشتن MYSQL دوم مشكلي نخواهيد داشت من اينو 100٪ يقين دارم و حتي نياز به تغييرات هم نداريد

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

دكتر جان راستش خيلي عجيبه.. آخه توي اون خط مياد يك سري اطلاعاتو از توي ديتا بيس ميخونه كه توي تيبل config هم نوشته شده ... حالا چرا اين ارورو رو ميده خيلي عجيبه!

حالا من يكم تحقيق ميكنم اگر فهميدم خبرشو ميدم

مجيد

farsinuke

Member
آقا فايل ها درست upload شده؟ من احساس مي كنم اين ايراد ربط به نقص فايل ها داشته باشه! اين Error ميگه داره يه Member Function از يك Object كه وجود نداره رو صدا ميكنه...
در PHP-Nuke ما يك Object داريم به نام db$ به نظر من بنا به هر دليلي ظاهرا سيستم اين Object رو نمي تونه درستش كنه و ازش استفاده كنه...
من راه حل خاصي سراغ ندارم جز نصب دوباره.

درضمن چك كنيد ببينيد در شاخه db فايلي به نام db.php هست يا نه. چون Object ما اينجا درست ميشه :
کد:
$db = new sql_db($dbhost, $dbuname, $dbpass, $dbname, false);
if(!$db->db_connect_id) {
    message_die(CRITICAL_ERROR, "Could not connect to the database");
}

موفق و پيروز باشيد

drritalin

Member
ممنون از راهنمایی ها...

آقا مرسی که کمک می کنین.
آقا سامان عزیز منظورت از 2 تا MySQL چیه؟اگه منظورت 2 تا Database جداگونه است که من چند بار گفتم که محدودیت در تعداد DB ندارم و با دو تا DB جدا هم همین ارور رو داد.من فکر می کنم حق با محمد باشه.آخه به نحوه درست FTP شدن شک دارم.آخه پدرم در اومد تا تمام اون فایلها رو از یه کافی نت FTP کردم(این اولین باری بود که توی عمرم بدون LAN کار می کردم!) و FTP کردن حدود 1 ساعت و نیم طول کشید - والبته چند بار هم قطع شد- ببینم اینا طبیعیه؟
در هر صورت من یه راه حل دیگه رو پیش گرفتم.ما برای اون سایت دو تا دومین رجیستر کرده بودیم.حالا نوک انگلیسی رو می ندازم رو Iranaps.com و نوک فارسی رو روی Iranaps.org.ولی در هر حال به تلاشم برای نصب دو نوک در یک دومین ادامه می دم.شما می گین می شه؟

drritalin

Member
درست شد!

آقا محمد حق با شمابود.فايل db.php بد آپلود شده بود.ممنون كه راهنمايي كردي.از آقا مجيد و سامان و شاه كليد و m-sh هم تشكر مي كنم.البته مي دونم مزاحم مي شم ولي ممنون مي شم اگه يه سري به اين سايت به خصوص قسمت فارسي اون بزنين و اگه تو بروزرتون اشكالي ديدين همينجا بنويسين.
از همه سپاسگذارم. :p

جدیدترین ارسال ها

بالا