مجيدآنلاين و ماه مبارك رمضان - مسابقه

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه

re.jpg

خوب به پيشنهاد بچه ها و مشورتي كه با مجيد آقا انجام دادم به اين نتيجه رسيديم كه يه مسابقه بمناسبت ماه رمضون برگزار كنيم.

پيشنهاداي مختلفي براي موضوع مسابقه داده شده بود. با مشورتي كه با مجيد آقا انجام دادم خود ايشون يه موضوع جالب رو پيشنهاد داد
و اونم اين بود كه مسابقه با موضوع ماه رمضون باشه ولي تو طرحايي كه بچه ها ارائه ميدن حتما بايد يجوري به مجيدآنلاين هم اشاره بشه.
يعني در واقع اسم مسابقه ميشه مجيدآنلاين در ماه رمضون و ضروريه كه مجيدآنلاين بصورت مستقيم يا غيرمستقيم تو طرحا اشاره شده باشه.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

شرايط مسابقه:

كارا همونطوري كه اشاره كردم بايد توشون يجوري به سايت مجيدآنلاين اشاره بشه ولي سبك كار و نوع كار و ... كاملا آزاده.

بعد از برگزاري مسابقه نفرات برنده بايد حتما سورس اصلي كارشون يعني PSD طرح رو هم بصورت لايه باز ارائه بدن.

از طرحهاي نفرات برنده ممكنه در آينده به نفع مجيدآنلاين استفاده بشه و به همين خاطر بايد PSD كارا تحويل داده بشه.

سعي كنيد كاراتون رو با رزلوشن 300 DPI كار كنيد تا اگر برنده شديد و قرار شد از طرحتون در آينده استفاده بشه مشكلي پيش نياد. ولي براي ارائه طرح در پايان مسابقه 72 DPI كافيه.

مهلت مسابقه هم تا آخر ماه رمضونه و نتايج اونو تا عيد فطر اعلام ميكنيم.

هر كس فقط و فقط يه طرح ميتونه ارائه بده و اولين طرحي كه ارائه بده به اسم اون شخص ثبت ميشه.

لطفا فقط و فقط طرحاتون رو در پيغام خصوصي براي من يا ماندانا ارسال كنيد و به هيچ وجه طرحي رو تو اين تاپيك نذاريد.

دقت كنيد كه تا پايان ماه رمضون وقت داريد و هيچ عجله اي در كار نيست. پس اگر كسي طرحش رو ارائه داد ديگه امكان عوض كردن يا تغيير دادن طرح وجود نداره.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جوايز مسابقه:

اونطوري كه با آقا مجيد صحبت كردم ايشون گفتن فعلا جوايز رو به اين ترتيبي كه ميگم قرار بديم. در آينده اگر قرار شد جايزه ي ديگه اي هم اضافه بشه اعلام ميكنيم:

نفر اول يه ربع سكه بهار آزادي

نفر دوم 200 مگابايت هاست و يه دومين

نفر سوم 100 مگابايت هاست و يه دومين

امكان داره اين جوايز بيشتر هم بشه ولي در حال حاضر اينها رو بعنوان جوايز مسابقه درنظر داشته باشيد.

اين تاپيك رو بايد در بخش مسابقات ميذاشتم ولي يه سري اشكالات در اون بخش وجود داشت كه به محض رفع شدن منتقلش ميكنم به اون بخش.

موفق باشيد.

GFX Master

اينم يوزربار مخصوص اين مسابقه.

اگر كسي دوست داشت تو اين انجمن يا بقيه انجمنا ميتونه تو امضاش بذاره.

userbar.gif

HTML:
[URL="http://www.forum.majidonline.com/showthread.php?t=79641"][img]http://img.majidonline.com/pic/117713/userbar.gif[/img][/URL]

Miladbat

Well-Known Member
به نظر من بهتر بود صرفا به یه طرح دوبعدی که با فوتوشاپ کار شده باشه محدود نشه
می تونست یه مسابقه بزرگ باشه که دوبعدی یا سه بعدی یا این نرم افزار بودنش مهم نباشه.

GFX Master

ميلاد جان در حال حاضر اين مسابقه فقط براي انجمن گرافيك دوبعدي اجرا شده.

در صورت صلاحديد مدير انجمن 3بعدي اونجا هم مسابقه ي جدايي برگزار ميشه.

دليلش هم اينه كه كلا مقايسه كردن طرحاي 2 و 3 بعدي كار درستي نيست و اونطوري نميشه برنده اي رو تعيين كرد.

SEPINAZ

Active Member
سلام

سارا خانم نوشته بودين توي كارمون بايد به مجيد آنلاين هم اشاره داشته باشيم!
ميشه توضيح بدين كه اين دو تا موضوع رو چه طوري به هم ربط بديم؟!
اگه اسم سايت رو فقط تو طرح بزاريم كافيه؟!

قبل هر چیز از این حرکتتون تشکر میکنم , جوایزش که ارزش آنچنانی برای جرقه یک مسابقه خوب رو برای هر کسی نداره , مهمتر اینکه Source هر کاری هم متعلق به خالق اثر ...
به هر حال امیدوارم موفق باشید و مسابقه خوبی باشه .

GFX Master

سلام

سارا خانم نوشته بودين توي كارمون بايد به مجيد آنلاين هم اشاره داشته باشيم!
ميشه توضيح بدين كه اين دو تا موضوع رو چه طوري به هم ربط بديم؟!
اگه اسم سايت رو فقط تو طرح بزاريم كافيه؟!
اون ديگه برميگرده به ذوق و هنر طراح كه چجوري يه ارتباطي بين اين 2 موضوع پيدا كنه.
وگرنه صرف اينكه شما فقط يه گوشه ي كار بنويسيد مجيدآنلاين طبيعتا ارتباطي ايجاد نميكنه.

NabiKAZ

Well-Known Member
بسیار عالی !

ابعاد کار آزاده ؟
یعنی میتونه یه بنر کوچیک یا یه والپیپر یا یه پوستر بزرگ باشه ؟!!

در این یوزربارتون هم که هیچ نشانی از مسابقه دیده نمیشه. من نمیدونستم مربوط به مسابقست. خیلی اتفاقی روش کلیک کردم و دیدم مسابقست. با اجازه یه کوچولو بهش اضافه کردم:

userbar2.gif

HTML:
[center][url="http://www.forum.majidonline.com/showthread.php?t=79641"][img]http://img.majidonline.com/pic/118143/userbar2.gif[/img][/url][/center]

آخرین ویرایش:
اينجا يه اشكالی وجود داره

اين درست نيست كه با يه ربع سكه حق كپی‌رايت رو زير پا بزاريم...
68.gif

اينطوری بعيد ميدونم طرح‌های جالبی تو مسابقه شركت كنن و مسابقه كيفيت خوبی نخواهد داشت

چون حرفه‌ای‌ها هيچ‌وقت اثرشون رو بی‌ارزش نمی‌كنن

درضمن يه جورايی ميشه گفت با اين كار به صاحب اثر اهانت هم ميشه
45.gif

خود من هم در صورت عدم حفظ حقوق كپی‌رايت، تو اين مسابقه شركت نمی‌كنم

ضمن احترام به شركت كنندگان در اين مسابقه اميدوارم همگی موفق و پيروز باشند و مديران سايت هم در تصميمات خودشون تجديدنظر كنند
27.gif

آخرین ویرایش:

AZARERTEBATAT

New Member
khastam az sayteh besyar zebayeton tashakkor bekhonam dastmarezad megam beh hamaton raste ghetore metonam adob fothoshp downlod khonam mamnon

NaviD.R.R

Member
با تشکر از کسایی که اینجا زحمت می کشن و این مسابقه رو برگزار کردن ، باید بگم تو بزرگترین مسابقات با جوایز میلیونی سورس کار در اختیار برگزارکننده قرار نمی گیره فقط اجازه استفاده از طرح رو بهش میده...!
امیدوارم که مسابقه خوب و پرباری بشه.

galagoola

Active Member
من یه چند تا سوال پیش اومد برام
اگه قراره چاپ بشه باید حتمن یه سایزه استاندارد باشه تا برا چاپ مشکل پیش نیاد ( لطفن یه راهنمایی در مورد این قضیه )
دو اینکه اگه قراره استفاده بشه حق کپی رایت نمی خواد رعایت بشه ینی به اسمه طراح چاپ نمیشه (یه راهنماییه دیگه )
سه اینکه از هیچ آبجکته سه بعدی نباید استفاده بشه حتی اگه با نرم افزاره 2 دی باشه (یه راهنماییه اساسی )
چهار اینکه من باید برم یه سفارشه عینک بدم چون نتونستم اینو ترجمه کنم (یه راهنمایی از طرفه پستنده خواهشن )
khastam az sayteh besyar zebayeton tashakkor bekhonam dastmarezad megam beh hamaton raste ghetore metonam adob fothoshp downlod khonam mamnon

ولی به هر حال فکر خوبیه هر چی باشه برا مجید آنلاینه
مر30

[REZA]

Member
اين درست نيست كه با يه ربع سكه حق كپی‌رايت رو زير پا بزاريم
یعنی اگه 10 تا سکه تمام بود این کار رو میکردید؟؟؟؟(البته قصد جسارت ندارما!)
درست نیست که معیار ارزش مسابقه رو جایزه اون قرار بدیم!اونم یه همچین مسابقه ای؟؟
موفق باشید

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
از سارا ممنونم بابت اطلاع رسانی...

یک توضیحی باید اینجا بدم که باعث شده برای دوستان سوال پیش بیاد..

اول اینکه خود ما هم به رعایت حقوق مولف اعتقاد داریم و این نکته رو مد نظر داریم در مسابقه
منظور ما از استفاده از طرح و سورس فایل به این معنا نیست که ما در طرح کاربر دست میبریم و خودمون تغییر میدیم...
اول اینکه اگر قرار شد اون کار چاپ بشه یا استفاده بشه قبلش با اون کاربر هماهنگ میشه و بهش اطلاع داده میشه..
دوم اینکه اگر نیازی به تغییر داشته باشه به اون فرد اطلاع داده میشه که خودش انجام بده و یا اینکه اجازه تغییرات رو به ما بده
سوم اینکه ما اثر رو با رعایت و حفظ نام طراح استفاده خواهیم کرد.

پس دوستان برداشت دیگه ای از این موضوع نکنند .. شاید حرف سورس کمی این شک رو به وجود بیاره اما سورس در اصل برای اطمینان خاطر از طراحی فرد هستش ...

با تشکر
مجید

galagoola

Active Member
محمدیاش صلوات
مرسی آقا مجید جان
برا من که قانع کننده بود
اما موردای دیگه هم کاش توضیح میدادید
از دوستای گلم می خوام به این قضیه بد بینانه نگاه نکنن شگون نداره
مر30

aff - SEvEN

Banned
سلام سارا خانم ، سلام آقا مجيد ...

خسته نباشيد .

يعني فقط در زمينهء گرافيک مي شه شرکت کرد ؟!

مي در حاله نوشتن يه نرم افزاره جالب هستم ، شامل يه Uninstaller و تنظيماته اجزاي امنيتي ويندوز يعني Utility Tools هستش ... :lol:

خصوصيات اصلي شامل اجزاي زير مي شه :

Security : This program is a security tool for all Windows OS
Operation System : All microsoft systems Windows
License : Freeware

خب اگه قبول بشه باسه شرکت در مسابقه مي Lisence برنامه رو به نفع مجيد آنلاين برميگردونم ...

چي بهتر از اين که به مجيد انلاين هم در پروژه به اين شکل اشاره مي شه :lol: ... يعني پروژه صد در صد حق و حقوقش متعلق به مجيد انلاين هستش ...

مي تونم منم شرکت کنم در مسابقه ؟ ... البته جايزه باسم اصلا ملاک نيستش و البته پروژه هم تميز و بدون نقص مي شه و تضمين مي کنم اونو ، چه گرافيکش و چه برنامه نويسيشو ...

سورسشم که باسم اصلا مشکلي نيستش ... همراه با پروژه سورسشم مي فرستم باستون .

نظرتون چي هستش ؟

منتظره پاسخ مي مونم ، متشکرم و بعد از ظهره خوبي داشته باشيد .

شادي خاچيکيان

GFX Master

شادي جان خوشحالم كه اينجا ميبينمت.
فقط قبلا هم توضيح داده بودم كه اگر قراره مسابقه اي باشه بايد شرايط برگزاريش براي همه يكسان باشه.
يعني نميشه مثلا يه نرم افزار رو يا يه طرح گرافيكي مقايسه كرد و اصلا درست هم نيست كه اين مقايسه انجام بشه.
شما بهتره همين درخواستت رو تو انجمن برنامه نويسي مطرح كني.
شايد مدير اونجا صلاح دونستن و مسابقه برگزار كردن.

درباره سوالي هم كه بچه ها پرسيده بودن آقا مجيد تقريبا تمام و كمال پاسخ دادن.
نويد جان مطمئن باشيد اين وسط حقوق طراح كاملا رعايت ميشه بدون هيچ كم و كاستي.
بابا هر چي باشه من يكي هيچي كه بلد نيستم ولي به اين يه مورد يعني كپي رعايت خيلي حساسم.
بعد بيام طرح دوست و همكار خودم رو بدون كپي رايت استفاده كنم؟!؟!؟
مطمئن باشيد اگر قرار باشه از طرح اون طراح استفاده بشه با هماهنگي با خودش خواهد بود.

درباره سوالي كه گالاگولا پرسيد براي سايز و ... من توضيح داده بودم كه سعي كنيد طرحتون رو با رزلوشن 300 بزنيد تا اگر برنده شد قابليت چاپ رو داشته باشه. سايز زياد مطرح نيست. چون بعدا ميشه هماهنگش كرد.

درباره آبجكت 3بعدي هم گفتم. سعي كنيد هنر خودتون رو با گرافيك 2بعدي نشون بديد. حالا ميتونه با عكس يا هر چيز ديگه اي باشه ولي كلا استفاده از برنامه هاي 3بعدي ساز مجاز نيست.

جدیدترین ارسال ها

بالا