قرار گرفتن كل صفحه در مركز

nima_dir

Active Member
سلام دوستان
من يه صفحه دارم توي وي اس الان دارم توي 800 در 600 طراحي ميكنم حالا ميخوام وقتي كه رزولوشن كاربر بالا بود اين صفحه در مركز قرار بگيره و در چپ يا راست قرار نگيره
اگه پاسخ شما اينه كه از جدول استفاده كنم من اينكار رو كردم اما نوشته هاي متحرك با دستور marquee استفاده ميكنم اولا ميرن پشت عكسها بعد هم كلا صفحه در مركز قرار نميگيره
ممنون ميشم كمك كنيد

sajjad_eb

Well-Known Member
سلام دوستان
من يه صفحه دارم توي وي اس الان دارم توي 800 در 600 طراحي ميكنم حالا ميخوام وقتي كه رزولوشن كاربر بالا بود اين صفحه در مركز قرار بگيره و در چپ يا راست قرار نگيره
اگه پاسخ شما اينه كه از جدول استفاده كنم من اينكار رو كردم اما نوشته هاي متحرك با دستور marquee استفاده ميكنم اولا ميرن پشت عكسها بعد هم كلا صفحه در مركز قرار نميگيره
ممنون ميشم كمك كنيد

ببخشید دقیق منظورت رو نفهمیدم :sad: . اما اگه می خوای تو HTML محتویاتت وسط باشه از کد زیر استفاده کن :

کد:
[LTR]<div style="margin:auto ; background-color:#C7E9D6 ; width:800px" ><br />
  <br />
  <br />
  <br />
  <br />
  <br />
  <br />
  <br />
  <br />
  <br />
  <br />
  <br />
</div>[/LTR]

m_ziba

Member
همین کاری که دوستت گفت ور انجام بده اما با جاوا چک کن:
کد:
if (screen.width > 800)
{
document.writeln("<br/><br/><br/><br/><br/><br/><br/><br/><br/><br/>");
}

نیک؟

m_ziba

Member
یعنی آره؟ درست شد؟ حله؟ Ok؟

ای بابا! این قدر "نیک" پیچیده بود؟ :)

sajjad_eb

Well-Known Member
39.gif
پس :

اوکی
38.gif
55.gif

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
دوست عزیز sajjad_eb
پاسخ شما ناقص بود، در نقش شاگرد نسبت به استاد بنده که شما باشید قصد جسارت ندارم، اما اشتباهات رو عنوان می کنم:
بهتر نبود خصیصه text-align رو برابر center قرار میدادید، در تگ body، تا این روش در نسخه های IE جواب بده؟
حالا من از طریق margin منفی توضیح میدهم که نیازی هم به درج خصیصه که در بالا زکر شد میست:
HTML:
  <style type="text/css"> body {text-align:center}   
#wrapper {width:700px; position:relative; left:50%; margin-left: -350px;}  </style>
HTML:
   <body>  <div id="wrapper"> echessdesign.com </div> </body>

sajjad_eb

Well-Known Member
دوست عزیز sajjad_eb
پاسخ شما ناقص بود، در نقش شاگرد نسبت به استاد بنده که شما باشید قصد جسارت ندارم، اما اشتباهات رو عنوان می کنم:
بهتر نبود خصیصه text-align رو برابر center قرار میدادید، در تگ body، تا این روش در نسخه های IE جواب بده؟
حالا من از طریق margin منفی توضیح میدهم که نیازی هم به درج خصیصه که در بالا زکر شد میست:
HTML:
  <style type="text/css"> body {text-align:center}   
#wrapper {width:700px; position:relative; left:50%; margin-left: -350px;}  </style>
HTML:
   <body>  <div id="wrapper"> echessdesign.com </div> </body>

بههههه . سلام . چه عجب . خیلی وقت بود این طرفا نیومده بودی دلتنگ شده بودیم :)
شما اختیار داری . شما استادی .:D
بالاخره کد ما ناقصه یا اشتباه ؟
البته من کدی رو دادم که ساده و کوتاه و قابل فهمتر باشه و تو IE7 و FF2 هم تستش کردم . تو دوتاشم تست کردم درست بود . ولی متاسفانه IE6 نداشتم که تست کنم . ولی بعید می دونم سازگار نباشه . چون یه کد معمولی و رایج هست منم قبلا که IE6 داشتم خیلی استفاده می کردم . راستی من اصلا کجا از text-align استفاده کردم :shock: ( می شه یکی که IE6 یا پایین تر داره تست کنه :cry: . ممنون می شم )

منم قصد جسارت به شمارو ندارم ولی استاد بنده ؛ کد شما متاسفانه تو IE7 درست کار نمی کنه :sad: . اینجا رو ببین

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
سلام
سجاد جان ، من منظورم این بود که از text-align استفاده کنید.
IE رو کلان بی خیال شه چه برسه به نسخه هفت که هنوزم نسخه نهایی ناقصی داره.
من به شخصه به علت مشکلاتی که در IE هفت وجود داره و هنوز رفع نشده ار اون تستفاده نکردم.
معلوم نیست که تیندفعه قراره مایکروسافت چه بلایی سرمون بیاره

برای قرار دادن عناصر در وسط صفحه فقط و فقط از CSS استفاده کنید چون استاندارد تره
این دستور میتونه اون بلوک شما رو در وسط صفحه قرار بده

کد:
margin-right: auto;
margin-left: auto;

sajjad_eb

Well-Known Member
برای قرار دادن عناصر در وسط صفحه فقط و فقط از CSS استفاده کنید چون استاندارد تره
این دستور میتونه اون بلوک شما رو در وسط صفحه قرار بده

کد:
margin-right: auto;
margin-left: auto;

شما که این حرف رو می زنید و می گید فقط و فقط از CSS استفاده کنید ، چرا خودتون در صفحه ورودی سایتتون از تگ center استفاده کردین ؟ :neutral: :wink:

Ali_ix

Well-Known Member
برادر سجاد، تگ center در بعضی doctypeها مجازه و در بعضی دیگه نه! پس نمیشه کلا ردش کرد.

بهترین و اصولی ترین راه همون margin برابر auto برای left و right اون عنصر هست. باقی موارد که اساتید گفتند جهت افزایش compatibility هست.

sajjad_eb

Well-Known Member
صد البته .
36.gif

منم همین عقیده رو دارم که "تگ center در بعضی doctypeها مجازه و در بعضی دیگه نه! پس نمیشه کلا ردش کرد." واسه همین به برادر امیر گفتم که خودتون هم استفاده کردین . پس نمی شه گفت "فقط و فقط از CSS استفاده کنید"
39.gif
39.gif

Ali_ix

Well-Known Member
صد البته .
36.gif

منم همین عقیده رو دارم که "تگ center در بعضی doctypeها مجازه و در بعضی دیگه نه! پس نمیشه کلا ردش کرد." واسه همین به برادر امیر گفتم که خودتون هم استفاده کردین . پس نمی شه گفت "فقط و فقط از CSS استفاده کنید"
39.gif
39.gif
آها! من به اون فقط و فقط توجه نکرده بودم بردار! :d

mehdi0016

Member
خوب منم از این روش استفاده میکنم :
اول یه استایل...
کد:
#main      { position: relative; width: 790px; height: 600px }
بعدشم توی body ...
کد:
<div align="center">
<div id="main">
...

صد البته .

ساجد جان من هم میدونم که تگ <center> تو بعضی از DOCTYPE هم مجازه ولی دقت کنید که وقتی شما میخوای طراحیت به روز باشه و احیانا قصد داری که صفحات رو در validator سایت w3c چک کنی اون وقت نباید از این دستور استفاده کنی
شما این صفحه رو ببین

http://www.codehelp.co.uk/html/deprecated.html

تگ center تو نسخه HTML 4 منسوخ شد. الان چندین ساله که این دستور منسوخ شده پس استفاده از این دستور برای یه طراحی به روز و حرفه ای زیاد جالب نیست

در ضمن برای صفحه اول سایت هم من گفتم
صفحه اول سایت من هنوز طراحی نشده. اون صفحه پیش فرضیه که هاستینگ اونجا قرار داده

sajjad_eb

Well-Known Member
ساجد جان من هم میدونم که تگ <center> تو بعضی از DOCTYPE هم مجازه ولی دقت کنید که وقتی شما میخوای طراحیت به روز باشه و احیانا قصد داری که صفحات رو در validator سایت w3c چک کنی اون وقت نباید از این دستور استفاده کنی
شما این صفحه رو ببین

http://www.codehelp.co.uk/html/deprecated.html

تگ center تو نسخه HTML 4 منسوخ شد. الان چندین ساله که این دستور منسوخ شده پس استفاده از این دستور برای یه طراحی به روز و حرفه ای زیاد جالب نیست

در ضمن برای صفحه اول سایت هم من گفتم
صفحه اول سایت من هنوز طراحی نشده. اون صفحه پیش فرضیه که هاستینگ اونجا قرار داده

امیر جان من کوچیک شما سجاد هستم نه ساجد :D . امیدوارم دوستان دل گیر نشده باشن . باور کنید من دارم فقط به اطلاعات خودم اضافه می کنم . من کتابی که امیر جان ترجمه کردن رو خودم می خوام بخرم و استفاده کنم و به اطلاعات زیاد ایشون هم یقین دارم . اما اینجا جای بحث هستش دیگه . :)
چرا می گید "وقتی شما میخوای طراحیت به روز باشه و احیانا قصد داری که صفحات رو در validator سایت w3c چک کنی اون وقت نباید از این دستور استفاده کنی" ؟ وقتی validator خود 3w ، این تگ رو خطا نمی گیره ؟ خودتون کد زیر رو تست کنید . البته من خودم کمتر از این تگ استفاده می کنم ولی اینجوری هم نیست که بگیم کاملا منسوخ شده و 3w ازش خطا می گیره و فقط و فقط css برای این کار خوب هست .

کد:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN"
"http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">
<html>
<head>
<title>Untitled Document</title>
</head>

<body>
<center>
salam
</center>
</body>