مشخصات چمن مصنوعی فوتبالی چیست؟

chaman1359

New Member
مشخصات چمن مصنوعی فوتبالی چیست؟

این روزها شاهد هستیم که بیشتر این زمین ها به سمت استفاده از چمن مصنوعی رفته اند تا سطح بهتری برای بازی و تمرین و اجرای تاکتیک های فوتبالی برای بازیکنان مهیا کنند، چیزی که چمن طبیعی واقعا در آن ضعف دارد و در برخی مواقع شرایط را برای بازی بسیار سخت و طاقت فرسا می نماید.

شرکت آسیاچمن به انتخاب شماره یک و گزینه برتر در میان شرکت ها و تولیدکنندگان چمن مصنوعی فوتبالی تبدیل شده است و در این زمینه به شهرت بالایی دست یافته است که آن را مدیون جلب رضایت مشتریان، تامین نیازهایشان، ارائه باکیفیت ترین وبادوام ترین چمن ها و غیره می باشد.

کادر متخصص آسیاچمن اینجا است تا به شما بهترین نوع چمن مصنوعی را برای زمین ورزشی ارائه نماید، فرقی هم ندارد که موقعیت زمین چگونه باشد و در چه موقعیت اقلیمی قرار داشته باشد.

مزیت های چمن مصنوعی فوتبالی چیست؟
حتما دلایلی بسیاری برای این حجم از محبوبیت این محصول وجود دارد:

1.آن ها تقریبا در هر شرایط آب و هوایی قابل استفاده هستند و نیاز به یک دوره ریکاوری بین سانس های بازی ندارند. به این ترتیب است که مخصوصا در شهرهایی که فضای محدودی برای زمین های فوتبال وجود دارد، چمن مصنوعی نتیجه قابل توجهی را به وجود می آورد. در واقع این محصول زمین را برای تیم های مختلفی آماده و مهیا می کند.

2. قدرت و استحکام چمن مصنوعی هم چنین موجب می شود تا ماندگاری و طول عمر بیشتری داشته باشد. در حقیقت، میانگین عمر این محصول تا حدود 2000 ساعت بازی در سال تخمین زده می شود، این در حالی است که چمن طبیعی خاصیت خود را بعد از 400 تا 800 بازی از دست می دهد. واقعا رقم قابل توجهی است.
این میزان اختلاف به معنی صرف هزینه های هنگفتی برای احیای مجدد چمن های طبیعی می باشد که از طرف دیگر وقت بسیاری را از تیم های فوتبال می گیرد و دست و پای بازیکنان را برای ارائه بهترین بازی‌شان می بندد.


3. چمن مصنوعی به شدت نیاز به نگهداری اندکی دارد. اگرچه سطح چمن باید به طور منظم تمیز شود، اما نیازی به کارهای زمان‌بری مانند هرس کردن، تهویه هوا یا کود دادن نیست. از همه مهم تر، به هیچ وجه برای رشد کردن به آبیاری نیازی ندارد که یک مزیت بسیار عالی مخصوصا در طول روزهای گرم و سوزان تابستان به شمار می رود.
به طور کلی، شاید چمن مصنوعی فوتبالی نیاز داشته باشد تا چند بار در سال تمیز شود، همین و بس.

4. چمن مصنوعی موجب جذب هر چه بیشتر بازیکنان و ورزشکاران به باشگاه و زمین ورزشی مورد نظر می شود و از این رو شمار عضویت آن ها بالا می رود و در نتیجه درآمدزایی آنان نیز روند صعودی می گیرد.

5. چمن مصنوعی موجب می شود تا تمرین و بازی بازیکنان حتی در آب و هوای مرطوب و بارانی نیز ادامه داشته باشد. از این رو در تابستان و زمستان و یا بهار و پاییز، زمین چمن برای آن ها مهیا می باشد و هیچ مانعی سد راه آن ها قرار ندارد.

اگر تمایل دارید از دیگر مزایای چمن مصنوعی فوتبالی اطلاع پیدا کنید حتما مقاله مزایای چمن مصنوعی فوتبالی را مطالعه کنید.
تصمیم گیری. انتخاب چمن مصنوعی مناسب برای زمین های فوتبالی
این روزها سیستم های چمن مصنوعی بسیار متنوعی در بازار وجود دارد. از این رو سوالی بسیار مهمی که در این جا پیش می آید که "کدام نوع چمن مصنوعی فوتبالی برای باشگاه و زمین بازی موردنظر شما مناسب است؟"
برای پاسخ به این سوال بسیار اهمیت دارد تا اجزای چمن مصنوعی و انواعی که در بازار وجود دارد را بشناسید و مورد بررسی قرار دهید. نسل سوم چمن های مصنوعی مدرن شامل این اجزا می باشند:

1.یک لایه فشرده و ارتجاعی یا یک لایه بیس با خواص و عملکردهای ورزشی
2. سطح چمن مصنوعی
3. اینفیل، به طور مثال گرانول های پلاستیکی قابل ارتجاعی و شن کوارتز


سطح چمن مصنوعی الیافی وجود دارد که روی لایه بکینگ کوک می خورند، درست مانند روند تولید فرش.


لایه بیس و پایه قابل ارتجاعی چمن مصنوعی در زمین های فوتبال
معمولا این لایه باید بین 30 تا 35 میلی متر ضخامت داشته باشد و معمولا شامل گرانول های پلاستیکی بازیافت شده و یا چسب های پلی اورتان می باشند. این لایه فشرده موجب استحکام و ایجاد خاصیت ارتجاعی و کشسانی می شود و دارای طول عمر بالای 30 سال است.
هم چنین در بیشتر مواقع تولیدکنندگان، این لایه را از نظر داشتن بهترین خواص برای ضد ضربه بودن و عدم تغییر شکل و هم چنین حفظ امنیت و سلامت بازیکنان تضمین می کنند.

برای مطالعه ادامه این مطلب لطفا از صفحه مشخصات چمن مصنوعی فوتبالی دیدن فرمایید.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا