مشكل تايپ فارسي در cs3

attajoon

New Member
سلام
دوستان من به يك مشكل بزرگ بر خوردم و آن هم اين است كه :

وقتي ابزار نوشتن رو انتخاب مي كنم فتو شاپ من خطا ميده و بسته ميشه ؟
لازم به ذكر است نسخه فتوشاپ من كرك شده است و تمامي قسمتهاي ديگه اون كار ميكنه جزء اين قسمت
تنظيمات ويندوز هم كه مربوط به نوشتن فارسي ميشه درست است . :neutral:

نمي دانم كسي به اين مشكل برخورده يا نه

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
شاید خراب نصب شده است و یا ویندوزتون مشکل داره که زمانی که میخواد از این ابزار استفاده بشه به مشکل بر میخوره یا شاید هم تعداد فونتهایی که دارید خیلی زیاد هستش و باعث میشه فتوشاپ به مشکل بر بخوره

بهتره اول یک بار فتوشاپ رو حذف و مجددا نصب کنید ، اگر باز هم جواب نداد و فونتهاتون زیاد بود یک سری از فونتهای بلا استفاده رو حذف کنید و اگر باز هم جواب نداد بر روی یک ویندوز و یا سیستم دیگه تست کنید.

مجید

attajoon

New Member
خيلي ممنون

سايت فقط مجيد آنلاين

مرسي

دستتون درد نكنه

مشكلم حل شد

izone

Active Member
درود. با اجازه مجید جان

من هم زمانی بود همین مشکل را داشتم و همیشه در نهایت مجبور میشدم که پس از چند بار نصب مجدد فتوشاپ همه ویندوز را پاک کنم و از نو نصب کنم. همین یکی دو روز پیش همین مشکل را دوباره داشتم ولی اینبار گفتم که باید اساسی کار کرد. احتمالا پیام خطایی که به شما میده از فایل CoolType.dll است، درسته؟

اگر این پیام خطا را میده حتما مشکل از فونتهای شمااست. باید ببینید که کدام فونت باعث میشه که این خطا را بده. حتما راههای بهتری هم ممکنه وجود داشته باشد ولی من اینکار را کردم و به نتیجه رسیدم.

همه فونتها را بجز چندتایی که فونت خود ویندوز است را از پوشه فونت به یک پوشه دیگه بردم. بعد فتوشاپ را باز کردم و آزمایش کردم. که خوب جواب داد. بعد چند تا چندتا فونت ها را به پوشه خودشان انتقال دادم. و هر بار فتوشاپ را دوباره باز کردم و آزمایش کردم تا اینکه فونتهای سری آخر را که بردم دیگه فتوشاپ همان مشکل را داشت. از میان آنها دوباره یکی یکی آزمایش کردم تا سه فونت را که مشکل ساز بودند پیدا کردم.

امیدورام که کمکی کرده باشم.

attajoon

New Member
سلام
مشكل من از نرم افزار ميرعماد بود

رفتم تو سايت اش و Patch ‌ورزن جديد ميرعماد 2 رو گرفتم ولي الان نياز به كرك دارم كسي ميتونه به كمك من كنه

izone

Active Member
ببخشید الآن که میبینم گویا من و شما با هم پست دادیم که من پست دوم شما را ندیدم.

در انجمنها بگردید کرکش هست.

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
لطفا در انتخاب انجمن مناسب برای طرح سوالتون بیشتر دقت کنید.

اینجا انجمن فروشگاه هست و ربطی به فتوشاپ نداره.

انتقال - سارا

mehdinasiri

پارس لند گروپ
عرض شود که این میرعماد همه رو بیچاره کرده با این فونتاش! گاهی هم با Update درست نمیشه! اما یک مطلب کاربردی که من بهش در رابطه با این مشکل رسیدم و تجربش جواب پس داده این هست که به منو
Photoshop CS3------> Edit----->Preference's------>Type
برید و تنظیمات رو اینگونه کنید:

23i7c52.jpg

یعنی همه تیک ها رو بردارید بجز آخری.من حتی با میرعماد Update نشده هم اینجوری جواب گرفتم.
بعد از این تنظیم Ps رو ببندید دوباره باز کنید.

حالا چرا این کار؟ فونت خراب معنی نداره.اما چون اکثر ما از فونتهای شرقی استفاده میکنیم فوتوشاپ وقتی میاد Sample هاش رو نشون بده یا یم اطلاعات دیگه ازش بیاره کف میکنه Down میشه! این جوری بهش میگیم که مثل بچه آدم فقط کارت رو بکن بدون قروفر!

جدیدترین ارسال ها

بالا