كارت صدا در اكس پي

Mohammad1366

New Member
سلام
يك سوال دارم و آن درمورد كارت صداي ابتي است اين كارت ىر وينىور اكس ذي كار نمي كنى أيا راهي است كه بتوان ىر اين وينىوؤ اؤ اين كارت صىا استفاىه نموى

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
راستش نامتون مفهوم نيستش ..!!! :!:

اما در كل براي نصب كارت صداي Opti در XP بايد درايورشو داشته باشيد چون خود XP نميشناستش..

مجيد

m_abdi

New Member
براي نصب در گوگل سرچ بزن.درايور اپتي 931 ايكس پي پيدا ميكني.

bagher

Member
جواب

من اين مشكل را داشتم خودم را به در و ديوار (بالا و پايين) هر كاري كه بگي كردم ولي نتونستم رو ويندوز ايكس پي نصبش كنم و مجبور شدم كه كارت صدام را عوض كنم و يك زورتريكس بگيرم البته اين موضوع مربوط به دو سال پيش است كه اينترنت نبود حالا دوباره سعي كن شايد موفق شدي.
ان شاء الله.
خداحافظ

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام
خوبي؟

آقا اينو فراموش كردم بگم هر درايوري براي هر چيزي كه ميخواي توي http://www.driverguide.com سرچ كن حتما پيدا ميشه...
(البته اگر وجود داشته باشه)

مجيد

با سلام
من اولين باره كه دارم تو سايت شما سوال جواب ميدم
من مهندس كامپيوتر و ليسانسه هستم
به نظره من اين دوسته ما نميتونه كارت صداش رو نصب كنه زيرا ويندوزه ايكس پي ويندوزه تكامل يافته اي هست و تمامه سخت هاي سيستم رو ميشناسه و اگه كارت صدا يا كارت گرافيك (كه بيشتر كارت گرافيكها رو ميشناسه) نشناسه شما بايد يا بدونه صدا كار كني يا يه ويندوز 98 ديگه نصب كنيد كه اگه كاره صدايي داريد از اون كار كنيد يا اينكه كارت صداتون رو عوض كرده و كارت صداي كريتيو بگيريد كه بهترين كارت صدا است

بابا ابن حرف ها چيه ميزنيد اگه نصب كارت صدا روي ويندوز ايكس پي اينقدر سخت بود كه ويندوز بايد ميرفت بوق ميزد.
من خودم تا حالا سه چهار تا ويندوز ايكس پي نصب كردم كارت صدا روشون كار نميكرده ولي من خيلي راحت درست كردم.
بايد بري توي Control Panel و بعد توي Add New Hardware اونجا مدل كارت صدا رو انتخاب مبكني اگر مودل كارت صدايش شما نبود گزينه ي استاندارد رو انتخاب ميكنيد به همين راحتي
اگر متوجه نشديد بگين تا من تمام مراحل رو يكي يكي بگم.

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

مصطفي جان تا به حال OPTI نصب كردي؟؟!
اين با همشون فرق داره...

منم زماني كه كامپيوترم قديمي بود و OPTI داشتم وقتي ويندوز 2000 اومد و خواستم نصبش كنم به هيچ طريقي نشد حتي تو اينترنت هم سرچ كردم اما پيدا نكردم. مجبور شود بالاخره عوضش كنم و يك كريستال اون زمان خريدم..اونو خودش ميشناسه...

در كل ويندوز XP تو شناسايي قطعاتي كه اسلاتشون آيزا هستش يكمي مشكل داره .
OPTI شما ISA هستش يا PCI ؟

مجيد

bagher

Member
جواب

هيچ ماست فروشي نمي گه كه ماست من شيرين است.
بابا جان ويندوز ايكس پي خودش مشكلاتي داره كه بسيار زياد است از قبيل پورت هاي باز و ...
و مزيت هايي هم داره كه زياد است و...
و اين كارت صدا ها ديگه از رده خارج هستند چون ديگه همه مادربوردها كارت صدا را رو خودشون دارند.و ديگر پشتيباني از طرف شركتهاشون نمي شه چون به هر حال سود خودشون را از اين نوع كارت صدا كردند.

اين كارت صداها halfduplex هستند (يعني يك طرفه ) و ديگر كارت صداهاي كنوني fullduplex هستند كه قابليت بسياري نصب به نوع اول دارند.
ضمنا اين كارت صدا به صورت استريو عمل نمي كند.
و اگر هم رو ايكس پي نصب شود به صورت wdm نصب مي شود كه فكر نكنم نصب بشه و با پيغام خطا از ويندوز مواجه مي شود.

در ضمن من نمي خواستم اين حرف بزنم ولي مجبور شدم(در ضمن من دارم از مدرك خودم را دارم صبحت مي كنم ) من به اين نتيجه رسيدم كه مدرك گرفتن در اين دانشگاههاي ايران(البته بعضي از دانشگاهها) مخصوصا رشته كامپيوتر فايده اي نداره. يعني مدركش را بگير و قاب كن.(باز هم دارم مدرك خودم دارم مي گم) من مدرك ديپلم فني و حرفه اي داشتم رشته كامپيوتر و بعد هم وارد دانشگاه آزاد سبزوار شدم.والان هم كه من اينجا هستم فوق ديپلمم را گرفتم كه من الان فكرش را كه مي كنم فقط يك 800 هزار تومان پول ريختم تو جيب دانشگاه وبيرون اومدم و فكرش هم مي كنم مي بينم هيچي ياد نگرفتم در صورتي كه من بايد الان لااقل بايد با زبان سي را بايد خوب ياد باشم.
در مورد درسهايي هم كه به ما دادند يك استادي بود كه چند سال مدركش را از آمريكا گرفته بود و مي اومد به ما درس مي داد اون هم ساختمان داده به صورت خيلي فجيع و افتضاح
در مورد درس ديگه هم استاد درس ذخيره بازيابي و نرم افزار درس مي داد كه اون هم از مشهد مي اومد سبزوار درس به ما مي داد كه با زبان فكر كنم z80 اگه اسمش را درست بگم خوب بلد بود كار كنه كه الان اين زبان در پيتي است.
ولي استاد هاي واقعا خوبي هم داشتيم مانند آقاي محمود امين طوسي كه واقعا استاد خوبي بود و نظرات جالبي داشت. كه فكر كنم اون هم فراري داده شد از دانشگاه آزاد چون به اين استاد ها ارج نمي گذارند. و اين آقا در مورد منطق فازي تحقيق كرده است.

كلا بگم در دانشگاههاي ما كار تحقيقاتي انجام نمي شود اين است مشكل ما.و وقتي هم كار تحقيقي نباشد فقط دروس به صورت فهمي نمي باشد. و روز امتحان فقط اطلاعات را حفظ مي كني و كمپرس مي كني روي ورق.

باز دارم مي گم قصد من توهين نبود.
مي بخشيد كه سرتون را درد آوردم

m_abdi

New Member
اينجوريشم هست

آقا بعضي وقتا بايد از درايور هاي ديگه استفاده كنيد.
مثلا درايور صداي ياماها 744 در ايكس پي با سي ام آي نصب ميشه و هيچ مشكلي نداره.

ولي بايد يك سي دي كه انواع درايور ها رو داره داشته باشين و بزارين اتومات سرچ بزنه.

من 50 تا از اينا خريده بودم و روي ايكس پي مشكل داشت و همه چون اين ويندوزو ميخاستن
مجبور به پيدا كردن راه حلش شدم.

magid

Member
تو اين سايت مي توني پيداش كني!

با سلام

اگر كارت صدا opti رو مي خواهي توي سايت برو حتما پيدا مي كني
http://www.windowsxp-drivers.com/companies/19/765.htm

فقط يادت باشه اگر كارت صداتو پيدا كردي موقع دانلود كردن ازت پسورد مي خواد

username:drivers
password: all

اگر مشکلی داشتی خبرم کن!!!
8O 8O 8O 8O

ealy

Member
torokhodakomakamkonid گفت:
با سلام
من اولين باره كه دارم تو سايت شما سوال جواب ميدم
من مهندس كامپيوتر و ليسانسه هستم
به نظره من اين دوسته ما نميتونه كارت صداش رو نصب كنه زيرا ويندوزه ايكس پي ويندوزه تكامل يافته اي هست و تمامه سخت هاي سيستم رو ميشناسه و اگه كارت صدا يا كارت گرافيك (كه بيشتر كارت گرافيكها رو ميشناسه) نشناسه شما بايد يا بدونه صدا كار كني يا يه ويندوز 98 ديگه نصب كنيد كه اگه كاره صدايي داريد از اون كار كنيد يا اينكه كارت صداتون رو عوض كرده و كارت صداي كريتيو بگيريد كه بهترين كارت صدا است
نه عزيز من .من خودم يه كارت صداي genius داشتم كه ايكس پي رو support نمي كرد بعد درايورشو داون لود كردم و مشكل حل شد .اصلا ربطي به پيشرفته بودن xp نداره .اين كارت صدا وقتي درست شده كه هنوز xp نبود به همين دليل اونو support نمي كنه با داون لود درايور ايكس پي مشكل حل ميشه .
در مورد مدرك شما و اون پيشوند مهندس هم يه روز سر فرصت با هم حرف مي زنيم.

جدیدترین ارسال ها

بالا