مزایای نصب پارتیشن شیشه ای نسبت به پارتیشن ام دی اف

partitionsaz

New Member
پارتیشن‌ ها انواع مختلفی دارند که هر کدام از آنها دارای مزایا و معایب مختص به خود هستند. از انواع پارتیشن‌ های اداری می‌ توان به پارتیشن شیشه‌ ای، پارتیشن شیشه‌ ای فریم لس، پارتیشن MDF، پارتیشن تک جداره ام دی اف، پارتیشن دوجداره ام دی اف، پارتیشن شیشه‌ ای تک جداره و پارتیشن شیشه‌ ای دو جداره اشاره داشت. به کمک پارتیشن‌ ها می‌ توان به راحتی بخش‌ های مختلف اداره یا شرکت را جدا کرده و فضای خصوصی ایجاد کنیم. در ادامه به مزایای نصب پارتیشن شیشه‌ ای نسبت به پارتیشن ام دی اف می‌ پردازیم.

par93.jpg


مزایای پارتیشن شیشه‌ ای نسبت به ام دی اف​

یکی از بزرگ‌ ترین دغدغه‌ های مدیران ایجاد فضای کاری کاربردی و تفکیک شده می‌ باشد. این امر امروزه با انواع پارتیشن‌ ها محقق شده است. پارتیشن‌ های شیشه‌ ای و پارتیشن‌ های ام دی اف به صورت کلی از محبوب‌ ترین انواع پارتیشن به حساب می‌ آیند که هر یک به خودی خود دارای مزایا و معایب مخصوص به خود می‌ باشند.
پارتیشن‌ های شیشه‌ ای در فضای اداری از محبوبیت زیادی برخوردار است، چرا که ظاهر آن مدرن‌ تر و زیباتر است و می‌ توانند روی عملکرد کارکنان خود نظارت داشته باشند. مزایای پارتیشن شیشه‌ ای در مقایسه با سایر پارتیشن‌ ها به شرح زیر می‌ باشد:

امکان استفاده از نور طبیعی
یکی از مهم‌ ترین فاکتورها در بازدهی کارکنان وجود نور طبیعی می‌‌ باشد. عدم وجود نور کافی موجب افت انرژی و خستگی و خواب آلودگی در محیط کار می‌ شود. با نصب پارتیشن شیشه‌ ای به راحتی می‌ توان نور مورد نیاز را تامین کرده و این مشکل را برطرف نمود.
در صورتی که پارتیشن‌ های ام دی اف نور را از خود عبور نمی‌ دهند و باعث تاریک شدن فضا می‌ شوند. به همین دلیل در این مواقع افراد مجبور به استفاده از نور‌های مصنوعی هستند.
صرفه‌‌‌ جویی در مصرف انرژی
با نصب پارتیشن‌ های شیشه‌ ای برخلاف پارتیشن‌ های ام دی اف، نیاز شما به نصب و استفاده از نور مصنوعی کاهش پیدا می‌ کند که این مسئله باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌ شود.
قیمت مناسب
پارتیشن‌ های شیشه‌ ای بخصوص پارتیشن شیشه‌ ای تک جداره جزء مقرون به صرفه‌ ترین انواع پارتیشن‌ ها می‌ باشند. شما می‌ توانید با انتخاب این نوع پارتیشن فضای مورد نظر را به صورت دلخواه تفکیک و جداسازی و در هزینه‌ های خود صرفه‌جویی کنید.
هزینه اجرای پایین
هزینه اجرای پارتیشن‌های شیشه‌ ای نسبتا پایین می‌ باشد. شما با نصب این نوع پارتیشن‌ ها به راحتی می‌ توانید با صرف هزینه پایینی در هر زمانی ساختار فضا را به صورت دلخواه تغییر داده و چیدمان جدیدی ایجاد کنید.
عایق صوتی
پارتیشن‌ های شیشه‌ ای از نظر عملکرد می‌ توانند مانند یک عایق صوتی عمل کرده و فضای آرامی را برای کارمندان فراهم کنند. دقت داشته باشید که میزان عایق صوتی بودن پارتیشن شیشه‌ ای دوجداره از نوع تک جداره بیشتر می‌ باشد.
عایق حرارت
پارتیشن‌ های شیشه‌ ای بخصوص پارتیشن‌ های دوجداره علاوه‌ بر این که عایق صوتی هستند، عایق حرارتی نیز می‌ باشند. به این ترتیب با استفاده از این پارتیشن‌ ها می‌ توانید در فصول سرد سال در مصرف انرژی صرفه‌ جویی کنید.
دقت داشته باشید که پارتیشن‌ های ام دی اف بر خلاف پارتیشن‌ های شیشه‌ ای عایق صوتی نمی باشند.در صورتی که پارتیشن‌ های ام دی اف عایق حرارتی خوبی نمی‌ باشد.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا