[phpNuke] قصاب كه زياد شد، گاو مردار ميشود!

faizhk

Member
قصاب كه زياد شد، گار مردار ميشود! يك ضرب المثل افغانيست كه مردار شدن آن به معني حرامشدن است.
و همين مسأله هم در ضمينه پ.اچ.پ. ناك و امثال آن صدق ميكند. زمانيكه اين برنامه را يك كس و يا دو كس ترجمه ميكرد، كار آن عالي بود و حالي چندين شخص مشغول اين كار هستند و بگويم چندين دسته اي اشخاص، اشكالاتي زيادي هم در ويرژن فارسي آن بوجود آمده.
يكي از پرابلم هاي اساسي زياد نمودن بيش از حد ماژول ها به آن ميباشد. وقتيكه يك آدم مسلكي و يا خود سازندگان ناك آنرا ميسازند، اونها زيادتر جنبه هاي كاري آنرا فكر مي كنند، اما اشخاص نو كار زيادتر علاقه به ماژولهاي اضافي و مزخرف جانبي دارند، كه به مرور زمان از آنها خسته ميشوند.

faizhk

Member
منظوروم اينه، كه الان چند نسخه متنوع بوسيله اشخاص مختلف ترجمه شده و هر كسي كه هيچ چيزي از پي.اچ.پي سرش باز نميشه اين كارو كرده، اشكالاتي زياد در همه شان موجود است.
تازه همه شون غرور بخصوص خودشونه هم دارند و بعضي ها حتي دست به فروش ناك ميزنند كه فكر كنم كاملاً احمقانه هستيش :((

آخرین ویرایش:

izone

Active Member
خوب فروش نیوک را من هم مخالفم. ولی تا زمانیکه کسانی هستند که چشم بسته اونو میخرند بازار هم برای این گونه افراد که میفروشند هستش.

ولی در مورد گروهها. تا اونجا که من میدونم الآن سه گروه هستش که نیوک را فارسی میکنه. کار هر کدام با یکدیگر متفاوت است. ولی هیچ اشکال ویژه ای در فارسی سازی اونها نیست. البته یکی از اون گروهها ایران نیوک است که من هم خودم یکی از مسئولین آن هستم.

به شما هم پیشنهاد دارم که یک کمی روشنتر سخن بگید. اینجوری که شما میگید ممکنه باعث سوتفاهم بشه. اگر از کار یک فرد یا گروهی راضی نیستید و کارش به نظر شما ایراد داره یادر تالار خودشان یا در اینجا روشن بگید که چه ایرادی دارد و پاسخ بگیرید. اینجوری بهتر نیست؟

faizhk

Member
من يك بار در مورد ايرادشان نوشته بودم، فكر كنم شش ماه قبل:)
مثلاً در يكي از ويرژن ها كه نميدونم مال كي بود، وقيتكه اسم فايل مدير رو از admin.php به يه چيز ديگر تغير ميدادي، بسياري از ماژولهاي مديريت كار نميكرد و عيبش هم در كودهاي داخلي بود كه بعد از ترجمه با اصليش فرق داشت.

آخرین ویرایش:

dark-man

Member
faizhk گفت:
من يك بار در مورد ايرادشان نوشته بودم، فكر كنم شش ماه قبل:)
مثلاً در يكي از ويرژن ها كه نميدونم مال كي بود، وقيتكه اسم فايل مدير رو از admin.php به يه چيز ديگر تغير ميدادي، بسياري از ماژولهاي مديريت كار نميكرد و عيبش هم در كودهاي داخلي بود كه بعد از ترجمه با اصليش فرق داشت.
دوست خوبم عوض گرفتن ایراد بهتر نیست تلاش برای بهبود کنیم ؟؟؟؟....

f_mostafa_f

Active Member
آقا من یه پیشنهاد میکنم...

این e-107 رو هم امتحان کنید که خوب چیزیه...

والا من زیاد وارد نیستم ولی خیلی ازش خوب شنیدمو خودم هم ازش استفاده میکنم...

در ضمن قصاب هم هنوز براش زیاد نشده...

faizhk

Member
f_mostafa_f گفت:
آقا من یه پیشنهاد میکنم...

این e-107 رو هم امتحان کنید که خوب چیزیه...

والا من زیاد وارد نیستم ولی خیلی ازش خوب شنیدمو خودم هم ازش استفاده میکنم...

در ضمن قصاب هم هنوز براش زیاد نشده...

بنده تقريباً تموم سيستم هاي مديريت محتوا رو امتحان كردم..:)

f_mostafa_f

Active Member
خیلی عالیه...

میخواستم نظرت رو راجع به این سیستم e-107 بدونم....

و اگه میشه یه مقایسه با سیستمهای معروف بکنی...

ممنونم...

S4DEGH

Well-Known Member
ببين دوست عزيز الان فقط 3 سايت پشتيباني اصلي نيوك رو دارن كه تاييد شده اند !
كه 2 تا يعني مشهد تيم و ايران نيوك نسخه معمولي و آفاق نسخه پلاتينوم .
كه در مورد نسخه معمولي و پلاتينيوم بايد بگم كه اين دو باهم حدود 80% فرق دارن !

در مورد ايران نيوك و مشهد تيم بايد بگم كه هر كدام نسخه خودشونو دارن عرضه ميكنن كه ايران نيوك يكسري ماژول هاي اضافي نصب ميكنه و ارائه ميده ولي مشهد تيم بيشتر سعي بر امنيتش داره و همينطور نسخه ثابتي ارائه ميكنه !

بقيه سايت هايي كه نيوك رو ارائه ميدن و حتي ميفروشن با مشكلات امنيتي و همينطور برنامه نويسي مواجه شدن ! و كسي ديگه سراغشون نميره !
-----
در كل بايد عرض كنم كه اگر نسخه هاي متفاوت نيوك رو ميبينيد با نام هاي مختلف بايد بگم كه اينها در ماژول هاشونه كه اين قانون Gpl رو صلب نمي كنه !

ديگه فكر نمي كنم جاي بحثي باشه !

faizhk

Member
ميدوني هر سيستم از خودش يه امكاناتي داره. اول آدم بايد بدونه كه واسه چه ازش استفاده ميكنه. مثلاً من الان براي مجلات و روزنامه ها از expressionEngine استفاده ميكنم كه تقريباً به شكل وبلاگ هستيش اما با امكانات زياد.

faizhk

Member
sadeghkhafan گفت:
ببين دوست عزيز الان فقط 3 سايت پشتيباني اصلي نيوك رو دارن كه تاييد شده اند !
كه 2 تا يعني مشهد تيم و ايران نيوك نسخه معمولي و آفاق نسخه پلاتينوم .
كه در مورد نسخه معمولي و پلاتينيوم بايد بگم كه اين دو باهم حدود 80% فرق دارن !

در مورد ايران نيوك و مشهد تيم بايد بگم كه هر كدام نسخه خودشونو دارن عرضه ميكنن كه ايران نيوك يكسري ماژول هاي اضافي نصب ميكنه و ارائه ميده ولي مشهد تيم بيشتر سعي بر امنيتش داره و همينطور نسخه ثابتي ارائه ميكنه !

بقيه سايت هايي كه نيوك رو ارائه ميدن و حتي ميفروشن با مشكلات امنيتي و همينطور برنامه نويسي مواجه شدن ! و كسي ديگه سراغشون نميره !
-----
در كل بايد عرض كنم كه اگر نسخه هاي متفاوت نيوك رو ميبينيد با نام هاي مختلف بايد بگم كه اينها در ماژول هاشونه كه اين قانون Gpl رو صلب نمي كنه !

ديگه فكر نمي كنم جاي بحثي باشه !
همو ديگه. منم ميگم كه حق ندارند چيزي رو در ماژول ها اضافه كنند و امنيتشو هم دست نزنند، چون باور كنيد كه از اونهاي كه اين سيستمو ساختند هوشيارتر نيستند:) صرف بايد اصلي رو بگيرند و ترجمه كنند و تموم. يعني كه ايران تيم اون ماژول ها رو اضافه نكنه و مشهد تيم هم امنيت شو دست بايد نزنه، بذاره كه خود يوزر ها اين كار بكنند اگر خواستند. حالا اگر اونها اينقدر هوشيار هستند برن تو تيم پي.اچ.پي نام توي امريكا و انجا امنيت سيستم اصلي رو بالا ببرند:)

آخرین ویرایش:

قیصر

Member
یعنی چی دوست من

شما دارین به این عزیزان توهین میکنید اگر شما وارد تر هستید خوب بیائید یک سیستم فارسی بیرون دهید این عزیزان دارند تلاش میکنند که امکانات نیوک را بالا ببرند شما از کجا میدانید که این عزیزان از اونهایی که سیستمو نوشتند هوشیار تر نیستند اگر نبودند که نمیتوانستند یک همچین سیستمی را به شکل کامل فارسی کنند و امنیت آن را چند برابر کنند اگر شما در انجمن ها ایران نیوک سری زده باشید خودتون میفهمید که چقدر این مدیران توانا هستند و پاسخگوی تمامی مشکلات کاربران میباشند من اصلا نمیدونم شما برا چی دارید این صحبت ها را میکنید خیلی نا مفهوم است یعنی چه که مازول نذارند یا امنیت را بالا نبرند اصلا هدف خودتو بگو از ایجاد این تاپیک ؟

faizhk

Member
اول اينكه بايد گفت فارسي ساختن اين نوع سيستم ها خيلي هم دشوار نيست و اصلاً برابر «---» نيست. و من صرف گفتم كه در كارهايشان اشتباهات وجود دارد و من وقت اينو ندارم كه يكي يكي اين اشتباهات رو در آرم. من اولين كسي بودم كه اديتور فارسي رو توي سيستم ناك كردم و اون وقتها مجيد آنلاين هم فكر كنم نبوديش بلكه يه سايت ديگه به است فارسي ناك يا همچو چيزي بود و توي اون گذاشتم و اونجا يادآوري هم شده بود كه اينو من كردم كه اصلاً مهم هم نيست و كار بسيار بچگانه است و دشوار نيست.
من طرفدار اينم نيستم كه هر كسي ديگه‌ي بياد واسه خودش ترجمه كنه و از اين سيستم ها ده تا به جاي يكي درست داشته باشيم. اين دوستهاي هم كه اين كارو كردند بهتره كه با هم يكجا ميكردند.
منظورم از اين تاپيك هم اين بود كه بيشتر متوجه كارهايشان باشند كه چنين اشتباهاتي ديگه در كار شان نباشه.
يك ضرب المثل ديگه‌ي هم است كه ميگه:‌ «---» :)

f_mostafa_f

Active Member
faizhk گفت:
ميدوني هر سيستم از خودش يه امكاناتي داره. اول آدم بايد بدونه كه واسه چه ازش استفاده ميكنه. مثلاً من الان براي مجلات و روزنامه ها از expressionEngine استفاده ميكنم كه تقريباً به شكل وبلاگ هستيش اما با امكانات زياد.

میتونم ازت بخوام که یه نمونه از این سیستم که به فارسی باشه رو برای من آدرس بدی و همینطور سایت اصلی سیستم...

ممنونم رفیق...

Parham

Well-Known Member
دوست عزیز شما که جنبه بحث کردن را نداری دلیلی‌ نداره که وقت افراد را بیخودی با ایجاد تاپیک های اینگونه بگیری ...
در ضمن من پست شما را گزارش دادم تا مدیران اونجوری که در شخصیتت هست باهات برخورد کنند

S4DEGH

Well-Known Member
از همه خواهش ميكنم كسي به كس ديگه اي توهين نكنه !‌چون مجبور ميشم تاپيك رو قفل كنم !
اما faizhk جان موضوع خوبي رو اشاره كرده بشرطي كه توهين تو كار نباشه !
----
ببين دوست عزيز !
در مورد اضافه كردن و ... حق دارن و ميتونن ! مگر قانون GPL , GNU رو نخوندي !؟ اين قانون اين اجازه رو ميده كه هر كاري دوست داري با سيستم انجام بدي !
در مورد اينكه باهوش تر و ... بايد بگم كه اگر تو سايت هاي نيوك گشته باشي الان نسخه هاي انگليسي كه ما ايراني ها دستي تو كار نداريم و مال كشور هاي ديگه هست ! مدل هاي مختلف نيوك رو ارائه ميكنن ! پس بايد گفت اين ها هم اشتباه ميكنن !
الان 5 نسخه نيوك وجود داره كه تقريبا بهترينش كه من تست كردم !
يكي خود نيوكه !
دومي پلاتينيومه
و سومي مال nuke Royal هست !

منظور من دقيقا اين هست كه حرفي كه شما زديد باعث نقض تمامي كار هايي كه چه در خارج و چه اينجا ميشه !
----------------
وقتي در خارج چنديدن نسخه وجود داره و رقابت هست ! چرا در ايران نباشه !

جدیدترین ارسال ها

بالا