فروش محصولات دکوراسیون داخلی مشهد

redpanel

New Member
دکوراسیون کف،دکوراسیون سقف،دکوراسیون دیوار،مبلمان، جداککنده فضادکوراسیون اتاق خواب یاسی را چگونه با دیگر المان‌های موجود در اتاق ست کنیم؟ انتخاب یک رنگ مناسب برای طراحی دکوراسیون آسان نیست اما چالش اصلی انتخاب رنگ‌های مکملی است که باید با رنگ مورد نظر شما هارمونی داشته باشد!

اگر شما هم به استفاده از رنگ یاسی در طراحی دکور اتاق علاقه‌مند هستید اما نمی‌دانید آن را با چه رنگ‌هایی ست کنید و یا بیشتر در کدام قسمت‌های اتاق به کار بگیرید، تا انتهای این مقاله از رد پنل با ما همراه باشید.

دکوراسیون اتاق خواب یاسی؛ رنگی برای آرامش بیشتر
آیا می‌دانید مهم‌ترین بخش در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب چیست؟ علاوه بر زیبایی و مدرن بودن، اتاق خواب باید بتواند زمینه آرامش را برای ساکنین خانه فراهم کند. از همین‌رو انتخاب تک تک المان‌هایی که قرار است برای طراحی این اتاق به کار گرفته شود، از اهمیت بالایی برخوردار است. علاوه بر اجزای دکور اتاق و لوازم دکوراتیو، یکی دیگر از اجزایی که تاثیر زیادی در طراحی بی‌نظیر اتاق دارد، انتخاب رنگ مناسب است.

استفاده از رنگ‌های جیغ و تنش‌زا برای اتاق خواب توصیه نمی‌شود. اگر می‌خواهید اتاقتان مکانی برای آرامش و استراحت باشد، سعی کنید از ترکیب‌ رنگ‌های آرامبخش مانند یاسی استفاده کنید. دکوراسیون اتاق خواب یاسی رنگ این روزها مخصوصا برای اتاق خواب‌های دخترانه طرفداران زیادی دارد.

با رنگ‌هایی مانند یاسی، تفاوت را احساس می‌کنید
استفاده از رنگ‌های آرامبخش برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب‌ها بیش از آن چیزی که فکر می‌کنید کارایی دارد. دکوراسیون اتاق خواب می‌تواند به اندازه‌ای عالی طراحی شده باشد که به راحتی این تفاوت خوشایند را با دیگر اتاق‌ها احساس کنید. برای اینکه دکوراسیون بهتری داشته باشید باید ماهیت رنگ یاسی را بشناسید و بدانید که چگونه آن را با دیگر رنگ‌ها ترکیب کنید.

ویژگی‌های رنگ یاسی
رنگ یاسی را می‌توان رنگی خنثی دانست که از ترکیب رنگ‌های سفید و بنفش تیره تشکیل شده است. البته میزان رنگ سفید بیشتر از بنفش است. روشنی این رنگ باعث ایجاد حس ملایمت و آرامش در دکوراسیون اتاق یاسی می‌شود.

به کار بردن این رنگ در کنار طیف رنگی بنفش که در ترکیب رنگ یاسی نیز وجود دارد، یک هارمونی خارق العاده ایجاد می‌کند. برای استفاده از رنگ یاسی در دکوراسیون اتاق خواب، کافی‌ست مکمل‎‌های این رنگ را بشناسید و بدانید از چه ترکیب رنگ‌هایی برای المان‌های موجود در اتاق خواب استفاده کنید.

از رنگ یاسی در چه بخش‌هایی از اتاق خواب استفاده کنیم؟
از آنجایی که این رنگ القا کننده حس آرامش است از آن می‌توان برای قسمت‌های دیگر خانه نیز استفاده کرد و کاربرد آن تنها برای اتاق خواب نیست. همچنین این رنگ محدودیت جنسیتی ندارد و می‌توانید از آن برای طراحی دکوراسیون اتاق‌های دخترانه و یا پسرانه نیز استفاده کنید. برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب یاسی، در چه قسمت‌هایی از اتاق خواب از این رنگ استفاده کنیم؟

یاسی برای رنگ پرده، روتختی و یا کاناپه اتاق
این رنگ به دلیل تناژ روشن و ملایمی که دارد گزینه بسیار مناسبی برای رنگ پرده‌ها و یا روتختی است. اگر می‌خواهید حس لطافت و تازگی را به اتاق خود ببخشید، استفاده از رنگ‌های تیره و مرده را فراموش کنید و با کمی یاسی و مکمل‌های آن، اتاق خواب لوکسی برای خود طراحی کنید.

استفاده از یاسی برای رنگ دیوارها
یکی از نقاط عطف طراحی اتاق خواب یاسی، استفاده از این رنگ به عنوان رنگ پایه دیوارها است. این رنگ از نظر علم روان‌شناختی نشان از وقار، اصالت و عزت نفس داشته و استفاده از آن برای رنگ دیوار، حال و هوایی منحصربه‌فرد به اتاق خوابتان خواهد بخشید.

اگر از این رنگ برای دیوارها استفاده می‌کنید، برای رنگ پرده‌ها و یا دیگر لوازم دکوراتیو موجود در اتاق از رنگ‌های مکمل یاسی مانند طیف رنگی بنفش استفاده کنید. چراکه استفاده بیش از حد از یاسی به دلیل روشنی آن ممکن است به مرور زمان باعث دل‌زدگی شود.

یاسی برای قالیچه اتاق خواب
برای دکوراسیون اتاق خواب یاسی، قالیچه‌هایی به این رنگ نیز می‌توانند همراه خوبی باشند. این رنگ قالیچه برای اتاق خواب بسیار مناسب است حتی اتاق‌هایی که در دکوراسیون آن از یاسی زیاد استفاده نشده است.

اگر رنگ قالیچه‌های اتاق خوابتان را یاسی انتخاب کردید، فراموش نکنید که رنگ‎هایی مانند بنفش تیره، زرد و یا طیف رنگ‌های پاستیلی مکمل‌های ایده‌آلی برای این رنگ به شمار می‌روند. پس از این رنگ‌های مکمل در ترکیب دکوراسیون خود استفاده کنید.

رنگ یاسی برای سرویس بهداشتی
یکی دیگر از قسمت‌های اتاق خواب که می‌توان از رنگ یاسی برای طراحی آن استفاده کرد، سرویس بهداشتی است. اگر اتاق خواب مستر دارید و به انتخاب یک رنگ مناسب برای حمام و توالت فکر می‌کنید، ترکیبی از طیف رنگی یاسی می‌تواند مناسب باشد. برای سرویس بهداشتی می‌توانید از ترکیب یاسی و رنگ آبی استفاده کنید و از این طریق فضایی بسیار دلنشین ایجاد کنید.

حواستان به هم‌نشینی رنگ‌ها در کنار یک دیگر باشد
همان‌طور که کمی پیش هم اشاره کردیم، یکی از نکات مهم برای دکوراسیون اتاق خواب با رنگ یاسی این است که در ترکیب رنگ‌ها با یک دیگر احتیاط کنید. به عنوان مثال استفاده افراطی از این رنگ می‌تواند فضایی خسته کننده و یکنواخت ایجاد کند و اثر منفی بر روی دکوراسیون اتاق بگذارد. بنابراین در دکوراسیون اتاق خواب یاسی چه نکته‌ای را رعایت کنیم؟

اگر برای اکثر فاکتورهای موجود در اتاق از یاسی استفاده کرده‌اید، سعی کنید کمی از رنگ‌های متضاد نیز به صورت نقطه‌ای استفاده کنید. به عنوان مثال اتاقی را تصور کنید که برای رنگ سرویس خواب و دیوارها از یاسی استفاده کرده است؛ به نظر شما استفاده از یک تابلوی دکوراتیو با رنگ متضاد بر روی دیوار و یا یک گلدان زرد با گل‌های بنفش بر روی میز فضای بی‌نظیری را به وجود نمی‌آورد؟

دکوراچی مرجع تخصصی طراحی و تولید سفارشی انواع محصولات دکوراتیو
 

جدیدترین ارسال ها

بالا