مشخصات يك Dedicated لينوكس خوب

thekhosrow

Member
سلام آقا من براي سايتهاي كه براي ديگران طراحي ميكنم براي خودم يه 3gb هاست گرفتم و whm هم دارم..

حالا اگه بخوام يه سرور اختصاصي(Dedicated) لينوكس بگيرم !

1. آيا نياز هست كه با سيستم عامل لينوكس كاملا آشنا باشم !؟
2. پشتيباني اين سرورها به چه صورتي هست !؟ ( وقتي كاملا سرور دست شماست اون ها در چه زمينه اي ميخوان كمك كنند؟)
3. مشخصات يه Dedicated خوب چي هستش !؟ ( cpu و ram و .. )

نیازی به آشنایی با لینوکس نیست ...
هزینه اش خیلی بالاس ولی اگر قصد دارید که بگیرید ، حتماً از جایی بگیرید که با ایران مشکل نداشته باشه ، پشتیبانیش هم خوب باشه . من بهت پیشنهاد میکنم از شرکت ها معتبر بگیری و هر چی Cpu و رم و ... بالاتر باشه خوب مسلماً بهتره !

برای اطلاعات بیشتر میتونی به این تاپیک بری : http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=68911&highlight="کدام+دیتاسنتر؟"

thekhosrow

Member
هزينش بالا هست فكر نميكنم واستون صرف كنه

سرور اختصاصي وقتي صرف ميكنه كه من مشتريشو داشته باشم,اين درست.
حالا فكر كنيد من الان reseller باشم و 100 تا مشتري هم داشته باشم اگه بخوام يه سرور اختصاصي بگيرم
برام مقدور نيست كه اطلاعات اين سايتها رو منتقل كنم به سرور اختصاصي خودم !!

پس بهتر هستش از همون اول به فكر سرور اختصاصي باشيم كه تا بعد 1سال دچار مشكل نشيم !!

درست ميگم ؟
:?:

حالا فكر كنيد من الان reseller باشم و 100 تا مشتري هم داشته باشم اگه بخوام يه سرور اختصاصي بگيرم

پس بهتر هستش از همون اول به فكر سرور اختصاصي باشيم كه تا بعد 1سال دچار مشكل نشيم !!

درست ميگم ؟
73.gif
تا حدودی
73.gif

webmaster

Member
سلام آقا من براي سايتهاي كه براي ديگران طراحي ميكنم براي خودم يه 3gb هاست گرفتم و whm هم دارم..

حالا اگه بخوام يه سرور اختصاصي(Dedicated) لينوكس بگيرم !

1. آيا نياز هست كه با سيستم عامل لينوكس كاملا آشنا باشم !؟
2. پشتيباني اين سرورها به چه صورتي هست !؟ ( وقتي كاملا سرور دست شماست اون ها در چه زمينه اي ميخوان كمك كنند؟)
3. مشخصات يه Dedicated خوب چي هستش !؟ ( cpu و ram و .. )

باید دستورات لینوکس رو بلد باشی وگرنه به مشکل بر می خوری و باید support بگیری که بستگی به دیتاستنر از ماهی 30000 نومان تا ماهی 250000 تومان به سطح های مختلف هست.
یه چیز بگم دوستانه: اگر لینوکس کار نکردی همینجا قیدش رو بزن که بیچاره میشی!
مشخصات dedicated هم بستگی به نیاز شما و سقف هزینه ای که می خواهید بکنید داره. سرور اختصاصی هم با خرید نرم افزارهای مربوطه از ماهی 120.000 تومان هست تا بالا.
پیشنهاد می کنم فعلاً رسیلر بمونی و وقتی نیاز به ارتقاء داشتی با VPS کسب تجربه کنی و بعد بیای سراغ سرور.

ehsanch

Active Member

درست ميگم ؟
cpanel امکانات لازمن برای ترنسفر از یه سرور دیگه را داره

mamoolhacker

Active Member
رسلر بهتره .
سرور دنگو فنگ هاي زيادي داره
فك نكن مثه رسلريه كه ميتونه رسلر هم بده
علاوه بر دستورات لينوكس دنگو فنگ سكيور كردن و ... هم داره البته اگه بخواي هاستينگ خفني باشي :oops:

Pooriaf

Member
سلام,

دوست عزیز با این شرایطی که گفتید اجاره Dedicated مناسب نیست
شما در Manage سرور همیشه به مشکلاتی بر خواهید خورد که اصلا پیش بینیش رو نکرده بودید.
من به شما پیشنهاد میکنم برای شروع از یک VPS استفاده کنید چون هم هزینه شما بسیار کاهش پیدا خواهد کرد و
هم با اینکه مثل یک سرور اختصاصی عمل میکنه ولی باز به مراتب از یک Dedicated راحت تر هست.

موفق باشید.

دوست عزیز
به نظر من اگه میخوای سرور رو امتحان کنی اول یک vps بگیر
با مدیریت سرور آشنا شو
بد میتونی سرور بگیری
:)

alipesar

Member
سلام

فکر می کنم خیلی دیر دارم در این تاپیک جواب می دم . من با نظر دوستان در ارتباط با مشکلات سرور اختصاصی موافقم . ولی این موضوع در صورتی که شما به همراه سرور اختصاصی را به صورت Managed از دیتا سنتر بگیری کاملا حل شده . یعنی تمامی موارد توسط دیتا سنتر حل می شه چه نرم افزاری چه سخت افزاری و شما فقط صرفا موضوع را برای آنها اعلام می کنید و در این حالت شما هیچ نیازی به یادگیری مدیریت سرور و ... ندارین
البته این کاملا به دیتا سنتری که شما انتخاب می کنین بستگی داره . بعضی از دیتا سنتر ها برای پایین آمدن هزینه از افراد در هند و پاکستان برای پشتیبانی استفاده می کنن فقط به این موضوع توجه کنین .
ولی در ارتباط با گرفتن vps من نمی توانم چیزی بگم چون این کاملا به شما و بودجه شما بر می گرده ( البته من فکر نمی کنم دیتا سنتری VPS را به صورت Full Managed ارائه کنه
به هر حال اصلا نگران بحثی به نام مدیریت سرور نباشید

یا علی

جدیدترین ارسال ها

بالا